Neden ne zaman doğup/öleceğimize kendimiz karar veremiyoruz?

Veya neden doğuşumuza/ölmemize engel olamıyoruz?

Güncellemeler:
ateist düşüncedeki kimseler bu soruları hiç sordular mı kendilerine acaba?

aslında bunun için sordum soruyu ,

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• git biraz araştır hayatın ne tadı kalıyo azamn

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Eğer kendimiz karar verebilseydik, geride bir şeyler bırakabilme kaygımız olmazdı.

Bu da demek olur ki; boşa gelip, öylesine yaşamak. Buna gerek yok.

Yaşantının bir anlamı olmalı ve sen o süre içinde geriye güzel şeyler bırakabilmelisin. Sana sunulanı layığıyla yaşamalısın...

0|0
    1|0
  • Eğer öyle bir şey olsaydı isteyen sonsuza dek yaşar dünyada insan için yer kalmazdı,hiç bu açıdan düşündün mü?

0|0
    0|0
  • Ne zaman öleceğine kendin karar verebilirsin bence :)

0|0
    0|0
    • intihar etmeyi sana yaptıran da allah. elin kolun kalkmasa onu da yapamazsın

• Kader senin defterinde yazılı olandır. Sen yaptıklarınla kaderini değiştirebilirsin. Allah sana engel de olabilir izin de verebilir. Bu kader yine senin kaderindir.

sen durup dururken kendini balkondan atıyorsan bu senin kaderini değiştirme şeklindir. Allah izin verirse yaşarsın vermezse ölürsün. çelişme yok.

• Amed ben Kuran ayetlerine göre konuşuyorum. Sade Kuran değil, Buhari hadislerinde de var. Onlara göre her şey Allah tarafından yazılıp çizildi zaten.

Dinde düşünme olmaz. Dinde kabul etme olur. Ayet böyle diyorsa, beynini kullanmayacaksın. Ayetin dediğini kabul edeceksin. İslam'ın emride budur zaten

• o zamn ne anlamı kalırdı ki hayatın

0|0
    0|0
  • Oldu. üstüne çikolata sosuda dökem mi?

ne kadar dengesiz saçmasapan ve anlamsız bir dünya olurdu hiç düşündün mü acaba?

-mahmut abi ben yarın ölüyom

-iyi düşündün mü olum

-evet abi gidcem artıkın

-tamam yeğenim hadi selametle rasgele ardından ağlarız

:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• NE ZAMAN DOĞUP NE ZAMAN ÖLEECĞİNİ KENDİN BELİRLESEYDİN HAYATIN BİR ALAMI OLMAZDI YANİ HAYATTA NE HEYECAN NE KORKU OLURDU KİMSE HAYATTAN ZEVK ALAMAZDI İNSANLARIN ÇOĞU ÖLMEK İSTEMEYECEĞİNDEN NÜFUS ÇOK KALABALIK OLURDU . DÜŞÜNSENE TRAFİK KAZASI GEÇİRİYORSUN BEYNİN DAĞILIYO FALAN AMA ÖLMÜYOSUN KENDİN BELİRLİYOSUN YA ?

0|0
    0|0
  • tövbe olmazdı o zaman

herkez savaşırdı kimseye birşey olmazdı

kimse ölmek istmeyeceginden dolayı yeni doganlarda dahil dunyada yaşayacak yer kalmazdı

0|0
    0|0
  • bu hiç iyi olmazdı bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...