Sizce roman okumak boşa zaman harcamak mı?

sizce roman okumak ya da bir kitap okumak boşa zaman harcamak mı?

bir önceki sorumda salağın biri roman okumak zaman kaybı boş iş demişte merak ettim böyle düşünen cahiller var mı diye ?

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• okunan herşey insana birşeyler katar yeterki okumasını bil.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Okumak herşeydir

1|0
    0|0
  • İkinci kitabımı yazmak için 4 yıl çabaladım. Gece gündüz, kahve kokuları içinde. Kitabın geçtiği yere gittim, 2 yıl Avrupa'da yaşadım, her gün tarihi araştırmalar yaptım, zaman zaman da geziler. Sonra elinde kımkımkım bisküvi yiyen bir ilerizekalı aptal gelip kitap okumak boşa diyecek, ben de bunu kaale mi alacağım? :) Bence siz de almamışsınız zaten.

1|0
    0|0
  • bos okumak diye birsey yoktur ki roman okumak bos olsun. düsünme tarzı bakıs acısı alternatif üretmek kendini gelistirmek kelime dagarcıgını gelistirmek vb bir sürü faydası olan bir durumun neresi bos zaman kaybı olabilir. orda burda karı kız ayarlamak angil dingil işlerle ugrasmak zamanı internet cafelerde sokaklarda öldürmenin yanında lafı bile olmaz roman okumakta kaybedilen zamanın. kücük beyinler kücük düsünür takma kafanı sen...

1|0
    0|0
  • en iyi yatırım geleceğe yapılan yatıırımdır. geleceğe yatırım da sadece eğitim ile yapılır.

okumak ile her zman bişeyler katarsın kendine.

1|0
    0|0
  • Benim roman okuma tarzım önden 30 ortadan 30 en arkadan 30 sayfa okuyunca olay bıtıyor.yoksa adamın kapıdan çıkışını 3 sayfa anlatışını okumaya gerek yok

1|0
    0|0
  • biraz daha okumalısın fikrini söyleyen birine salak dememeyi öğrenmek için.

0|0
    1|0
  • Demekki varmış :D

1|0
    0|0
  • Okumanın insandan hıc bır goturusu olmaz olamaz.. buna romanlar dısında çizgi romanlar bılee dahil..okumanın iyisi kotusu olurmu yaa..dar kafalının birisi patavazsızlık etmişş..affet ablası..::)))

** dünyadaki en büyük hamallık; bilgi hamallığıdır..

1|0
    0|0
  • kitap okumayan insanla konuşacak pek fazla birşeyim olmaz , bilmem anlatabildim mi.

1|0
    0|0
  • Kur'an var ya, başka kitaba ne gerek?

1|3
    3|1
    • yürrü be

• kur'an-ı kerim okuyanlar yobazmı oluyor? buda kitap, ama hangi kitap olduğunun ne önemi var? çağdaşlaşmak için roman vb türlerimi okumak gerekiyor :/

• ironi güme gitmis hfsrzijdzijhizji.

• bunun cahillikle bir alakası yok kesinlikle. okumak bir hobi, zevk işidir. seks yapmaktan hoşlanmayan birine cahil demek ne kadar anlamsızsa buda o kadar anlamsızdır.

Not: evet bende zaman kaybı olduğunu düşünüyorum

0|0
    1|0
  • O onun beyinsizliği

1|0
    0|0
  • Tabiiki degil..

1|0
    0|0
  • yok bence değil okumak güzeldir elif;)

5*****

1|0
    0|0
  • siz cevabını veriyorsunuz zaten salagın biri konuşmaya

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Oku! demiş Allah-u teala Oku!

Her bir harf her bir kelime insana zannettiğinden çok şey kazandırır. Bir insanda okumak ve gelişmek öğrenmek isteği olmadıktan sonra dedikleri gibi o arkadaşta oku oku yani 'herkes bildiğini okur' sınıfına girenlerden..

Mum dibine ışık vermez.derler. O kişi ne bilecek ki kime ne öğretecek ?Bu kafa ile daha çoookkk ilerleriz.

1|0
    0|0
  • romandan romana, okurdan okura değişir. kalkıp çizgi roman okur gibi vakit geçirmekten başka işe yaramayan kitapları okuyup ortalıkta şekil yapmaksa amaç, hiç okumamak daha iyi. fakat o geçen zamanı burnunu karıştırarak tv başında geçirmektense bu kez kitap okumak daha iyi :)

1|0
    0|0
  • Okumak her zaman her şekilde bir şeyler katar insana, faydası olur zararı olmaz. Anneannem ilkokul mezunuydu ama eline geçen her şeyi okurdu

1|0
    0|0
  • Kitap okumak asla boşa geçmiş zaman değildir

1|0
    0|1
  • bi önceki sorunun linkine baksak.

1|0
    0|1
  • Ben özellikle sözcük dağarcığımı geliştirdiği için seviyorum

1|0
    0|1
  • kitap okumak zaman kaybı değildir.

1|0
    0|1
  • hayatım ve meslegim bos o zaman benim üstelik bosa da okumusum bölümümü

1|0
    0|0
  • Sende demişsin işte ' Cahil ' diye .

1|0
    0|0
  • Niye zaman kaybi olsun ki.Sonucta okuyorsun yani kendini gelistiriyorsun.

1|0
    0|0
  • boş insana boş gelir tabi.

0|0
    1|0
Yükleniyor...