Fatih Hristiyan mı olacaktı?

yoksa batı hayranlığı onu bile mi esir aldı? inşallah bu iddialar doğru değildir.

link

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ya o iddialar iftiradan öte şeyler değil.Düşün Fatih istanbul'u aldı ve çok ama çok kısa süre içinde o yılların roma imparatorluğuna,bizans imparatorluğuna başkentlik etmiş şehrini öyle bi iskan etti ki tam bir İslam şehri haline getirdi zaten eskiden İstanbul'a İslambol'da derlermiş.İslamı çağrıştıran şeylerin şehrin içinde çok olmasından dolayı.İstanbul ismi de oradan geliyor olabilir.İstanbul'u o hale getiren bir idarecinin hristiyan olması mümkün mü onu da geçtim hristiyanların binlerce yıllık mabedi,insanlık tarihinin en eski ibadet yerlerinden Ayasofya'yı kiliseden camiye çeviren hatta kıyamete kadar cami olarak kalmasını vasiyet eden ve bu halini bozan olursa Allah'ın laneti üzerine olsun diye beddua eden (Fatih'in bu vasiyeti Ayasofya vakfiyesinde mevcuttur isteyen bakabilir)biri nasıl hristiyan olabilir ama şöyle birşey duymuştum Fatih İstanbul'u fethettiğinde Papa'ya mektup gönderip kendisini yeni roma imparatoru olarak tanımasını istemiş.Papa ise hristiyanlığı kabul etmesi halinde tanıyacağını aksi takdirde mümkün olmadığını söylemiş.Fatih'in Roma'yı fethetme hazrlığındayken öldüğü çok büyük bir olasılık sanırsam Fatih'de öyleyse ben de gider Katolikliğin merkezi Roma'yı alır.Papa'yı indirir kendi kendi kendimi Roma İmparatoru ilan ederim demiş :D (bu işin esprisi tabi)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İdda sonuçta ve doğru olsa ne olur bu saatten sonra..

Kişisel kannataim bu kocaman bir yalan..

0|0
    0|0
  • ayrıca fatih dediğin senin askerlik arkadaşınmı..

2|0
    0|0
  • zaten doğru değil...sorularına kıl kapıyorum.

2|0
    0|0
  • Bilemeyiz tabi. Bu dünyada daha bilinmeyen neler neler var.

0|0
    0|0
  • doğru olsa nolacak geçmiş gitmiş adam.. katılıyorum askerlik arkadaşın mı fatih?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• bu iddiaların hepsi yalan...ortaya atılan her iddia hemen aklımzı karıştırmasın..bişeyede sonuna kadar inanalım yeter...fatih in öyle bi niyeti olsa yapardı bizde öyle olurduk, yapmayın lütfen hep bizi karıştırıyolar bu film birlikteliği güçlendirme için hemen taşladılar

0|1
    0|0
  • arkadaşım senin tarihle ilgili alıpveremediğin nedir sen israil ajanı falanmısın tarihimize çomak sokmaya çalışıp duruyon artık sana karşı ağzımı bozmaya başlıyorum haberin olsun sen kendi inancına bak fatih dediğin babanın oğlu değil insanın canını sıkma evliya bir adamı anarken dikkat et

0|0
    0|1
  • safsata, adam dindar beş vakit abdestli namazlı biriydi, hatta tarikata girmek istemiş, hocası Akşemsettin, olmaz sultanım, eğer tasavvufun, ilahi aşkın tadını alırsanız tacı tahtı bırakırsınız, memleket başsız kalır diye karşı çıkmıştır. Akşemsettin mutasavvıftı.

0|1
    0|0
  • Ne alakası var... Afaki bile olmayan götten uydurma olduğu besbelli iddialar.

0|1
    0|0
  • Hristiyan olmaya meyilli olsaydı vakfiyesinde ayasofyayı cami dışında bir şeye çevirene beddua etmezdi.

0|1
    0|0
  • karl marks da müslümanmış evinden risale- nur çıkmış :D hey allahım :D

0|0
    0|0
  • sacmalık roma imparatoru olmaya calısan adam onu neden dagıtsınn !

0|0
    0|0
  • batının hayran olunacak bir şeyi yoktu o zamanlar sanmıyorum ama olsa ne olmasa ne çok da bir şeyi değiştirmez

0|0
    0|0
  • Ah bu bizim Fatih yok mu?! :(((((((((((((((((((88888888888888888888

0|0
    0|0
  • Allahtan Rahmet Diliyorum Sadece.

0|1
    0|0
  • Al sepetten bir hıyar, yemeden karnın doyar.

0|0
    0|0
  • Dilin kemiğı yok iste derler...

0|0
    0|0
  • sende bu fatih e baya kafayı takmışsın:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...