Digital SLR Fotograf makine alsanız ne alırdınız? Canon mu Nikon mu?

merceklerinden ötürü nikon diyorum ama canon daha estetik makina...

0|0
9|19

En İyi Erkek Görüşü

• Estetiklik göreceli bir şey. Mesela, ben Nikon D7000'in tasarımını çok beğeniyorum, özellikleri de çok iyi. Çok şık. Hangisini almaya gelince, pro sınıfında Canon tercih ederdim ama giriş ve orta sınıfta nikon tercih ederim. Çünkü aps-c sensörü 1.5 çarpanlı, Canon ise 1.6 çarpanlı. Bu da iso başarımını etkiliyor. Ayrıca, Nikon giriş seviyesinde gövdelere neden otomatik netleme motoru koymamış anlamıyorum. Tamamen pazarlama taktiği herhalde. Şahsen iki makinemin olmasını isterdim. Bir pro sınıfında, çıkması beklenen Canon 5D Mark X olabilir. Bir de dışarıda çekim yapacağım yalıtımlı fotoğraf makinesi olabilir. Şu an Olympus OM-D EM-5 var yalıtımlı olarak. Ama o da 2 çarpanlı 4/3 sisteminde. Sony NEX 7 var çok güzel ama lens seçeneği çok az. Bu arada, Sony önümüzdeki 5 yılda Canon ve Nikon'a ciddi alternatif olur diye düşünüyorum. Zaten Nikonun algılayıcısını Sony üretiyor. Bunları dışında Fuji var, iyi işler başarsalar da (Fuji x100 mesela) ürünleri bana çakma Leica gibi geliyor. Ah Leica ah!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• nikon

0|0
    0|0
  • canon 'dan sasma

0|0
    0|0
  • Dijitalimi vapurda çaldırdıktan sonra yeryüzündeki bütün dijitallerden soğudum:(

0|0
    0|0
  • nikon.

0|0
    0|1
  • Canon

0|0
    0|0
  • Nikon <3

0|0
    0|0
  • Farketmiyor artık ikiside aynı fiyat konusunda da ben nikon kullaniyorum.

0|0
    0|0
  • Canondan şaşma derimm :)

0|0
    0|0
  • Nikon.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Günlük fotoğrafçılıktan hiç anlamam ama astronomi açısından - başlarda sadece geniş açı çekimler olsa da- Canon alırdım çünkü canon CMOS sensörü daha az parazit üretirken kayıtlarda da saf RAW kayıt yapabiliyor. Yalnız standart bir kullanıcı için durum farklı olabilir. Ben alırsam Canon modellerinden birini alacağım, orası kesin ^^

0|0
    0|0
  • canon'dan şaşma... ben yıllar önce canon eos 350D aldım hala kullanmaktayım ve sanki her geçen gün performansı artıyor :)

benzetme yapacak olursak; canon sarışın kızdır, moderndir ve candır canandır, nikon ise esmer kızdır, klasiktir, ağırbaşlıdır...

0|0
    0|0
    • -bu arada birazcık teknik bilgi verecek olursak canon daha pahalıdır...

-canonun sensörü daha iyidir ve kalitelidir.

-canon renkleri daaha canlı daha güzel verir fakat nikonun lensleri daha keskindir. tabi iyi bir lensle bu açığı kapatabilirsin canonda.

• İkisi de piyasanın en iyileri bence farketmez ama canon karizmatik duruyor.

0|0
    0|0
  • nikon

0|0
    0|0
  • canon, ama neden 2 si

0|0
    0|0
  • senin saydıklarından nikon..ama ben fujicolor almıştım çokta memnunum aklında bunusa bulundur..alternatif olarak.

0|0
    0|0
  • ne alırsan al ama yalvarıyorum facebook'a İsminin sonu ''photography'' ekleme.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • canon var bende çok memnunum

0|0
    0|0
  • nikon d90

canon550d tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Nikon