Yahudiler çocuklarını nasıl eğitiyor neyle besliyor da kadar zekiler ?

Kesinlikle ırkçılık yapmıyorum az önce bir şey okudum amerikandaki 8 en iyi üniversitenin öğrencilerinin yarısı yahudiymiş hem bu adamlar toplumdaki en az gruptan zaten Nobelleri de toplayan onlar nasıl oluyor bu

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Yahudi asıllı bir türk olarak fazladan bir şey yemiyoruz,sadece bu bizim eğitilme biçimiyle alakalı bir yahudi gencinin babası ne kadar zengin olursa olsun.Hayatı zorlukla geçer ben 13 yaşında çalışmaya başladım,hiç bir şeyi hazır bulmadım hep bir idealim bir hedefim oldu geçmişimizi geleceğimizi hep düşünerek yaşadım.Her zaman ailelerimiz bize hiç bir zaman normal olanı isteme her zaman yapabileceğinin en iyisini gidebileceğin en üst noktaya git der. Ve şunu hiç bir zaman unutman bir elmas sürtünmeden parlayacağı gibi bir insanda zorlu deneylerden geçmeden mükemmel olamaz.

5|1
    2|2

Kızlar Ne Diyor 8

• İlk 8 okul dediğin ıvy league zaten. Bunlara girmek için sat notlarının dışında, yüzyüze mülakat, ailede başka mezunların olması, okula yararlı olabilecek bağış imkanlarına sahip olma vs. gibi etkenlerde göz önünde bulunduruluyor. Yahudilerin sıkı bir cemaatleri olduğu için birbirlerini destekledikleri ve parasal anlamda kötü durumda olmadıklarıysa bir gerçek.

Bir diğer nedense yahudi ailelerinin ortalama Amerikan ailelerine göre daha baskıcı ve kariyer odaklı ebeveynler olmaları.Zaten dikkat edersen, Amerikan filmlerinde ve edebiyatında yahudi çocukları hep daha utangaç, spordansa derslere yönelen tipler olarak tasvir edilir. Bu da ebeveyn baskısından kaynaklı diye düşünüyorum.

0|0
    0|1
    • Baskıcı değil.

• Baskıcı derken kötü anlamda söylemedim bunu. Türk ailelerinin çocuklarıyla ilgili asıl motivasyonu onlara daha rahat bir hayat sürdürmeye yöneliktir örneğin ama Yahudilerde daha başarılı olmalarını sağlamaya yönelik gibi. Anlatmaya çalıştığım buydu, beklentiler de insan üzerinde baskı yaratır. Daha önce tanıdığım bir başka Yahudi genci de bu çıkarımımı doğruladı, ama gözlemlerim sadece tek bir kişi ve stereotip karakterlerle sınırlı olduğu için %100 geçerli olmayabilir her zaman.

• bu ülkede de bolca Yahudi var. demek ki iş dinle bitmiyor.imkanlarla ve kişilerle alakalı bence.

2|0
    0|1
  • Sistemi yahudiler kontrol ediyor. Kendi ırkdaşlarını kayırıyordur şerefsizler

3|1
    4|3
  • allah cc panpa lanetleyeyim derken eline yüzüne bulastirmis.

0|1
    2|2
  • Zamanında o kadar zenginleşmişler şimdi de her yerde kendi adamları var bundan daha doğal ne olabilir. Ayrıca nerdeyse tamamı müslüman düşmanı filistin bunun apaçık örneği.

0|0
    2|1
  • para var huzur var durumu

0|0
    0|1
  • burjuvadır onların çoğu...

öyle bir işleyiş var...eğitim,kültür,yetiştime hepsi etken bence...

1|0
    1|1
  • Genetık bırsey oldugunu düsünüyorum. Bılım alanında olsun sanat alanında olsun cok ıyı yerlere gelmıs ınsanların cogu ibrani kökenlı.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• dünyayı yönetiyorlar kendi adamlarını kayıracaklar elbette ayrıca kendilerini üstün görüyorlar peki neden başarılar çünkü onlar için zafere giden her yol mübahtır katliamlar soykırımlar hainlik aklınıza gelebilecek ne yol varsa sonunda zafer olduğu müddetçe anasını bile satar ş.sizler

1|0
    0|2
  • yahudiler geçmişte hep ezilen bir millettir.ezilenler bulunduğu durumdan kurtulmak için kafayı daha fazla çalıştırmak zorundadır.tıpkı türkiyede kürt ve alevi çocukların-gençlerin daha zeki olması gibi onlarda da bu durum sözkonusu.ırkçılık olarak algılanmasın kafayı çalıştıran her millette var ama genele vurursak diyoruz

0|1
    1|1
  • yahudiler zeki falan değiller.sadece seçilmişleri var aralarında.o dediğin başarılılar ayrı bir kesim tüm yahudilere genelleme

0|0
    0|1
  • Yetiştirilmeleriyle alakalı birşey.Bizdeki gibi sık aile kavgası görmüyorlar veya ders çalışmadı diye terlik yemiyorlar kafalarına.Yahu bizim kötü öğretmen diye birşeyimiz var kulak çeken cetvelle vuran bu tarz bir eğitim çağı geçiren çocuklar nasıl başarılı olabilir ki?

0|0
    0|1
  • Kardes yahüdiler akıllı değiller kurnaz tilkiler onlar ilmi bizden çaldılar şimdi bize satıyolar ilmin merkezi anadoluydu bizi birbirimizi düşürdüler sonra islam ilim adamlarının yazdığı bütün kitapları topladılar ulaşamadıklarına yaktılar batıta hale ibni sinanın kitaplarından ders görüyorlar

1|0
    0|1
  • zekiler ama nobelleri ödülleri almaları zeki olmalarından değil. teşkilatçı olmalarından. hitlerin zoruna giden de oydu. hiçbir film-şarkıcı-devlet adamı yoktur ki çabuk yükselsin ve de Yahudilerin k.çnı öpmesin

1|0
    0|1
  • zeka konusundan hiçbir farkları yok.

sadece biizm gibi yok başörtüsü, yok sağcı yok solcu yok bilmem ne demiyorlar.

hem ülkemizde eğitim denen bişey yok ki, hepsi laf salatası. o yüzden hiçbir yıldız parlamıyor.

0|0
    0|1
  • Nelerle nelerle besliyorlar. Haaa tabi parayla besledikleri bağlantılarıda unutmamak lazım.

1|0
    0|1
  • ırk olarak zekiler. yetiştirilmeleri ile ilgisi yok.

bkz: link

0|0
    0|1
  • şimdi sen cebinde 100 lirayla yola cıkınca okadar dusunebilirsin

cebinde 100.000 lirayla yola cıkıncada 100.000 liralık düşünebilirsin

hepsi bu.

0|0
    0|1
  • psikolojik birşey. diğerleri gibi köle mantığıyla yetiştirmiyorlar. çalış biyerde işe gir gibisinden...

0|0
    0|1
  • domuz eti onlardada haram,ayrıca çocuklarını müslüman düşmanı olarak yetiştiriyorlar.

0|0
    0|1
    • Hayır öyle bir şey yok müslüman düşmanı değiliz.

• İnternette gördüğün her şeye inanma derim ama fark etmez o yüzden sen nasıl istiyorsan öyle olsun.

• Videoya dikkatli bakamadım ama gerçek bile olsa bir grubun yaptığını tüm ırkın suçu değildir.

• Yahudiler zekimi bilmiyorum ama çok paraları var ondandır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...