Telefonu ilk kim icat etti?

aradaşlar soru cok basit ilk telefonu icat eden kimdir ve alo kelimesi nerden geliyor ? dikkat yanilmayin :)

• Alexander Graham Bell
    88% (7)100% (4)92% (11)Oy Ver
  • Antonio Meucci
    12% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Cevap verenlere +1
peki ALO nun sevgili oldugunu solediniz ismi nedir açılımı diyelim :)
DOGRU CEVABI BİRAZDAN SÖYLİCEM KESİN BİLGİ :)

0|1
9|10

En İyi Erkek Görüşü

• Telefonu icat eden mucit Maximilian Ferrotti isimli İtalyan bir elektronikçidir aslında. Ancak maddi imkansızlık sonucu patent sorunlarından ötürü devretmek zorunda kalmış, böylece yok paraya milyonları kaçırmıştır. Ferrotti İtalya'nın varoşunda "Alotta" isimli köyde yaşayıp burada fakir bir yaşam sürmüş olduğu için Alo kelimesi de Ferrotti'nin bugün mezarının da bulunduğu Alotta köyünün adından gelmektedir... Çok fena salladım ama yazarım zaten, işimiz bu :) Herkese iyi akşamlar.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Alexander Graham Bell icat etti ALO kelimesi de alexander abimizin manitası var,her konuştuğunda onun adını demek yerine kısaltmış Allessandra Lolita Oswaldo hatunun adı. iste onun kısaltması ALO

0|1
    0|0
  • alexander graham bell...sevgılısıyle yasadıgı gızlı ask bılınsın ıstemedıgı ıcın sevgılısının ısmının kısaltmasını kullanmıstır ( alo ) ve alo kelımesı dogmustur

0|1
    0|0
  • telfonu icat edenin sevilisi varmis kizin ismide cok uzunmus oda kizin bas harflerini birlestrp A.L.O demis iste :D

0|2
    0|0
  • Alexander Graham cıkarmıs ve sevgilisi her aradıgında ısım uzun geldıgınden 'Alessandra Lolita Oswaldo' artık kısaca ALO demeye baslamıstır

0|1
    0|0
  • Alexander Graham Bell bir kıza aşıkmış bu duyan Antonio Meucci hoooop alo o benim manita demiş öyle kalmış

0|2
    0|0
  • Prof.Dr.Cansu ...namıdiğer hellen

0|1
    1|1
  • a şıkkı dogru

0|1
    0|0
  • graham bell

0|1
    0|0
  • aynı zamanda sevgililer gününün de mimarıydı sanırım bu zat

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Graham Bell diye bilirdim yanlış biliyormuşum. Bu arada "Alo" muhtemelen ecnebicedeki "Hello"dan geliyor diye düşünürdüm herhalde ama o da Graham Bell'in sevgilisinin ilk harflerinden geliyormuş. (Allessandra Losita Oswaldo)

İtalyanlar Bell'e uyuz olmuş olacak ki alo yerine pronto diyorlar.

0|1
    0|0
  • Graham bell deneylerini yaparken hep sevgilisini ararmış. sevgilisini her aradığında ismini söylermiş. zamanla Allessandra Lolita Oswaldo demek zor gelince kısaltmış ve baş harflerini alarak Alo demiş. Bi süre sonra deneyler tutmayınca Graham başını kaldırmamış çalışmalarından. Buna kızan Lolita yengemizde terk etmiş Grahamı. O da çok üzülmüş. Telefonu icat edip tüm şehre yayınca her arayanı sevgilisi sanıp alo diyerek açmış. o gün bugündür alo deniyo. Bu kadar biliyorum.

0|1
    0|0
    • Alessandra Lolita Oswaldo dogrudur :) adam o ismi 2 heceye indirmiş peeeh :)

• saol hacı :) ama niyetim sadece yorum almaktı ayar oluyordum ya :) ne sorualara cevap veriyorlar :)

• haklsn :)

• Antonio Meucci'dir.Grahamdan 5 yıl önce icat etmiş aralarında husumet çıkmıştır.Fakat o husumetin sonucunda açılan dava sırasında ölmüştür.Ve graham bell telefonun mucidi olarak anılmaktadır.

0|1
    0|0
  • Ansiklobedilerden okuduğuma göre BELL buldu icat etti, sadece telefonlada kalmadığını söylemek istiyorum. Bir çok taşıt içinde çalışma yapmıştır. Araba gemi vb.

0|1
    0|0
  • Allessandro Oswaldo Lolita mı neydi.

0|1
    0|0
  • bildiğim kadarıyla ALO Alexander'ın karısının ya da sevgilisinin isminin kısaltılmış hali

0|2
    0|0
  • Alo sevgilisi galiba

0|2
    0|0
  • antonio

0|1
    0|0
  • birşey bir kere icat edilir ilki ikincisi olmaz.

0|0
    1|3
Yükleniyor...