Yoklamakaçağı ve bakaya kalan varmı?

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• gideceklere şimdiden hayırlar olsun :D anlatılmaz yaşanır kaçsalar da boşa elbet geçmişinden kaçamazsın askerliği nerede yaptın sorusuna ne cevap verebileceksin ya da herkes askerlik anısını anlatırken sen ne anlatacaksın...ne kadar kötü olsayda yaşadığın anılar o kadar güzel ki o ortam her şeyin kıymetinin bir ayrı olması...yaşamak gerek..

0|0
    0|0
    • Ben şahsen seneye gidiyorum. birçok tanıdım var askerlik kalkana bedelli çıkana kadar erteleyecem diyor

• kendileri bilir gidince söversin gelince özlersin öyle nalet bir şey askerlik ah ah karakolda aslan kesilen kankaların çatışmalarda yak komandosu olur sağ salim çıkarsan çatışmadan onun geyikleri aç kalınca body ile kumanya paylaşmak kardeşten öte sırdaşının olması bunların bedeli yok işte askerliğin var ama..

• Birkaç yıl önce belge eksikliği yüzünden bir sorun olmuş, 6 ay kadar yoklama kaçağı muamelesi görmüştüm. Sorun düzeltilmiş, para cezası falan almamıştım.

Jandarma GBT'sinde bu kaçaklık durumları gözüküyor zaten, tek yapılan iş bu 750 bin kişinin bilgilerinin polis GBT'sine de yüklenmiş olacağı.

Sonuç? Polis kimsenin evine gelip şubeye götürmez, gözaltına da almaz. "Yol çevirmeleri"nde kaçaklığı ortaya çıkan kişiye yazılı bir tebligat yapılacak, 15 gün içinde şubeye gitmesi istenecek. Gitmezse para cezası. Bütün olay bu.

Aynı anda 750 bin kişiyi askere alamazlar zaten, sadece göz korkutmaca

0|0
    0|0
    • ben ikinci universte olarak açıktan okuyorum seneye bitiyo. yoklama kaçağıyım acaba kısa dönem askerlik yapmamda sorun olurmu

• Öğrenci belgeni askerlik şubene gönderdiğin sürece yoklama kaçağı olmazsın. 29 yaş sorunun da yok zaten

Yükleniyor...