Okullarda verilen din dersi hakkında düşünceleriniz nedir?

demokratik bir ülkede yaşıyorsak din dersi neden zorunlu? sizz olasaydınız nasıl bir düzenleme getirirdiniz?

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• okullarda din dersi öğretilmesini aklım almadı hiç bir zamanda almayacak. Biz camide evrim teorisi kuantum fiziği öğretilsin diyor muyuz? her şey yerinde öğretilsin en mantıklısı bu. Din öğrenmek isteyen ibadethanesine bilim öğrenmek isteyen ise okula gitsin abi bu kadar net.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• din dersi zorunlu olmamalı ateisti var allahsızı var :D

0|2
    0|1
  • Giriş kısmı hatalı demokratiklik uygulaması Din dersi öğrenimini esas almaz. Bir anlamda laiklik konusu içinde ilişkilerindirilebilir . Ama şunu da ekleyelim laik olan ülkelerde de din dersi vardır hatta incil eğitimi olanlar bile mevcuttur. Bildiğim kadarıyla verilen bir dilekçeyle bu dersi almama gibi bir hakkınız mevcut

0|0
    0|0
  • Hiç bir ders zorunlu olmamalı bence. Herkes istediği dersi almalı.

0|1
    0|1
  • Hayır benim anlamadığım demokratik bir ülke deyince dinsiz bir ülke mi tasavvur ediyorsunuz, nedir?

2|1
    0|0
  • Din dersi fena değil fakat neden tek bir din var? çoklu din eğitimi verilmeli ve seçmeli ders olmalıki farklı dinlere mensup çocuklar kendi dinini öğrensin.Ailesi yeterli eğitim veremiyorsa devlet bunu bu şekilde sağlasın.Ben demoktarik bir ülkenin başbakanıyım veya cumhurbaşkanıyım diyorlarsa bunuda yapsınlar.

0|0
    0|1
  • din derslerini kaldırırdım yerine evrim teorisini getirirdim hatta diyaneti bile kaldırırm ne bu kardeşim yavvvvvvvv 4,5 katrilyon para sağlık bakanlığının bütçesinden bile fazla

0|1
    0|1
  • seçmeli ders olmalı.

0|2
    0|0
  • türkiye demokratik mi güldürmeyin bizi :)

0|2
    0|1
  • isteyen alırdı benim sistemimde

böylesine gereksiz bir şeyi seçmeli bile yapmak saçma ama

sırf demokratik olmak için seçmeli yapardım

halk da önemli tabi

0|2
    0|0
  • burası Müslüman bir ülke .şartlara uyumak istemeyen*sin gitsin.

2|2
    0|3
  • atatürk ve inkilapta kaldırılsın o zaman o da zorunlu ?

2|0
    0|1
  • İslam olmasaydı olmazdık haddinizi bilin çakma Müslümanlar.

1|0
    0|0
  • nden mi zorunlu değil bu ülke müslüman diye tanılıyor ama bu zamnki gençlere bak da kaç kişi islamı biliyor. Yazık lütfen yanlıs düşünyorsn

0|0
    0|2
  • Zorunlu din dersi diye bi'şi olmamalı.

0|1
    0|1
  • Müslüman Öğrecenilere Zorunlu olmalı , diğer öğrenciler isterse o derse girmemeli.

0|1
    0|1
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi değil miydi bu dersin adı. Tartışma olsun diye sorulmuş sanırım.

0|0
    0|0
    • içerik önemli isimin ne önemi var ayrıca tartışma olması kötü birşey değil

• Kötü demedim zaten. Ben içerikte dua öğrenmedim. Hak dinLER hakkında bilgi verildi. Bunun yanında diğer dinlerden kısaca bahsedildi. Sonuçta derse camii imamı değil bu konuda araştırma yapan tez hazırlayıp bölüm bitiren insanlar var.

• Önce bir tarihini araştırsana. Bugüne kadar o ders üzerinde o kadar oynanmış ki...

0|0
    0|0
  • İngilizce neden zorunlu o zaman ?

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• secmeli.

0|2
    0|0
  • demokratik ve çoğunluğu Müslümanlardan oluşan bir ülkede yaşadığımızdan olmasın?

0|0
    0|0
    • kardeşim din tüccarı mısın sen heryere laf yetiştirecem diye uğraşıyorsun

• peki sizinle muhabbet etmek güzeldi iyi geceler..

• Teşekkür ederim.. Size de. Allah rahatlık versin hayırlı geceler..

• Din dersini kaldırmazdım ama böyle uyduruktan hocalar da getirmezdim. Adama soru soruyorum cevaplayamıyor, peygamberin hayatını anlatarak konuyu karıştırıyor. Az mantığa dayalı soru soruyorum kem küm ediyor. Böyle olacağına hiç olmasın daha iyi. Eksik kalsın verecekleri bilgi.

0|0
    0|0
  • Doğru bir çıkarım da bulunmuşsun.

0|1
    0|0
Yükleniyor...