Kapat

Mustafa Sarıgül CHP'den aday olursa, İstanbul belediye başkanlığı seçimi sonucu ne olur?

Mustafa Sarıgül CHP'den İstanbul belediye başkan adayı olursa ya da olmazsa sonuçları ne olur?

• Bağımsız Aday olursa belediyeyi kazanır
    A seç
  • CHPden aday olursa İstanbulu Sarıgül kazanır
    B seç
  • Her halukarda AKP İstanbulu kazanır
    C seç
  • Diğer yorumlarınız
    D seç
  • Bağımsız aday olursa Solun oyları bölünür AKP kazanır
    E seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:

0|0
14|31

En İyi Erkek Görüşü

• Fark etmez CHP ya da Bağımsız. Sağ'ın bir bölümü AKP yanı Kadir Topbaş'a veriyordu. Geri kalanın da MHP üzerine yoğunlaşarak geri kalan sağ partilerine veriyordu. İşte bu durumda MHP oylarının da bir bölümünü alabilir ise o zaman %1 lik fakı kapatabilir.

Birde Sıtkı Sürreyya Önder de adaylığını açıklamış. Bu biraz sanki etkiler gibi duruyor. Ancak yinede Mustafa Sarıgül sanki bir adım önde gibi duruyor. Tabii bunlar bizim düşüncelerimiz.

Mesela Ankarada Turgut Altınok vardı. Ankara da çok fazla sevilen biri idi. Hatta söylenene göre aday olsa alırdı Ankara Büyükşehir'i diyorlardı. Ancak Melih Gökçek elimde kaseti var adaylığı koyarsa yayınlarım dedi. Adamcağız Keçiören Belediye başkanlığını da bıraktı.

İstanbul'da aynı şey olmaz ise o zaman Sarıgül belki alabilir. Alsa da almasa da arada uçurum olmayacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Sıtkı Sürayya Önder'ın uslubu her zamanki gibi eğlenceliydi. Ama dün, "aday olacağım CHP oyumu bölmesin" derken bunu CHP'yi uyarmak için olduğunu ve adaylık konusunun kesinleşmediğini söyledi. Önder aday olursa Sarıgül'in işi çok zor olur.

• Sırrı Süreyya Önder iş olsun diye adaylığını açıklamış, o yaptığı açıklamada komediden başka bişey değil, BDPnin belediye başkanı olacak CHP oylarımı bölmesin, ne mantıkla söylenmiş anlamadım. önceki seçimlere bakılırsa İstanbulu hep sağcı belediye başkanları yönetmiş, ama bu seçimde milletin sağ yönetime garezi var dış politikadan dolayı, oy kaybı yaşanacağı kesin, inşallah CHP ile Sarıgül restleşmezde birlikte seçime girerler

• Az buçuk akıl varsa CHP yönetiminde zaten restleşmemeli. Ancak tabii kişi egoları her zaman mantığın önüne geçmiş bir ülke ve siyasetçilere sahibiz.. O yüzden pek anlamsız işler oluyor her yerde. Dediğim gibi sağ'ın oyunun Topbaş'a giden kısmından geriye kalanı alması lazım yoksa Topbaş açık ara yürür.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 14

• hayali bir chp den kim aday olursa sonuç bellidir.şimdi burada bizde hayalı yorumlarda bulunmayalım.açık ara akp alacaktır.hiç mustafa beyin geçmişini siyasi kariyerini araştıan varmıdır.bence onun için en güvenli yer şişlidir.bence herkes güçlü olduğu yerde olmalı.

1|2
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum...

• Tüm dünyada enflasyonist politikalar da sona erdi (beyaz rusya, iran ve üç beş afrika ülkesi dışında), Türkiye her zaman olduğu gibi dünya ortalamasında seyretti. 1980 yılında dünyadaki milli gelirdeki payımız %1.2 idi, bugün de öyle. 30 sene önce dünyanın en büyük 13. ekonomisydik, bugün de öyleyiz.

• herkesin yorumları kendi düşüncesidir .saygıyla karşılamak gerekir.konu ve soru dağılmış galiba ben sarı gül istanbula başkan seçikemez diyorum.üstelik bundan çokta eminim.hek üstelik ülke ekonomilewrini belediyeler yönetmiyor.

• belli ki sen akp yandaşısın şıklar bunu bağırıyor. ama bilmelisin, bir istanbullu olarak söylüyorum. oturdugum semt şişli değil, sarıgül öyle güzel bir hizmet veriyor ki karşı yakada olmamıza ragmen ihtiyaç doğrultusunda sarıgül bize araç gönderiyor. kendi başkanımızdan birşey gelmeyince... ve buralarda her yerlere sarıgülün ismi yazılı (tekrarlıyorum, şişlide değil, karşı yakadayım) sarıgül chp ye geçerse, hiç bir partinin şansı yok. heveslenmeyin.

2|3
    1|4
    • ben AKPye oy versem oy verdiğim elimi keserim

• biraz realist olmak lazım o yüzden şıkları böyle yazdım

• Elini kesermiş bukadar delikanlısında neden gizliden soru gönderiyorsun

• amaan adam gibi biri gelsin de kim gelirse gelsin. parti marti önemli değil.

0|2
    0|0
  • Bağımsız olsa en temizi.

0|1
    0|2
  • Sonuç değişmez çünkü seçim sonuçları gerçeği yansıtmıyor. Ysk onların ellerinin altında olduğu sürece sonuç değişmez..

0|3
    0|1
    • inşallah öyle bişey yoktur

• Tabi tabi, Ysk'da Akp'nin oyları otomatikman 2'ye katlanıyor. :P

Sandıklar açılırken her parti temsilcisi olur, kimsenin tek oyu ziyan edilmez.

• kimsenin tek oyu ziyan edilmez fazla iddialı olur. ululsüz oy kullanımı ve manüplasyonlar var (özellikle) ama bu seçim sonucunu çok fazla etkilemez.

• Chpde olursa kazanamaz bence

1|4
    3|3
  • Akp şaşmaz kazanıcak.

2|7
    9|5
    • Emir Allahtan mı geldi?

• İstanbul'da 2004 seçiminde %14 farkla Ak Parti kazandı, 2009'da Ak Parti ile CHP arasındaki fark %6.5'a indi. Ayrıca Kartal, Maltepe, Ataşehir, Beylikdüzü, Adalar gibi beklemedikleri yerlerde CHP kazandı. Beşiktaş, Şişli, Kadıköy gibi merkezi yerlerde Ak Parti'nin pek şansı da yok. Tuzla'da vs. kılı kılına kazandı Ak Parti. Bağcılar, Esenler, Sultanbeyli gibi varoş yerlerde ise rahat kazandılar. Özetle Ak Parti oyları İstanbul'da artmıyor, azalıyor.

• Ak Partlililer'de ve Ak Partili belediyelerde ciddi bir rehavet var, adamlar çalışmıyor. Yaşadığım Kartal-Maltepe bölgesinden biliyorum. Bu tarafa 3 dönemdir Fazilet, Saadet, Akp gibi partiler belediyeleri aldı ve ancak para yediler, halkı çantada keklik olarak gördüler. Bu tarafı CHP kazandı ve yine kazanacak çünkü uzunca bir süredir ilk defa CHP sayesinde hizmet görmeye başladı buralar.

• "B" dedim. Hayırlısı olsun.

0|1
    0|0
  • chp den aday olursa kazanır

1|2
    1|1
  • İstanbul'da ki cahil,eğitimsiz,koyun nüfus azalmadıkça akp kazanmaya devam eder malesef birde eğitimli olupta akpli olanlar var onlar ayrı korkulacak insanlar.Gerçekleri konuşalım şimdi hayal kurmaya gerek yok keşke chp kazansa ama herşey ortada :/

0|1
    0|1
    • eğitimli olanlar cemaatte yetişmiş herşeyi cemaat vermiş kendilerini cemaate borçlu hissedenler, bende AKP zamanında iş sahibi oldum ama AKPnin sayesinde değil, bu seçim ezber bozan bir seçim olacak 2002 seçimleri gibi bence

• her iyi şeyi akpye bağlayan,her kötü şeyi önceki iktidarlara bağlayan o korkunç cahil zihniyet... bizden uzak olsunlar.Umarım dediğin gibi olur bu seçimler

• tabi herşey'yi akp'ye bağlamak doğru olmaz. Türkiye'deki tüm olumsuzluklar CHP zihniyetinden kaynaklanıyor. Malum, Türkiye'yi de zaten son 20 senedir CHP yönetiyor.

• : Her halukarda AKP İstanbulu kazanır

0|1
    0|1
  • CHPden aday olursa İstanbulu Sarıgül kazanı

0|0
    0|0
  • bağımsız olsa daha gzel

0|0
    0|1
  • Olursa tayıp onu batırır cunku sarıgulun cok borcuu var anlatılmayacak kadar

0|2
    1|3
    • AKP Türkiyenin ekonomisini bitirdi o ne olacak? dış borç yüz milyar dolarlarla ifade ediliyor ve karşılamak için herhangi bir kaynakta yok

• Evet dayanak var ben sıslıde oturuyorum ve sarıgulun akrabasıyım bu kadar bıs konusmaya gerek yok

• Akpcı degılım bu arada yanlıs anlasılmasın lutfen

Erkekler Ne Diyor 30

• chp kimi koyarsa koysun adaylıkta en az akparti kadar şansı vardır ama soldaki bölünme o kadar fazlaki oyların bölünmesi daima zarar vermiştir ama bu mecburen chpye oy verelim algılanmasın. buna asla inanmıyorum çünkü seçimdem önce birleşimi sağlamalıydı ama chp yapısında gelin demek yoktur, hatta sarıgüle bile gel dememeleri bundandır, gelen gelsin diye beklerler. bu sebeplede birleşme olmuyor. yüzde 50 50 görüyorum ben son dakika adaylar belli olunca işin rengi netleşecek diyorum.

0|1
    0|0
  • İstanbulda seçim sonucu ne olur bilemem. Ama eğer Sarıgül istanbulu kazanırsa akp iktidarının düşüşü olur orası kesin.

2|2
    0|0
  • Vallahi bilmiyorum, Konsensüs'ün seçim anketleri hep tuttu, en fazla %1-%2 hata yaptı adamlar. Son anketlerinde Topbaş ve Sarıgül seçimlere katılırsa, aralarındaki oy farkının sadece %1 olacağını söylüyorlar. Ki Sarıgül halen adaylığını koymadı ve tanıtımını yapmadı.

Seçim öyle kolay olmayacak, kıran kırana olacak. Sultanbeyli, Bağcılar, Esenler, Sultangazi gibi Ak Parti'nin kemik oylarının yüksek olduğu varoş semtleri olmasaydı Ak Parti İstanbul'da hiç tutunamazdı.

0|1
    0|1
    • ya bır yazmasan bıldırım geliyor habıre okumuyorumda zaten.

• olur yazmam diyecem ama yine bildirim gelir mi sana diye tereddüt ettim!

• sarıgül tek başına zaten kazanamaz. chpden aday olursa da chpye seçimi kazandıramaz. chp artık adamların marka değeriyle seçim kazanma çabasından vazgeçmelidir. bu şekilcilik yerine politike üretmelidir. adama göre değil ürettiği politikaya göre seçim hesapları yapmalıdır.

0|0
    0|0
    • AKP ne yapıyor acaba? Seçimlere 6 ay kalası 5 yılda 500 kmlik raylı sistem projemiz var diyorlar, 11 senedir neden yapılmadı kim engelledi?

• Onlar daha Türk insanını tanımıyorlar, dünyada ayaklarına cenneti serseler benim dediğim gibi yaşayacaksın diyen yöneticiyi ya yok eder ya da kendini yok eder, AKPnin kaybetme sebebi de bu olacak, herkes cemaate girip de başını eğip önüne bakmaz

• evet akpnin kaybetmesi için bu kadar çok sebep varken chp bunu değerlendiremiyor. bu sence de çok büyük bir kabahat değil mi?

• Bende şuna kıl oluyorum, demiş ki cahiller bitmeden AKP nin oyu bitmez sen çok mu kültürlüsün, çok mu akıllısın, çok mu aydınsın bilgilisin. CHP bayrağını sallamaya mı geldin burada. Burası ne sitesi sen ne yapıyorsun siyaset yerimi burası. Bana kalırsa AKP liler birçok konuda bilgili ama CHP li zihniyete bakıyorum daha Türkiye' nin Cumhurbaşkanı' nı bilmiyor Başbakan' ını bilmiyor. Türk bayrağının üzerine poposunu bırakıyor bumu kültürünüz. Şurda bir arkadaşın dediği gibi sizden bir sikim olmaz.

0|0
    1|1
    • kültüre bakalım, bilim sanayi ve teknoloji bakanından bir söylem: Biz Müslüman ülkeyiz bizden mucit çıkmaz aracı eleman oluruz, bu adam nasıl bu bakanlığa geldi biri açıklayabilir mi?

link başka bir bakan bir de bunu açıklayabilir mi? kültürden bahseden AKPliler

• link akpliler kültürlü ve bilgili?

• onun yerine ben aday olsam daha iyi olur:D

0|0
    0|2
  • Şuana kadar kime sorduysam neden CHP değil ya da neden AKP diye. Verilen cevaplar %90 hep aynı " Başka adam yokki kardeşim oy verelim hepsi şaklaban olmuş bir sarıgül vardı onuda partiden men ettiler" cevabını duyuyorum. Bence sarıgül kazanır.

0|1
    0|2
  • Aday olursa, ki olacak büyük ihtimalle, Topbaş ile kafa kafaya giderler tahminim.

0|0
    0|0
    • sandık başında her partinin temsilcisi oluyorda İlçe seçim kurullarında her partinin temsilcisi var mı? Veri girişleri seçim kurullarında yapılıyor, kesin sonuçlar oradan biliniyor, oy kullanmak için de 18 yaşını doldurmak değil gün almak yeterli

• Sarıgül aday olsun ya da olmasın tahminimce yine ak partili bir başkan İstanbul büyükşehir belediyesi başkasnı olacak.

0|0
    0|1

• A dedim

0|0
    0|0
  • Chp için İstanbul da daha güçlü aday yok

0|2
    1|2
  • aday olursa chp kazanabilir

0|1
    0|0
  • Mustafa sarigulu bosver ataturk canlansa chpden aday olsa o bile kazanamaz bu millet kimin ne mal oldugunu bi,iyor

Ben bile demokrasiye inanmadigim halde oy kullanacagim ve akpye verecegim

0|0
    1|3
  • Chp değilde başka parti olsaydı kazanabilirdi.

Akparti bu senede herzamanki gibi İstanbul ve ankarada favori.

0|2
    2|1
    • kimse farkında olmasa da AKPden kopuşlar var, geçen seçimde İstanbul Bahçelievler banko AKP nin di şimdi Saadete yöneldi

• Farketmez kardeş ,fazilet partiside ,demokrat partide bizim canımız ciğerimiz.chp olmasında kim gelirse gelsin.din düşmanı bir parti istemiyorum.Türkiyemde.

Bende bahçelivler şirinevlerde ikamet ediyorum bu arada:)

• istanbulda sarıgül kazanırsa chp nin başına da geçer bence çokda iyi olur ama aday yapmazlar diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Adam olursa alma şansı var eger ki olmaz ise chp nin bir şansı olabileceğini düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • hiç bir sikim olmaz

0|1
    0|1
  • Eğer sırrı süreyya çekilir sarıgül chpden aday olursa sarıgül alır.

0|0
    0|0
    • Sırrı Süreyya önder CHPden mi aday olacak? Öyle bişey olursa oyumu MHPye veririm

• Sadece muhalefet olarak chpyi görüyorsanız orasını bilemem.Ama bdp ciddi bir aday çıkarmasa bdp seçmenide chpye oy verebilir.Çünkü rakip tek.Bdpnin buradan alacağı bu seçimdeki oyun önemi yok.

• BDP istediğini aday göstersin, CHPden oy çalabileceğine inanmıyorum, CHP Atatürkün partisi bununda seçimlerde az da olsa etkisi oluyor, BDPnin hiç bir zaman Atatürkle ilgili olumlu bir davranışı yoktur İstanbul İzmir Ankara gibi büyük şehirlerde oy oranlarının düşük olmasının en büyük sebeplerinden biridir

• CHP den de olsa MHP dende olsa olamaz. kazanamaz.

0|1
    0|1
  • Bağımsız aday olursa rezil olur, chpden aday olursa kaybeder.

0|1
    0|2
  • CHP rahat alır o zaman 350 bin oy farkı var

0|0
    0|0
  • 480 bin civarı oy farkı var tahminen sarıgül kazanıcaktır

0|0
    0|0
  • direk chp genel başkanı olsa keşke. akpnin karşısında İstanbulu kazanması zor.

0|0
    0|0
  • Aga sitedeki anketlerde CHP yi üstte görünce heyecanlanan tipler var mı gerçekten merak ediyorum.

1|0
    1|2
  • istanbuldan tayyip bile girse belediye başkanlığı kadir topbaşındır. kimse yıkamaz.

0|0
    0|1
    • Siz bunu nasıl söylüyorsunuz Allahın emri gibi

• bu işin sonunda chp yine zararlı çıkacakya hadi hayırlısı

0|0
    0|1
  • AKP dünya başkanlığına adaylığını koysa, yine kazanır. Sonsuza kadar devam edecek bu, biliyorum :D

0|0
    0|0
    • hocam ayranı fazla mı kaçırdın?

• Kefir içiyorum ben :D az önce de portakal suyu içtim :D

Demedi deme, sonuçları birlikte görecez :D birilerini desteklediğim falan yok, sadece söylüyorum :D hatta destek yok nefret var :D ama dünya kanunu :@@@@@@@@

• Eğer oylar sayılırken elektirikler kesilmezse eğer AKP yine oylarımızı çalmazsa Mustafa Sarıgül kazanır

1|1
    0|0
  • sarıgül aday olursa karşısında ki aday kim olursa olsun seçimi alır. Başka türlü chp nin işi zor.

0|2
    0|1
  • Akp kazanmasın da ne olursa olsun havasındayım..

2|4
    2|4
Yükleniyor...