Osmanlidan utanc duyan turkler konusunda ne dusunuyorsunuz?

Evet, osmanli ceddine cagdisi, barbar, vahsi diyen isnanlar konusunda ne dusunuyorsunuz? Bizansi Osmanliya tercih ederdim diyen biri vardi (isimini hatirlamiyorum), kendilerinin avrupali oldugunu ve Osmanliyla hic bir baglanntilari olmadiina soyleyen turkler konusnda ne dusunuyorsunuz?

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bunlar türk ırkının cumhuriyetle beraber geldiğini sanır hepsine söverler fatihin istanbulu gaspedip masum bizanslılara kötülük yaptığını söylerler gaspedilmiş şehirde oturduğumuzu söylerler.e ozaman osmanlı yıkıldığında iade etseydiniz dendiğinde kurtuluş savaşını anlatırlar çanakkaleye dokunup geçerler üstünde durmazlar.sevsende sevmesende istesende istemesende osmanlıdan geliyoruz istiyorlarki selçukluyla beraber 1000 yıllık tarih yok sayılsın 23 ten itibaren geçerli görsün.gerçi yokta ettiler bugün şirket kurup seneye kapatmaya kalksan kapanışı 2 yıl sürer ama 1000 yıllık tarihi 6 ayda yok ettiler.yok edenlere lanet o 1000 yıldakilere selam olsun

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Avrupadakiler bunları eze eze, alt sınıf göre göre kendi tarihinden utanır hale getirmiş diyeceğim; olmayacak.

Keyifleri bilir; tarihimiz birkaç vefasızın lekeleyemeyeceği kadar başarılarla dolu.

1|0
    0|1
  • osmanlı torunu olmakla gurur duyuyorum türkün atasıdır utanan söylicek söz yokken gitsin biraz tarih öğrensin bizansmı daha iyi osmanlılarmı

0|0
    0|0
  • Vallahi bu türkler bir öyle bir böyle :/ anlamadık.

0|2
    1|1
  • Osmanlılar kendilerine Türk demezdi (Özellikle Yavuz Sultan Selin dönemi itibariyle) Biz Osmanlıyız derdi. Sanırım bununla bir sorunları var.

0|0
    0|0
    • söylediğni ben yazımda açıkladım 1200 yllık sürgün isimli kitap çok güzel açıklyor konuyu okumanı tavsiye ederim

• Çin i tam araştrmadm ama 12 krallğın birleşmesinden ve çin seddinin de 12 karal tarafndan yapldığını biliyorum

• Nerden geldiklerini hatırlamak istemeyen karaktersizler işte.

0|0
    0|0
  • hepsi oç .

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ben osmanlyla bir sorunun yok ama güceniyorum nedeni osmanlı türk olmasna rağmen neden türk ismiyle başlayan bir devlet kurmamış

şu an elim de okuduğum 1200 YILLIK SÜRGÜN selenge yayıncılığın yazarı Ahsen BATUR

tarihte Türk ismiyle kurulmuş iki devlet var GÖKTÜR ve Türkiye Cumhuriyeti başka bir devlet yok 1200 yıl boyunca Türk ismi unutturulmaya çalşılmış öyleki Osamanlı döneminde bile ben Türküm diyemezmiş insanlar ama diğer devletler Türkler diye bahsetmiş çok traji komik bir durum

barbar diyenlere gelince önce kendileri dönüp bir tarihlerine baksınlar

iskender ( aleksandır) herif mekadonyadan çıkmış hinidsitana kadar ilerlemiş

moğollar asyadan avrupaya kadar 20 milyon insanı katletmiş

ingilizler dünyada adım atmadık yer bırakmamış v.b

1|0
    0|0
  • Osmanlı türk değildi ki türkler bununla övünsün.

2|1
    0|0
    • peki neydi?

• hz put kendi soyundan ne kadar da emin konuşuyorsun

ben kendi soyumun nereye dayandğğını bilmiyor ama bildiğim bir şey varsa şu an T.C de yaşıyorum ve ben TÜRKüm diyorum bu benim için yeterli şu an soyumu araştırsalar senin soyun yunanlara dayanıyor deseler umurumda olmaz ...

• ordu ve sarayın yabancılarla evlenmesi ülkenin tamamını evlendiği kadının ırkından yapmaz diyorum kaldıki tamam mı hep yabancılarla evlenmiş

• Osmanlının Anadolu'daki Türk ahalisine ettiği zulm konusunda bilgili Türklerdir bunlar. Osmanlının Türk olup olmadığı tartışılır da, Türk düşmanı olduğu tartışılamaz

0|0
    0|0
  • Osmanlı herşeyi mükemmel yapmadı.O kadar gücü vardı neden bu kadar ülke kaybetti.Osmanlı bir çok insanlar katletmiş..Osmanlı güçsüz kalmıştır..Sevmiyorum osmanlıyı.

1|0
    0|0
    • peki kimi seviyorsun?

• her ülke mükemmel değildir gücünü kaybetmesinin nedeni aldğı yerlerdeki insanları asimile etmeyişinden kayanaklanır bu tek sebep mi hayır daha birçok sebebi var fransız milleytiçilik akımının etkisende kalınlmas v.b

hiç savaş öldürmeden kazanılmaz osmanlı tarihe ilgi gösterdiğin kadar diğer imparatorluklarında tarihini okusaydn bilgi sahibi olurdun.

moğol cengiz han 20 milyon insanı katletmiştir

makeron aleksandır diğer adı büyük iskender hidistana kadar elini kolunu sallayarakmı gitti sence

• Babamın bir lafı var. " Ben osmanlılı değilim. Ben Nogayım... "

İşte o kadar...

1|1
    0|0
    • konyalımısın sen

• sen nasil nogaysin? Anadolu turkleri oguz, nogaylar oguz degil. Nogay diline bir kelime bile bilmiyorsun. Hem sen aynaya bak, nogaylar asyali (gozleri suratlari japonlar, korelere benziyor) sen asyalimisin?

• Ben diye birşey dedimmi acaba ? Babamın bana söylediğidir bu. Babamada durmadan kendi dedesi söylermiş. " Kırmızı kuşağı eksik olmazdı. Ufak tefek bir adamdı " der kendi dedesi için. Annemin Gürcü olmasından dolayı böyle suratım. he illaki görünüşten yola çıkara Türklüğü tartışacaksak hangi padişah orjinal Türktür diyebiliriz ? Alayı doğu roma / yunan...

• Osmanlıyla bir alıp veremediğim yokta daha milliyetçi bir yapıda olsalardı daha çok gurur duyardım .

0|0
    0|0
    • yapamazdilarki. topraginda o kadar millet yasiyordu, hepsine siz turksunuz dedirs hemen isyanlar cikardi ve daha once cokerdi

• Bizim kendimizi koruyabilecek bir ordumuz vardı ve hala var yetmiyor kendini savunamayan zamanında bize bağımsızlık savaşı vermiş devletleri koruyoruz sence bu çok büyük bir ülke olduğumuzun kanıtı değilmi ? Ayriyetten biz yıllarca ingilizlerin ülkesinde yaşamadık onlar bizim fethettiğimiz topraklarda yaşadı aynı mantık değil

• evet ama onlarinda bizansi, antik spartasi ve afinasi vardi. yunan milliyetciliginin koku ordan geliyor

• Ben duyuyorum.

0|0
    0|0
  • Bu tarif ettiklerin,kimlik ve kişilik sorunu olan budala ve ukala takımıdır.Kimlik sorunu yaşamamak için Ayrıca Bkz.TTK

0|0
    0|0
  • Onlar Türk Değilki Soyları Götüngenden Geliyor

0|0
    0|0
  • asla utanç duymam ama yaptıkları herşey doğru değil.

0|0
    0|0
Yükleniyor...