Türkiye'de üniversite okumak istiyorum, tavsiyeniz nedir?

Arkadaslar ben yurtdisindayim. Türkiyeye üniversite okumak icin gelmek istiyorum. Biliyorsunuz ki yurtdisinda egitim almıs olan t.c vatandasları üniversiteden sınavsız ve ücretsiz yararlanabiliyor. Altta belirttigim meslekler arasinda kaldim bir hayli . Kitap okumayı sevmem. Hazır Türkiyeye gelmek istiyorken bari is olanagı düzgün bir meslek olsun. Birde bana girisi kolay ama güzel üniversite söyleyin. Hosuma bahcesehir üniversitesi, Odtü ve bogazici universitesi gidiyor. Önerilerinize acıgım :)

• Diyetisyenlik oku
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bankacılık oku
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Psikologluk oku
    0% (0)100% (1)50% (1)Oy Ver
  • Is olanagı daha düzgün sunu oku (........)
    100% (1)0% (0)50% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çok alakasız seçenekler yazmışsın. Önce ne istediine karar vermen lazım. Bankacılık diye bir bölüm safsata olsa gerek. İşletme ya da İşletme Mühendisliği okursan o piyasada iyi yerlere gelirsin.

0|0
    0|0
    • Alakasızlıgını ölcmuyorum ben burdaa, istedigim cook meslek var:D hic diilse beni aydinlatirsaniz secim daha kolay olur demistim

• Yardımcı olmak için yazdım. Banka ile psikoloji çok farklı. Biri sayısal diğeri sözel. Bu bağlamda hangisinde kuvvetli isen, hangisi daha sana göre ise onu seçmen lazım.

Odaklanma sorunu yaşama diye öyle yazdım. Psikoloji derim ama sana göre değildir, hatalı yönlendirme olur.

İş olanakları diyorsan çevreni iyi oluşturursan hepsinde iş yaparsın. Okuldan daha önemli o olay.Okulda öğrenilenler (özellikle banka vs) hikayeden ibaret.

Erkekler Ne Diyor 9

• erciyesden başladın odtüye kadar geldin :)

0|1
    1|1
    • Evet geldim, bu seni rahatsız mı ediyor? Ayrıcaşu anki cevabında da "cevap" göremiyorum .

• Eiffel kulesinin resmini koyan da yurt dışında yaşıyor anlamadım ben bu işi ya :)

0|0
    1|0
  • Diyetisyenlik oku

0|0
    0|0
  • Boşver sen orda oku gelme

0|0
    0|0
  • Türkiyede üniv bitiren lokantada garson marketde kasiyer oluyor tabi küçümsemiyorum ama gelme kaç canını kurtar parası batsın.

0|0
    0|0
    • Ciddimi söylüyosun? .s

• sevgilimi alsam yanima gelebilirmi kolay

• sen gittikden sonra ..turist olarak gelir elçilikle görüşüp ziyaret amaçlı gelebilir. ona göre vize çıkarılır kısa süreler tabi 15 gün gibi 1 ay gibi

• birincisi hedeflerin çok yüksek ikincisi istedin üniler tr en iyi ünileri hadi bahçeşehir neyse ama ODTÜ diyosun yaa boru değil :D

0|0
    0|0
    • ODTÜ yurtdısından gelmis bir T.C gencini daha kolay alır diye düsünüyorum .

• odtü aaa bu yurtdısından gelmıs gel bende oku demez basarına bakar :D haa bilkentde iyi türkiyenın en iyi 3 üniversitesinde bri ama özel bak o paralı oldu için belkı alır :D

• Paralı okumayacam ki ben, burda okudugum icin egitim bedava.

• Odtü candır ama gelme bence Türkiye ye .

0|0
    0|0
  • iyi odtü de oku madem:D

0|0
    0|0
  • hahaha

son karar bu yonde oldu demek

hayırlısı olsun bakalım:)

psikolojı okumanı tavsıe ederım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Birilerinin yönlendirmesiyle gidersen üstüne bir de o şekilde bir bölüm falan seçersen büyük yanlış yapmış olursun. Kendi isteklerine karar verebilecek bir yaştasın, yani öyle olmalı, ilerde hangi iş seni mutlu edecekse bunu en iyi sen bilirsin muhakemesini sen yapmalısın. Yurtdışındayken Türkiye'ye gelmek gibi bir düşüncem olmazdı benim şahsen. Daha iyi imkanlar sunulduğunu düşünmüyorum ama illa TR diyosan ODTÜ tek tercihim olurdu, kuruluş amacından çıkmamış olması, eğitim hizmeti ve kalitesi bakımından Cumhuriyet adı altına yakışan tek üniversitedir bence. Ama bölüm tercihini falan kesinlikle kendin yapmalısın kimseden etkilenme sorma, araştır bak internet bunun için eşsiz bir kaynak ve gidip görme şansın varsa şehri ve üniversiteyi gör, seçmek istediğin meslek sana neler getirecek öğren.

0|0
    0|0
  • haksızlıkkkk neden yaaa burdakiler sınavda terlesinn siz gelin sınavsız hazıra koyun olurmu yaaa arkadaşım adalet yok bu ulkede!

0|0
    0|0
    • Hakszlik degil, yurtdisinda ki egitim turkiyeki kadar kolay diil

• Okuma burada okuma.

0|0
    0|0
  • Sınavsız ve ücretsiz derken?

0|0
    0|0
    • Yurtdısında egitimini tamamlamıs olan T.C vatandaslarına bu imkan saglanıyor .

• Avrupada ki liseler high school'a bedel arastirmaya görec .

• Tamam öyle tamam sen haklısın.

Yükleniyor...