Okudugunuz tarihi kitaplar neler ?

tarıhı roman ya da sıyası tarıhı anlatan kıtaplardan hangıleır okudunz hangı konuyu anlattgınıda soylersenz ıı olur:)

Güncellemeler:
bu aralar haremi hümayun kitabını okuyrum yazarı leslie p. pierce.yazar batılı olmasına ragmen osmanlı haremıyle ilgili yanlıs bilinen gerceklerı guzel sekılde anlatıyor.

0|0
7|28

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyadaki en meşru, en ahlaklı, en haklı, en kutsal savaşlardan birinin, emperyalizme karşı verilmiş ve kazanılmış ilk kurtuluş savaşının, bir millileşme ihtilalinin romanı, şaşırtıcı bir yakın zaman destanı... ŞU ÇILGIN TÜRKLER (TURGUT ÖZAKMAN'I SAYGIYLA ANIYORUZ)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Tarihi anlamda Okay Tiryakioğlu nun Kanuni adlı romanını öneririm. Turgut Çeviker, Kaikatürkiye değişik bir bakış açısıyla Türkiye gündemini kaleme almış

0|0
    0|0
  • Türk dili ve edebiyatı 1-2

Tarih 1-2

Alman edebiyatı

Adolf Hitlerin hayatı

Mustafa kemal Atatürkü hayatı

osmanlı tarihi ve edebiyatı yazım dilleri

0|0
    0|0
  • Bir darbenin anatomisi - yılmaz öztuna

bay pipo - soner yalçın

binbaşı erseverin itirafları- soner yalçın

Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Roman: Teşkilat, Muhafız, Yavuz, Od, Bozkurtlar, Dalkavuklar Gecesi, Z Vitamini, Deli Kurt, Ruh Adam, Altın Yay, Şah-Sultan, Akıncı...

Siyasi tarihte hepsini okurum. Tarafsızlık açısından her türlü siyasi tarihi okumaya çalışırım. İsim-Yazar gözetmem.

0|1
    1|1
    • tarafsızlık bıraz zor gıbı turkıyede

• ruh adam nihal atsız mı ?

• Elbette. Tarafı olmayan bertaraf olur. :) Mesela Osmanlıyı severim ama Osmanlının hatasız olduğunu da düşünmem. Ben ne kadar "Osmanlı hatasız" da desem, belge kanıt varsa bunu savunmam boşa olur. Benim hatasız demem Osmanlıyı hatasız yapmaz. Tarafsızlıktan kasıt bilginin tarafsızlığı. Yoksa dediğin gibi siyasi düşüncesi olmayan yoktur. Yine de bazen bağnazlaştığım oluyor :D

• Teşkilat - Selman Kayabaşı

Muhafız - Selman Kayabaşı

Hanedan - Selman Kayabaşı

Yavuz - Okay Tiryakioğlu

Kanuni - Okay Tiryakioğlu

Mevlana - Okay Tiryakioğlu

La Sonsuzluk Hecesi - Nazan Bekiroğlu

Abdulhamit'in Kurtlarla Dansı 1-2

Küller altında yakın tarih 1-2

0|0
    0|0
    • Batılılar zaten bize hep imrenmişlerdi. Bizi çekemeyenler onlar değildi içimizdeki hainlerdi. Yavuza katil diyenler bu yaşadıkları toprakların kendilerine yavuz sultan selim gibi padişahlardan miras kaldıklarını unutuyorlar.

• 0|0
    0|0
  • başımıza gelenler güzeldi

çok fazla okudum da isimlerini hatırlamıyorum maalesef :S

ihanet çemberini de okuyabilirsin

0|0
    0|0
  • suan daha cok the holocaust uzerine calisiyorum eger ilgilenirsen bir kac kitap ismi verebilirm.

0|0
    0|0
  • Tarihi roman veya siyahi tarihi anlatan romanları OKUMAM. Çünkü hiçbir yazara güvenmem. Gerçek bilgi olup olmadığını bilemem. Bu konuda rahmetli Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler'i dışında güvenebileceğim hiçbir kaynak bulamadım. Güvenmiyorum da.

0|0
    0|0
  • Haluk Gerger'i tavsiye ederim. Gerçekten bilgilenmek istiyorsanız

Samuel Noah Kramer'in Tarih Sümer'de Başlar eseri de hoştur

0|0
    0|0
  • ben pek okumam daha çok yazarım

0|0
    0|0
  • yüzlercesini okumuşumdur. ama Esir şehrin insanları (kemal tahir) çok güzel bir kitaptır.

0|0
    0|0
  • Babam Çatlı - Gökşen Çatlının Eseri ve Gladyonun Türk Tetikçisi - Soner Yalçın Yakın Tarih Tavsiye Ederim Şİddetle Hemde :)

0|0
    0|0
  • abülhamit okay tiryaki oglu

0|0
    0|0
  • Semerkant, alamut kalesi ,yurt yayınları kitapları hepsi.

0|0
    0|0
  • Alamut'un fedaileri

0|0
    0|0
  • Kan Tadı - Belgelerle ABD'nin Kara Tarihi - Haluk Gerger

ABD Ortadoğu Türkiye - Haluk Gerger

0|1
    0|0
  • 9 IŞIK cevabım çok kısaymış k.b

0|0
    0|0
  • ramses ve mısır

0|0
    0|0
  • "Hayatın içinden" diye bir kitap okumuştum ilkokulda sayılırmı?

0|0
    0|0
  • "Ahlak-i Nasiri" okuyordum bir dönem.

0|0
    0|0
  • Abdülhamid' in Kurtlarla dansı, Şu Çılgın Türkler, Türklerin Altın kitabı

0|0
    0|0
  • yahudi efendi diye bir kitap çok çarpıcıydı

0|0
    0|0
  • Murat Bardakçı - Şah Baba

0|0
    0|0
  • yalan söyleyen tarih utansın.

0|0
    0|0
  • iktisat tarihi...

0|0
    0|0
    • ılgılenmyrm

• tarıh gelecege yön werir geçmişi aydınlatr .tarıhe sawas olarak bakmk yanlıs bır dusunce

• tarıh hıc bırseye yon vermez..paranın sahıplerı gelecege yon verır..tarıhe savas olarak bakmam.cunku savaslar ılgımı cekmez...tarıhtekı ekonomık bulgulara bıkarım..yanı gayaet dogru bır dusunce tarzım var

• Alamut Kalesi

Bay Pipo

ve dahasi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kitap okumayı aşırı çok seven biri olarak bu soruya 5 yıldız verdim :))

Boleyn Kızı

Efsane

Şah ve Sultan

Diriliş

Şu Çılgın Türkler

Cumhuriyet ve Türk Mucizesi

Çılgın Türkler Kıbrıs

Kimya Hatun

Alamut Kalesi

1453 İstanbulun Fethi

Serenad

Esir Şehrin İnsanları

Benim Adım Kırmızı

Devlet Ana

Halide Edib

Daha bir sürü var da aklıma gelmedi :|

0|0
    0|0
  • tarihi okumam hiç ama okuduğum tek tarihi sayılacak kitap 2 cami arasında aşktı. mimar sinanın mihrimaha olan aşkını anlatyordu :D

0|0
    2|0
  • siyasi ve tarihi kitapları okuyamıyorum ben ya :(

0|0
    1|0
    • ewet tarıh sewmeyenlerı sıkabılr ama mutlaka eglencelı bı m kıtap bulup baslayabılrsn

• Mesela osmanlida harem herkesin ilgisoni cekmostir.bu tarz kitaplatla baslayabilirsn .safiye sultan turhan sultan hurrm sultan gibi jitaplari onereblrm

• tamam teşekkür ederim :)

• ahmet ümit- sultanı öldürmek

0|0
    0|0
  • , boleyn kızı, bakirenin aşığı...

0|0
    1|0
  • Özlenen Medeniyet OSMANLI

0|0
    0|0
  • Türk tarihi ile ilgili Jean Paul Roux un kitapları çok iyidir.Yakın siyasi tarih İlber Ortaylı,Arkadaşlarım Murat Bardakçının kitaplarını çok över ama hiç okumadım.Onun haricinde tarihi romanların %80 i hikaye hayal gücüdür.

0|0
    0|0
    • jean paoul roux un kıtaplarınn dili agır bıraz .ilber ortalı m. bardakçı dedn mı akan sular durr

Yükleniyor...