Kemal Sunal mı, Şener Şen mi ?

yeşilçamın iki büyük ustadı arasında kıyaslama yaparsak sizce hangisi daha önde oyunculuk olarak ?

• Kemal sunal
    63% (17)70% (31)68% (48)Oy Ver
  • Şener şen
    37% (10)30% (13)32% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|27

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruya biraz mantıklı olan herkes ÇOK KOLAY cevap verebilir aslında. Bu soruya Şener Şen diyorum öncelikle onu belirteyim. ANCAK benim öznel beğenimle alakalı bir durum değil bu cevap, bu bir gerçek sadece. Kemal Sunal çok büyük oyuncuydu evet. Hepimizin zihninde kazılı filmlerde onun güleç yüzü var. Ancak onu Şener Şen ile kıyaslarsanız Kemal Sunal'a da haksızlık etmiş olursunuz. Şener Şen bir Kemal Sunal ile değil, bir Charlie Chaplin, bir Morgan Freeman ile kıyaslanacak derecede Dünya çapında büyük bir yetenek. Yüz mimiklerini, beden dilini, sesini mükemmel kullanan bir oyuncu Şener Şen. Oynadığı rollere bakın. Kemal Sunal 100 filminin 95'inde avanak adamı oynarken -ki son derece güzel oynardı-, Şener Şen ise bize sanat yelpazesi sundu resmen ve hala da sunuyor: Sahtekar mutemet, kendini beğenen beden eğitimi öğretmeni, yalancı kayınbirader, Vecihi, egosuna savaşan mağlup köy ağası, kabadayı Ali Osman, eşkiya Baran, komiser Ferman... Kemal Sunal'a 10 gömlek fazla gelecek roller bunlar. O nedenle Şener Şen sadece Türk Sinema Tarihi'nin değil, Dünya Sinema Tarihi'nin en büyük yeteneklerinden birisidir. Amerikalı olmuş olsaydı en az üç dört Akademi ödülü kazanırdı, bizde Altın Ayva, Altın Meşe Palamudu gibi şeylere kalıyor zavallı...

0|0
    0|0
    • Örnek veriyorum; oy kullansalar 1 milyon kişi 900 bini Kemal SUNAL der sen diyorsun ki Şener ŞEN bence oy kullananlar daha iyi bilir sen değil.

• Sevgili Robin kardeşim, sanırım seni orman havası çarpmış, ya da fazla ok atmışsın, şimdi de *ok atma aşamasına geçmişsin. 2 milyon kişiye sorsalar falan diye kendi başına kamuoyu yoklama sonucu verecek tıyneti nereden buluyorsun kendinde? Nesin sen konsensus falan mı? Sıradan seviyede bir Türkçesi olan kişi bile şu mesajımdan gereken mesajı çıkarabilirdi. Kemal Sunal'ı da son derece onurlandıran mesajıma senin şu derecede sığ ve saçmasapan bir cevap yazmış olmanın başka açıklaması olamaz zira.

Kızlar Ne Diyor 14

• Şener Şen daha bir mimikli.

0|0
    0|1
  • neden bilmesem de şener şeni hiç sevmem. birde ilyas salmanı.. O yüzden kemal sunal dedim.

0|1
    0|0
  • Kemal Sunal eğlenceli çok sevilen biri ama Şener Şen sanatsal açıdan yeri dolduralamayacak üstadlardandır.

0|0
    0|1
  • kemal sunal elbette

0|1
    0|0
  • Şener Şen

0|0
    0|0
  • Kemal Sunal

0|1
    0|0
  • Şener Şen bir adım önde sanki. Her role bürünebiliyor. Gerçi Kemal Sunal da öyle. Ne biçim soru abi bu?

0|0
    0|1
    • Kemal Sunal da öyle yazmışım ya işte.

• Kemal Sunal'ı veya Şener Şen'i tartışarak tıyneti kendimizde buluyoruz ya süperiz hakikaten. İkisi de büyük üstadlar. AMA Şener Şen'in oynadığı rollere bakınca orada şöyle bir durmak gerekli. Şener Şen'i Kemal Sunal ustayla değil, Charlie Chaplin ustayla falan kıyaslamak gerekli ;)

• Şener şeni tek geçerim.. Adam hem komedi konusunda hemde dram konusunda bir numara oyuncu

0|1
    0|2
    • izledim izlemesine ama o adamın tipi başta komik ben çok yakıştıramıorum o yüzden dramı

• iyi bari bir an dedim acaba sarhoştum hatırlamıorum die ayakmı yapacak :P

• kemel sunal tabıkıde:):).)

0|1
    0|0
  • her ikiside favorim

0|0
    0|1
  • kemal sunal

0|1
    0|0
  • ikisinin arasinda secim yapamam..

0|0
    0|1
  • Ankete Şener Şen dedim Buraya da Kemal Sunal diyim o kadar kararsızım

0|0
    0|1
  • kemal sunal

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• valla 2 side mukkemmel oyuncular aralarında bir kıyas yapılması bile çok saçma şıklar arasında kaldım Kemal Sunalı sectim cunku kişilik karakter bakımından şener şen 5 para etmez adam ;)

0|0
    0|0
  • Şener Şeni ayrı bir seviyorum

0|0
    0|0
  • Şener Sunal

0|0
    0|0
  • Şener şen'e saygım sonsuz ama Kemal sunal efsanedir

0|0
    0|0
  • kemal sunal'ın en güzel filmleri şener şen ile oynadıklarıdır. bu durumda şener şen.

para için TT reklamlarında oynamasını ise hiç tavsip etmiyorum. hadi oynadın, bari adına yakışır senaryo yazsınlar.

0|0
    0|1
  • kardeş hava mı, su mu ? gibi bir soru olmuş... ben söyliyim; ikisi olmadan da yaşanmaz :))

0|0
    0|0

• Kemal sunal

0|0
    0|0
  • kemal sunal as şener şen her zaman yardımcı roldeydi o zamanlar.şener şen kemal sunal'ın eline su dökemez

0|0
    0|0
  • Kemal sunal

0|0
    0|0
  • bence bir seçenek daha yapıp ikisi de yazmalıydın

1|0
    0|0
  • bence böyle bir seçim yapmak yanlış olur. İkisi de iyi.

0|0
    0|0
  • İkisinin arasında bir seçim yapmak diğerini ötekileştirmek demektir.

0|0
    0|0
  • bu iki üstat kıyaslanamaz ya birbiriyle

0|0
    0|0
  • Yahu bence ikisi de Türkiye'nin en önemli sanatçılarından biri tamam, Kemal Sunal efsane biri ama gerçekçi olmak lazım; bazı filmleri komik değil bu denli Şener Şen beni daha fazla etkiliyor. Benim görüşüm bu.

0|0
    0|0
  • tabiki rahmetli kemal sunal. mekanı cennet olsun kemal abimizin

0|1
    0|0
  • her ikiside

0|0
    0|0
  • Kemal Sunal

0|0
    0|0
  • kemal sunal tabiki

0|0
    0|0
  • ikiside çok iyi ama ben Şener Şen'i hep bir adım önde görmüşümdür :)

0|0
    0|0
  • Kemal SUNAL

0|0
    0|0
  • Kemal sunal..

.

0|0
    0|0
  • Kemal Sunal

0|0
    0|0
  • tabi ki A A: Kemal sunal

0|0
    0|0
  • Şener Şen elbette.

0|0
    1|2
  • Kemal Sunal

0|0
    0|0
  • onlar gibisi gelmez dünyaya... İkisi de baş üstünde tutulması gereken insanlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...