Türkiye türkleri hangi ırka mensuptur, beyaz mı, sarı mı?

Bu sorunun kesin bir cevabının olmadığını biliyoruz. Ancak kendi görüşlerinizi nedeniyle birlikte açıklayabilir misiniz?

2. olarak, sarı ırk tabirinin uzakdoğuluların sarımsı renklerinden geldiği söyleniyor, ama hiç öyle birşey gözlemlemedim. Sizce, örneğin çinlilerin renkleri sarımsı mıdır?

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben beyaz ırktanım. Ama Türkler genel olarak sarı ırktandır.

Türkler, Kürtler ve Ermeniler sarı ırktandandır. Irkçılık yapacak olan bir Türk, Kürtleri de savunmak zorunda kalır. Çünkü aynı ırktanlar. Böyle ırkçılığa can kurban :)

0|2
    2|2
    • İşte bu yüzden aşırı milliyetçiyim, ırkçı değil.

Adamla aynı renkteniz diye, kimsenin yaptığı yavşaklığı görmezden gelemem.

• Sarı ırklar beni ilgilendirmez MorbidCat :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Antropoloji okuyorum ve arkadaşım sana şöyle açıklayayım bilim adamları tarafından kanıtlanan bir şey ırk diye bir şey yoktur bu siyah beyaz sarı ayrımı da sadece kafada olan bir şeydir insan ırkı değil türü vardır nasıl köpeklerin cinsi varsa golden,alman kurdu gibi insanlarında cinsi vardır homo habilisler,neanderthalensisler vs google yazarsan detaylı bilgi alabilirsin Türkler Asyadan gelen bir türdür bunu Darwinin Türklerin Kökeni adlı kitabından öğrenebilirsin biraz eski ama anlarsın

0|2
    3|2
    • Irk ile milleti karıştırdın sanırım. Irk denilen bir şey var. Millet kavramı yok desen katılırım

Bunu diyecek bilim adamının bilgisinden şüphe ederim.

• böyle ortamın gerilmesini istemezdim ama ister istemez bu tür konularda hararet yükselebiliyor. Ve de görüşlerini paylaşanlara teşekkür ederim.

• Anayı karıştırdığın için seviyen belli oldu. Senle tartıştığıma utandım.

İyi günler.

• beyazz bence

0|2
    0|0
  • Beyaz ırktan diyen arkadaşlar olmuş. Buğday ten bile sarı ırka girer. Beyaz görmemiş sanırım bunlar hayatlarında.

0|1
    1|1
    • Diğer sorunu cevaplayım.

İlk Uzakdoğulular sarımsı tenlere sahip bir ırktı, sonra iklim şartlarınında etkisiyle buğday ten ve esmer ten olarak evrildiler. gerçek Türklerde buradan geliyor.

• Bu sadece bir söylenti. Doğa / iklim koşulları asıl etken.

İlk insanların anavatanı Afrika bildiğimiz gibi. Bir çok iklim şartıyla, ve evrimin de etkisiyle değişiklik oldu ve farklı ırklar, tek bir ırktan türedi.

• buğday ten sarı ırktır? ne içtiysen bana da ver. allah bilir esmer tene de siyahi dersin.

Erkekler Ne Diyor 6

• normalde Türkler beyaz ırka mensuptur ama İslam ülkeleriyle kaynasmalar sonucu zamanla farklı kültürlerle birlesip yozlastıkca durum degisti lakin simdi orta asyaya kafkasyaya gidilip ordaki Türklere bakılırsa onların beyaz oldugu görülecektir.Ama orta asya dısında yasayan Türkler özellikle Anadoludaki Türkler cok farklı milletlerin yasadıgı bir yer oldugundan saf bir ırk olması ımkansız gibi bir sey.Osmanlının hımayesinde 72 tane millet vardı

0|3
    0|0
    • Benim fikrimce de biz türklerin aslen kökeni sarı ırka dayanıyor.

Fakat sonradan batıya göçlerle birlikte melez bir duruma gelmişiz

• olabilir ama eski Türklere baktıgın zaman beyaz ırktan oldugunu dusunuyorum finlerle macarların da orta asyadan göcen Türk boyları oldugunu dusunursek adamlar bızden daha az yozlasmıs.Gerci macarların baba tarafından ataları Türk anne tarafından Germen derler

• sarı ırka mensuptur

0|1
    1|2
  • Işte tamda sorun bir cevap aslında

Türklerin inanışına göre türkler dünyaya tanrı tarafından dirlik düzeni kurmak için gönderilmiştir

Lakin tarihcilerin ilk teoremi şudur: türkler beyaz ırktan bir grubun sürgün edilip doğuda sarı ırktan kadınlarla evlenmesi sonucu ortaya çıkan ırktır

Kesinlikle sarı ırk değil

0|1
    0|0
  • Melezdir Tür'kiye. Tam bir kokteyl

0|1
    0|0
  • Beyaz ırka mensubuz

0|2
    0|1
  • bu topraklar üzerinde ari bir türk ırkı yok hepimiz biliyoruz

0|3
    0|0
    • Tabi ki öyle. Aslında benim kastettiğim kökenlerimizdi. Yani daha orta asyada bulunduğumuz zamanlar..

• o zamn türkiyedekileri de ğilde bu arastırmayı dogu türkistanda gercekleştirmek daha dogru olurmus:) yani trkiye tam melez

Yükleniyor...