Psikolojide yüksek lisans

Arkadaşlar ben endüstri mühendisliği 2.sınıf öğrencisiyim. Pek isteyerek yazdığım bir bölüm değildi çok kararsızdım. Bu sene bölüm derslerine geçilince çok da ilgimi çekmedi. Sözel derslerde daha yetenekli ve ilgiliyim. Psikolojiye çok merakım var. Yüksek lisansı psikolojide yapsam bana ne gibi katkısı olur?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• endüstri işletmelerinde psikolojik davranış modellerinin süreç yönetimine olan olumlu ve olumsuz katkılarını irdelersin ve prosesleri daha iyi yönetirsin :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• ben psikoloji okudum ama mesleğimi hiç yapmadım. hayatım boyunca da faydasını gördüm. en azından sosyal hayatında gerçekten işine çok yarar. kariyer olarak en planladığını bilmiyorum elbette ama en azından işin bu boyutuna değineyim istedim.

1|0
    0|0
  • Kendi branşınızda yüksek lisans yapmanız çok daha doğru olur.Bende psikoloji bölümü mezunuyum,iş olanakları kısıtlı,ama başka yönden faydalarını görüyorum

1|1
    0|0
    • Bende merakım gitsin istiyorum biraz da. Çünkü şu an kendi bölümünü pek istekli okumuyorum en azından isteyerek çalıştığım bişey olsun diyorum

• Umarım başarırsınız

• İnşallah :)

• not ortalaman yeterliyse çift anadal yapabilirsin.. y.lisans endüstrinin üstüne gitmez..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Farklı bir bölüm olduğu için bir yıl bilimsel hazırlık dersleri alırsın (fark dersleri) O derslerden birinden dahi kalsan yüksek lisans programından atılırsın, her üniversite yüksek lisansa almada yaklaşık aynı puan ortalamalarını alıyor bazı üniversiteler yalnızca puanla alıyor ama bazıları buna ek olarak mülakat da yapıyor. Ama alan dışı yl yapman sıkıntı yaratır temelin olmadığı için çünkü yüksek lisansta aldığın bölüm derslerini biraz daha geniş kapsamlı olarak görüyorsun

1|0
    0|0
    • Şimdikinden daha istekli olcağımı düşünüyorum bakalım çok teşekkür ederim :)

• yüksek lisans olarak nasıl yapıcaksın sınava mı giriliyor mesala ben bilgisayar bölümü okuyorum yüksek lisans olarak piskoloji okuyabilirmiyim bende piskoloji istiyordum çünkü eğer böyle bişy varsa hayatamın en güzel haberini vermiş olacaksın inan

0|0
    0|0
    • Evet sınava giriliyor. Bende fazla bilmiyorum ama birçok yerde okudum araştırdım olabiliyor diye biliyorum :)

• ya nerden bilgi edinebiliriz ki acaba bende merak ettim

• yapabilir misin ki bölümünle alakası yok

0|0
    0|0
    • Endüstride olduğumdan daha başarılı olurum diye düşünüyorum sözelde daha iyi ve meraklıyım aslında

Yükleniyor...