Kapat

Okumayı mı önce çözdünüz yazmayı mı ?

Okumayı mı önce çözdünüz yazmayı mı ?

• Okumayı
    35%(8)38%(15)Oy Ver41%(7)
  • Yazmayı
    13%(3)18%(7)Oy Ver24%(4)
  • Düşündüm ve inan ki hatırlamıyorum
    39%(9)28%(11)Oy Ver12%(2)
  • Mantık olarak hangisi önce olmalıysa odur
    13%(3)16%(7)Oy Ver23%(4)
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0

En İyi Kız Görüşü

• Okumayı sanıyorum. Hatta tüm sınıftan erkekn okumaya başladığım için öğretmenim fişleri dağıttığı anda okuyup işin tadını kaçıracağımı bildiğinden " içinden oku kimseye söyleme" der, ya da fişi sırama ters bırakırdı.

Ve ben fişi okuyup öğretmen daha sınıfın hepsine bile dağıtmadan avazım çıktığı kadar : Fatma şeker al ! demiştim :))

sonuç tahta önünde tek ayak cezası

-İçinden oku demedim mi ben sana hım !

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 23

• Hatırlayamadım ama ablam ders calısırken ona kitap okuyo gibi yapardım 5 yaşlarında. Sanki okuduğmu yazıyormuş gibi. Sonra gidip kontrol ederdim ben 'g dedim ama sen g yazmadın diye. asfdg

0|1
    0|0
  • okumayı

.

0|1
    0|0
  • Okumayı da yazmayı da çok geç öğrendim...

0|2
    0|0
  • düşündüm ve inan ki hatırlamıyorum :D

0|1
    0|0
  • yazdığımızı okuyorduk öyle bir sistem :))

0|1
    0|0
  • hıc hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • Çok yaşlandım hiç mi hiç hatırlamıyorum :)

0|1
    0|0
  • Ya ben okula başlayalı 1 ay olmuştu gazete okuyordum herkes şok oluyordu:S

0|1
    0|0
  • Sanırım yazmayı... Bilmesem bile harfleri taklit ederek gazete yazılarını çizdiğimi hatırlıyorum. :) Bir dakika ya benim takit ve resim yeteneğim varmış adsasda

0|1
    0|0
  • Düşündüm ama hatırlayamadım :)

0|1
    0|0
  • 5 yaşında okumayı öğrendim,5.5 'ta yazmayı :)

0|1
    0|0
  • Okul öncesinde bazen okuyabildiğim şeyler vardı.

Sanırım okuma.

0|1
    0|0
  • Yazmayı hala öğrenemedim.

0|3
    0|0
  • okumadan nasıl yazıcaz ki?

0|1
    0|0
  • Okuma daha okula başlamadan önce bile annem bana okutmaya çalışırdı öğretırdı onun sayesınde çabuk öğrenmıştım okumayı.

0|1
    0|0
  • Mantık önde gidiyor. Okumayı bilmiyorsa yazmayı nasıl bilsin? burası biraz sacma olmus.

0|1
    0|0
  • Yazmayı

0|1
    0|0
  • Okumadan önce adımı soyadımı yazabiliyordum, belli isimleri de. Sayılır mı bilmem.

0|1
    0|0
  • her ikisi :D

0|1
    0|0
  • Hiç hatırlamıyorum valla. :)

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    3

Erkekler Ne Diyor 24

• Okuma/yazma bilmediğim sıralar (5 yaşındayken) kelimelerin gözüme nasıl göründüğünü hatırlıyorum. Balıkçı bir adamın yaşamını anlatan bir çocuk kitabı ile öğrendim okumayı. Ardından yazdım. Teknik olarak aynı anda öğrendim ama zamanı ele aldığımda okumayı daha önce yaptım.

0|1
    0|0
  • Zannedersem okumayı. Teyzem ilkokul öğretmeniydi. 5 yaşlarında klasik Cin Ali bir de benim zamanımda Gülcan serisi vardı onları okudum teyzem yardımıyla. 5,5 yaşında da yazmayı az manada öğrendik

0|1
    0|0
  • Çocukluğumu pek hatırlamam ama 3 yaşında çocuk dergileri okuyordum. 3,5-4 yaşında da yazmayı öğrenmişim.

Aslında mantıklı düşününce 3 yaşında birinin okuma yazma öğrenmesi biraz üstün zekaya bağlanabilir ama mevcut konumumu düşününce o kadarda zeki olmadığıma eminim.

Dayım eğitim konusunda çok sert biri olunca sanırım korkudan öğrenmişimdir :)

0|1
    0|0
  • Hatırlayamadım =\

0|1
    0|0
  • yazmayı

0|1
    0|0
  • ben saymayı daha önce söktüm

0|1
    0|0
  • tabikide okumak okumadan nasıl yazcan ya da nasıl yazacagını nerden bılcen? bunu sende bılıyorsun yemezler ama ;)

0|1
    0|0
  • önce adımı yazmayı öğrendim ve bu senin adın dediler hoşuma gitti yazmak ve daha sonra da yazdıklarımı okudum...

:)

0|1
    0|0
  • Yazmayı tabii ki :ASD :A:D : ne iğrenç bir soru

0|1
    0|0
  • Okumayıydı sanırım ardından yazıya geçmiştim. İlk kurdale alanlardanım :)

0|1
    0|0
  • yazmayı bilen ve yazdığını okuyamayan biri varmı.ne saçma bir sorudur bu :D

önce okuma öğrenilir baska seçenek yok

0|1
    0|0
  • İlkokul da ilk kırmızı kurdaleyi ben almıştım okumayi yazmayi ayni anda sökmüştüm üstün zekaliyim diye bir sinif atlattilar sonra sınıfta kaldım geri 2.sınıfa aldilar .

0|1
    0|1
  • akşam ne yediğimi bile hatırlamıyorum ki :/

0|1
    0|0
  • Okuyamadan yazılmaz ki,yazmaktan kasıt harfleri tek tek yazmaksa,yazmak anca o zaman önce olur

0|1
    0|0
  • yazarken okumayı, okurken yazmayı çözdüm

0|1
    0|0
  • Ben önce yuvarlanmayı çözdüm

0|1
    0|0
  • oha ben bu sabah kalkınca ne yaptığımı hatırlamıyorum ahaha herif diyor ki 8 yaşında naptın :DD

0|1
    0|0
  • Okumayı.

0|1
    0|0
  • Hatırlamıyorum

0|1
    0|0
  • Önce aklımdan geçenleri bir kağıda yazdım, sonra ne yazdığımı çözmeğe uğraştım. :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...