Tuncel Kurtiz: Atatürk'ü seviyorum

ulusalkanal.com.tr/kultur-sanat/tuncel-kurtiz-ve-fikret-otyamdan-10-kasima-cagri-h6590.html

Bu adam koyu komünistti. Ama Atatürk'ü sevmesine şaşırdım. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ve beyin koşarak uzaklaşır

Sen ne içtin?Koministler zaten Atatürkçüdür Atatürkü Koministler değilde Faşistlermi sevecek?

1|0
    1|2
    • Beyin bu kez gerçekten koşarak uzaklaştı.

• Bunlar anlamaz yaşları yetmez bunlara gelse Tayyipte Atatürkçü

• ve beyin uzaklaşarak kaçar =) ne mutlu türküm diyene,muhtaç oldugun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur,Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir bunları hangi komünist der panpa =)

Erkekler Ne Diyor 13

• Senin baya bir evrim geçirmen, mitoz ve mayoz bölünmen , redoks geçirmen gerek bu konuları karıştırmadan anlaman için.

1|0
    0|0
  • 'ne mutlu Türküm diyene' 'muhtaç oldugun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur' 'Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir' bunları hangi komünist der ve kabul ederse ozaman Atatürkçü olurlar,zira AtaTürk bu sözleri söylemiştir =)

1|0
    0|0
  • Mahir çayan bir sözünde 'Mustafa Kemal sonuna kadar devrimcidir' demiştir en büyük kanıt olarak cumhuriyet devrimini örnek olarak göstermiştir. Deniz Gezmiş ise kendini savunmasında Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa onlarda bizleriz demiştir.

2|0
    0|0
    • +1 verdim. gerçek komünizmi tanımlayabilenler Atatürkçüdür zaten. ve dediğiniz gibi, Atatürk devrimci bir ruhtu.

• ne dediği çok mu önemli

0|0
    0|0
  • Çok büyük bir solcuydu mekani cennet olsun Türkiyenin böyle adamlara ihtiyaci var sonradan destekleyip dönen kaypaklara değil.

2|0
    0|0
  • Ve beyin depar atar "Yurtta Sulh Cihanda Sulh " kendi ırkını ve milletini savunuyor olmak ırkcı konumuna getirmez bir kimseyi Türk milleti kavramını anlayabilmek gerekir.

ATATÜRK: Türk ve Türk Milliyetciliği; din ve ırk ayrımı gözetmeksizin, ulus tanımını dil, kültür ve siyasi birliktelik değerlerine dayandıran milliyetperverlik anlayışıdır.

0|0
    0|0
  • vay be cevaplara baktım da tuncel kurtizi ,deniz gezmişi kemalist yapmışlar ^^ bu adamlar kemalın antiemperyalist yönünü sahiplenir fakat birçok meselede, ki en önemlisi kürt meselesi, farklı tavır takınırlar.kaç kez söyledim şu konuda kafası basmayan konuşmasın

0|0
    1|1
    • Fidel in kürt meselesiyle ilgi olan açıklamasını görmedin sanırım (:

• che'nin çantadan da nutuk çıkmış bu önemli bilgiyi de pas geçmeyelim ^^ yav daha 2013 newrozda tüm latin amerika temsilci yolladı neyin davasindasınız

• Astrix o cümlenin orjinalin hali var mı? Orijinal hali olmayan cümleler doğru olmuyor. Tıpkı K.Marx'ın ''Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser'' gibi bir cümlesinin aslında olmaması gibi. Millet facebook'tan kendi aforizmalarına, bu tip düşünürlerin imzasını atıp sosyal medya da yayıyor.

PKK'li değilim ama, Fidel'in böyle bir cümle sarf etmesi benim siyasi bilgime saçma gelir

• Aslında sorunun içinde cevap ver adam diyorsun adamsa zaten ATATÜRK'ü sever

1|0
    0|0
  • bazen bazı sorular karşısında nezaketen söylenen sözler vardır. buda öyle bir şey sanırım.

1|0
    1|0
  • Nazım da komünistti, ''Mavi gözlü dev'' dedi o'nun için.

Ben de solcuyum, her ne kadar bazı yönlerini desteklemesem de Mustafa Kemal'i seviyorum.

0|1
    0|1
  • ölmüş adama mal denmez(denir) ama malmış o zaman

atatürkü sevdiği için değil komünist olduğu için de değil

komünist olup atatürkü sevdiği için

0|0
    2|1
  • ne bilim ben

0|0
    0|0
  • sen ne saçmalıyorsun ? komünistlikle Atatürk sevgisinin ne alakası var

0|0
    1|2

Kızlar Ne Diyor 4

• Arkadaşlar size izah edeyim.

Sosyalist biri milliyetçi olabilir. Çünkü sosyalizm geniş bir kavramdır ve tamamen marksizme dayanmaz. Marksist olmayan bir sürü sosyalist akım vardır. (Ama Marksist sosyalist biri de milliyetçi olamaz)

Komünist biri ise milliyetçi olamaz. Komünizm direkt marksizme dayanır. Marksizm ise milliyetçiliğe en çok karşı çıkan izmlerden biridir.

Atatürk Türk milliyetçisi olduğu için komünistler ve marksist sosyalistler, genel olarak sevmez Atatürk'ü. Soruyu soran arkadaş bunu demek istemiş sanırım.

Soruyu açan arkadaş öldün mü? Destek olsana :D

1|1
    1|0
    • sen gomünüit misin

• link GürbüzÇapan aksi bir açıklama yapmamıştır.Ayrıca Fidel in kendi ülkesinde Atatürk dışında yabancı başka bir devlet adamının büstü bulunmamakta.Hiç bir büst tek cümle için dikilmez hele ki üzerinde doğum tarihi olarak 19.05.1938 yazıyorsa anlam ve değeri bambaşka. Fidel in bilgisiz bir adam olduğunu ve öylesine bir hareket olduğunu düşünmek saçma.Hani Atatürk insanları katletti diktatör ya sosyalistler nefret ediyor..

• Fidel cahil bir insan mı Atatürk ü tanımıyor, dünyayı sallayan kürt meselesini bilmiyor mu? Onlara kimlerin sahip çıktığını?Oynanılan Ortadoğu projesinden bir haber midir? Bir sosyalist olarak tüm bunların karşında olmasının neresi saçma? Bende gerçekten bunun aksini savunan bir sosyalisti anlayamıyorum.(şimdi bana burjuvazi felan demesinler konu bambaşka..)Bu arada burayı hatırlayıp bulmam biraz zor oldu.

• bırakın bu işleri. o adam Atatürk'ü seven çok aydın biriydi 'her zaman' ve gezi parkı eylemlerinde mikrofonu alıp gezicilere sürekli destek verdi, konuştu. bunları bilmiyor olmanıza şaşırıyorum ben. bu çağdaş insanı bugune dek ne sanıyordunuz ki? gerçek bir aydındı, Ata'yı seviyordu, geziciydi, çağdaştı. adamın dibiydi.

0|1
    0|0
  • İlginç :)

0|1
    1|1
    • Profil resmine güldüm

• beyin hücreleri çok önemli işte

kimse beyin hücresinin önemini bilmiyor :(((

• yoooğğğ

nerden çıkardın

• İnsanların bir idooloji desteklemesi , bir fikri benimsemesi , herhangi bir siyasi partiyi savunması onun savunduğu şey dışındakileri sevemeyeceği anlamına gelmez

1|0
    1|1
Yükleniyor...