Arkadaşlar rusça öğrenmek istiyorum eksileri, artıları neler?

evet arkadaşlar.rusça yazıldığı gibi mi okunuyor?

dilbilgisi zor mu? bilen bir arkadaş cevap verirse sevinirim..

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• yazıldığı gibi okuyor, dilbilgisi zordur Türkçeden, kelimeler çoğu uzun ve çok ç,ş, ts gibi ses içiriyor. Dilbilgisi en zor kısım, bayan cins, erkek cins, orta cinse göre ayrılıyor sözcükler. belirtme, yaklaşma,uzaklaşma, bulunma durum ekleri izberlemek güç ister. Dilbilgisi öğretmenle öğren kendi anlamayabilirsin, sözcükler, konuşmayı kitaplardan, filmlerden öğrenebilirsin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• önce kiril alfabesini sök de, gerisi gelir bence sabredersen. zorluğu- kolaylığı kişiden kişiye değişebilecek bi' şey bu.

0|1
    0|1
    • yazıldığı gibi mi okunuyor kelimeler?

• kısmen denebilir. bazı kelimelerin vurgulamaları farklı olabiliyor diye biliyorum.

• saol..

• italyancada kelimelerin dişisi erkeği vardı anlamamıştım bir türlü :D ama rusçayı bilmem.

0|0
    0|0
    • como stai?

• bir de unutmadan ben mapoli şivesiyle konuşuyorum o yüzden como..nereye gittin?

• bizim evin orda kültür merkezi vardı oraya :D

• oku bakıyım RUSÇA bak yazıldıgı gıbı okunuyor :D ahaha komıkım geldı

0|1
    1|3
  • Rusçanın alfabesi farklı. Bir de sondan eklemeli bir dil diye biliyorum. Zorlanıp zorlanmayacağın sana bağlı dil öğrenmek bir yetenek sonuçta.

0|0
    0|0
  • rusçayla işin ne hayırdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Dil bilgisi kuralları var zor değil ancak bazı istisnai durumlar oluyor ki komik duruma düşebilir ya dayanlış anlaşılabilir. Yani ingilizcedeki irregular words gibi bu kelimeleri de ezberlemen gerekiyor , örneğin yazmak kelimesini kurala göre düzenlersen yanlışlıkla işemek diyeceksindir. Bunun dışında ingilizce gibi birkaç telafuzu yok . Kolay okunur ve anlaşılır. Zaten türkçe gibi yazıldığı gibi okunuyor ve kökeni türkçeyle nerddeyse aynı yere dayanıyor. Harfleri zor gibi dursa da ben yarım saatte yazmayı ve okumayı öğrendim.bir artısı da şu ki :D alfabeyi biliyorsan çoğu zaman sınavlarda kopya çekmende kolyalık sağlıyor. Kopyayo yaz sıraya sonrasında işine bak gören anlamıcaktır :D

0|0
    0|0
  • Dili en kolay yaşayarak öğrenirsin.Bi de şöyle bişey derlerdi dili dile sürtmeden dil öğrenilmez diye.Değişik yolları var yani.

0|0
    0|1
  • hepimiz istiyoruz. bazıları türkçe bilmiyor zor oluyor iletişim.

0|0
    0|1
  • zevkli dil valla

oçen krasiva

0|0
    0|0
  • davay daway

0|0
    0|1
  • Öğren işe yarar

0|0
    0|0