''Kapitalizm, gölgesini satamadığı ağacı keser.'' Sizin görüşünüz nedir?

''Kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser.''

Bu cümle hakkında fikirleriniz, görüşleriniz neler?

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Karl Marx'ın söylediği zannedilen cümlelerden biri.

Halbuki biz anti-marksistler, Karl Marx'ı marksistlerden daha iyi tanırız. Çünkü bu adamlar, daha izinden gittikleri adamı tam olarak araştırmazlar. ''Acaba böyle bir söz söyledi mi gerçekten?'' demeden yutarlar herşeyi. Ama biz karşı olduğumuz Karl Marx'ın düşüncelerini araştırırız. Hal böyle olunca bu cümleyi ben uzun bir süre araştırdım. Ve bu cümlenin aslında Karl Marx tarafından hiç söylenmediğini öğrendim. Bu cümlenin zaten orijinal yabancı hali yok bir kere, direkt Türkçe çıkma. Araştırmadan yoksun komünistlerde atlamış tabi.

Olay şu: Facebook'daki salağın biri, bu cümleyi kendi uydurmuş. Gayet liselice ve ergence bir cümle. Altına da Karl Marx diye yazıp paylaşmış.

Sosyal medya tabi. Yazılan her şey doğruluğu kanıtlanmadan paylaşılıyor. Bu cümle de paylaşıla paylaşıla yayılmış.

Hatta o kadar çok yayılmış ki, wikiquote'a salağın biri de eklemiş bu cümleyi ''Karl Marx'ın cümlesi'' diye.

E zaten oradan da yayıldığı kadar yayıldı.

Şu an ODTÜ'dekiler ve geziciler bu cümleyi sağa sola yazıyor, altına da ''Karl Marx'' diye ekliyor.

Halbuki Karl Marx'ın böyle bir cümlesi yok.

Marksistcilik oynayan kızlarda bunu Facebook'una yazıp duruyor.

Afedersiniz ama, bu solcular bu kadar bilgisiz olmak zorunda mı? Biz salak mıyız bu kadar araştırıyoruz?

0|2
    0|0
    • uzun uzun yazıp zahmet etmişsiniz. zahmetinizin karşılığını vereyim.bende diyorumki: Karl Marx gibi bilgili ve akıllı bir adam nasıl böyle basit bir cümle kurabiliyor.

• Basit bir cümle tabi. Benimde araştırmamın temel nedeni oydu. Teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• doğru derim..

0|0
    0|0
  • Ağaç yerine paraya prim verenlere mübah derim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• odtü derim

0|0
    0|1
  • komünizm elindeki iki inekten birini alır ineği olmayana verir,

sosyalizm elindeki iki inekten birini alır, sana bedava süt verir,

kapitalizm elindeki iki ineği alır, sana süt satar

ben böyle düzenin taaa a.q

0|0
    0|0
  • Kapitalizmde akila gelen herşey satiliktir.

0|0
    0|0
  • karl marxxx döktürmüş yine

0|0
    0|0
  • bkz. odtü ormanı

0|0
    0|0
Yükleniyor...