Türkiye'de en saçma bulduğunuz gelenek nedir?

Bir toplumu var eden şeylerden biri de geleneklerdir fakat bazen bazı gelenekler bize anlamsız geliyor.Sizce hangileri bunlar?

0|1
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• bal ayı kadar saçma bir gelenek yoktur. fakat daha da iğrenci çevrenin ve aile bireylerinin bal ayına nereye gideceksiniz diye sorular sorması ve bizim adımıza kararlar vermesidir. hayır sevişecek olan biziz tasası size mi düştü. ayrıca şunu da anlamam insanlar sevişmek için niye illede özel yerlere gitmek için dünya akdar para harcarlar ki. kaldı ki evlenmeden evvel zaten sevişilmiyor mu. sanki bal ayında farklı bir şey yapacaklar. dolayısıyla bu bal ayı muhabbetleri bana hep saçma gelmişti. valla ben evlediğim gün kapımı kilitliycem savaş çıksa açmıycam :) umarım yardımcı olabilmişimdir :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• gelinin beline bağlanan kırmızı kuşak, kanlı çarşaf bekleme, başlık parası ve kına gecesi. pöf diyorum.

0|4
    0|0
  • Kına denilen iğrenç şey

0|2
    0|1
  • Dogudaki namus olaylarI filan.

0|2
    0|0
    • Batı'da neredeyse yok.

• öyle bir yazdınız ki doğuda herkes namuslu, batıda herkes namussuz. Doğuda olanlar batıda olanlara, batıda olanlar da doğuda olanlara kendi dar pencerelerinden bakıyor. Bunun böyle olmadığını da ancak iki pencereden de bakmış olanlar kavrayabiliyor.

• Oyle demek istemedm. Namus olaylarindan kastim töreydi aslinda. Bu yuzden cok insan öldü cok canlar yakildi. Batiyida biliyorum doguyuda yani kendi dar penceremddn baKmiyorum

• sen oğlumu aldın ben kızını alırım gibi akraba arasında olan evlilikler

0|1
    0|0
  • Aptal saçması şarkılar eşliğinde amaçsızca ve gereksizce raks edilmesi..

0|2
    0|1
  • Küçük çocukları "çirkin" diye seviyorlar -,-

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 7

• Adak kesmek.

0|1
    0|0
  • kanlı çarşaf en iğrenci

0|1
    0|0
  • Bu gelenek değil belki ama yolun ortasında arabaları kenara çekip Ankara havası eşliğinde oynamak ne ulan? Apartmanın önünde de yapıyorlar bazen.

0|1
    0|0
    • Gelenek olmasa da saçma tabii.Fakat ben yurdum insanının sıcaklığına veriyorum bazen bunu :))

• ramazan ayında davul çalınması

0|2
    0|1
    • Offffff

Damardan girdin.

• Yalan mı abi tutan var tutmayan var zaten tutanlarda davulla kalkmıyor.. rte diyor ya tencere tava calanları sikayet edin diye bende davulcuları sikayet edicem bundan sonra. birde kapımı davul tokmağıyla çalıp para isteyecek kadar yüzsüzler.

• ''Kız istemek'' .

0|0
    0|0
  • Türkiye de en saçma bulduğum gelenek oy kullanmak. Millet yönetimi kendiainin seçtiğini zannediyor.

0|0
    0|0
  • İslam.

3|2
    2|4
Yükleniyor...