Pratik bilgilerinizi alabilirmiyim

Evet arkadaşlar evde yaptığınız ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgileriniz nelerdir. Paylasalimki bilgilerimiz cogalsin. Yemek olur temizlik olur ya da başka bişey olur.

0|0
9|0

En İyi Kız Görüşü

• Temizlik konusunda aspirin diye bir çok amaçlı temizleyici var kırmızı ambalajda, mükemmel temizliyor heryeri, çamaşır suyuyla temizlenmeyen fayans aralarını bile temizliyor zarar vermeden. Bulaşık deterjanı olarak amway kullanıyorum hem çok uzun süre gidiyor sulandırılarak kullanılan konsantre bir ürün olduğu için hem de ele zarar vermiyor, ama temizlik konusunda sıfır kimyasal içeren ürünler kullanmak istiyorsan zehirsiz ev diye bir site var, çeşitl temizlik ve kozmetik ürünlerini evde doğa dostu şekilde nasıl üreteceğini anlatan bir ona bak derim.

Yemek konusunda pratik çözümümse mikrodalga, tam zamanlı bir hizmetçiyle yaşamayan her insanın evinde olması gerektiğine inanıyorum şahsen. Ben market alışverişinde aldığım tüm etleri, sebzeleri, katı yağları hazırlayıp, az porsiyonluk bölüp donduruyorum buzdolabı poşetleriyle, kullanacağım zaman yarım dakikada çözdürüyorum. Aynı şekilde yemek ısıtırken de sadece kullanacağım tabağı doldurup mikrodalgada ısıtıyorum, daha az bulaşık çıkıyor. Kekik, fesleğen, nane vb. baharatları da taze alıp mikrodalgada kurutuyorum, hazırlardan daha lezzetli oluyor, hem de balkonda kuruturken olduğu gibi kokuları kaybolmuyor, tozlanmıyor.

0|1
    0|0
    • Dediğin siteye bakacağım. Şu mikrodalga bizdede var ama çok sağlıklı gelniyo bir zararı var mıacaba. Bide sadece porselen tabak koyabiliyorsun dimi cam ya da metal olmuyo. Oluyomu yoksa

• Cam oluyor, metal ya da plastik slikon gibi kaplar olmuyor. Metal kabın olmama sebebi de ısıyı kendinde toplayıp içindeki maddeye geçirmemesi ama mesela çok ısınmamasını istediğin bir sıvıyı mikrodalgaya koyduğunda içine bir metal kaşık atmanı öneriyorlar. SAğlık konusunda da cep telefonundan daha güvenli olduğunu söylüyor uzmanlar.

• Oow bu güzel bilgiler için teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 8

• Cam eşyaları parlatmak için sirkeli su kullanıyorum,zor açılan kavonoz kapağı içinde ince uçlu bir bıçaktan yararlanıyorum kenenarından hafifçe kaldırıyorum o zaman açılıyor

0|1
    0|0
  • Çamaşırları çamaşır makinesine atmak

Bulşıkları bulaşık makinesine atmak

Yemek yaparken hep mutfak robotu kullanmak

Çok pratik bir şekilde işler hal oluyor :D

Bu da işin şakası tabi :)

kararan perdeler için yıkama suyuna 1-2 çorba kaşığı toz şeker katmanız kararmayı giderir

ütüzün altını tuz ve sirkeyle silerseniz leke tutmasını ve ütülediğiniz çamaşıra yapışmasını önlemiş olursunuz.

Dondurulmuş eti az sirkeli suda bekletmek daha kolay çözülmesini sağlar

:)))

0|1
    0|0
  • ne yemek ne temızklı hıcbısı yapmıyorum kı

0|1
    0|0
  • bimde bir tane çamaşır suyu var. her yeri onla temizliyince çok güzel yapıyor :D annem söylemişti de henüz alamadım :D

1|0
    0|0
  • cızılen kahve ya da cevız rengı mpbılyaları cevızın ıcıyle boyayabılırsınız

1|1
    0|0
  • Uyanınca yatağını toplama sonra gine yatcan zaten çok pratik oluyor :D

4|0
    0|0
  • söyliyim.yatağım toplıuyken üzerinde uyumak.bi daha toplamamak için.üstüme de hırka falan örtüyorum hiiç gerek kalmıyor tekrar toplamaya :D

0|0
    0|0
  • ahşap mobilyaların üzerinde (genelde kolonyadan kaynaklı olduğu öne sürülen) beyazlaşmalar varsa, yüzeye kolonya dökülüp çakmakla yakıldığında iz kaybolur

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...