Ülkemizin başında olsanız neleri değiştirirdiniz?

veya ne yenilikler getirirdiniz , değişik fikirler duymak istiyorum biraz merakım varda , hangi yasakları getirirsiniz veya hangi yasakları kaldırırdınız ?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Vergileri indirip insanların iş kurmasını teşvik ederdim, enerji yasasını güncellerdim, inşaat ve enerji üretimindeki kalemlerde vergileri %1'e indirirdim ve bu tür işletmelerin yayılmasını sağlardım. Yerleşim yerleri için dev değil, küçük enerji üretim tesisleri kurdurturdum. Sanayi ve tarım bölgelerine tren hatları döşerdim yük taşımak için. İmam hatip liselerinin %90'ını meslek okulları haline getirirdim. İlkokullarda sınavları kaldırırdım. Dil eğitimine yatırım yapardım, İngilizce'yi herkesin konuşabildiği standart bir dil haline getirim ikinci bir yabancı dilin de öğretilmesi için çabalardım (İspanyolca, Arapça, Farsça, Fransızca vs.), gerektiğinde yabancı öğretmenler getirirdim bunun için.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• çoookk şey yapardım ... ormanları katletmek yerine herkesin yılda 1 fidan dikmesını zorunlu yapardım... eğitim sistemini değiştirirdim. daha fazla öğretmenin atanmasını sağlardım. daha fazla okul yapılması için çalışmalar başlatırdım. istihdam için çaba gösterirdim. halkımı dinlerdim. bunun için sık sık anket yaptırırdım. diktatör olmazdım. orantısız güç kullanmazdım. ...

0|2
    0|0
    • Harika Teşekkür ederim , düşüncelerin içinde tebrik ederim belki gelir günün birinde başımıza öyle biri

• yapılacak çok şey var aslında birazda boş şeylerle yılları dolduruyo baştakiler yapılacakları seçim zamanına saklıyorlar ki mitinglerde göz boyamak için... hala çok geriyiz çoğu ülkelere göre.

• Zihniyet orta çağ orta doğu zihniyeti hep ne olacak acaba

• Birde, ülkemizde ''yabancılara özel tatil bölgeleri'' gibi şeylere izin vermezdim. Benim ülkemde benim vatandaşım değilde, elin yabancısı gelip oraları sahiplenecek; benim vatandaşları oraya sokmayacak ha :)

Şuankiler: paraya ailesini bile yabancılara satar gerçi.

0|3
    0|0
  • - Türk özel şirketlerini, tamamen devletleştirirdim.

- Yabancı özel şirketleri, ağır devlet kontrolüne sokardım. Mcdonalds gibi şirketler ülkede kafasına göre takılamazdı

- Sermaye sahibi ile işçi / emekçi arasında gelir dağılımı adaletsizliğini kapatırdım

- İktidarımızın, bedava sağlık hizmet ve bedava/sınavsız üniversite hakkı verdiği Suriyelileri ülkeden kovardım.

- Beyaz Türkleri çocuk yapmaya teşvik ederdim.

Vs vs.

0|2
    0|0
  • parti sayısını arttırırdım. daha çok parti düzenlenmesini sağlardım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• *vergiyi düşürürdüm. benzin 3 liraya düşerdi.

*vergiden doğacak zararı dengelemek için bakanların altındaki özel araçları, özel masrafları devlet ödemesinden çıkarırdım.

*kaçakçılığa savaş açardım.

*toplu taşımayı arttırırdım. insanlar resmen balık istifi yolculuk ediyor.

*eğitim sisteminin içine edildi. oraya el atardım. izmir, Ankara ve istanbula en az 5er tane olmak üzere yeni devlet üniversitesi yaptırırdım.

*büyük şehirlere, başta İstanbul olmak üzere en az 15-20 devlet hastanesi yaptırırdım. insanlar bugün randevu almaya kalksa en erken 10-15 gün sonrasına alabiliyor. resmen rezalet.

*askerliği tek tip yapardım ve yalnızca 4 ay olurdu. onun dışında profesyonel orduya geçerdim.

üzerinde düşünülse birçok şey daha bulunabilir.

0|1
    0|0
  • ben eğitim sistemini çöpe atıp yenisiyle değiştircem

öcalanı astırıp akp ve bdpyi vatana ihanetten kapattırıp hepsini içeri tıkıcam

bi,lim, spor ve sanatı destekleyip profosor, sporcu ve sanatçılara yardımcı olucam

suriyeli mültecileri ülkeden kovucam

şimdilik bunlar

0|2
    1|0
  • Konya ovasına uzay merkezi kurar uzaya mekik gönderirdim.

0|0
    0|0
  • Ülkemiz iyi bence şuan.

0|0
    0|0
Yükleniyor...