Ateistler Tanrıya inanmamanızın sebepleri nelerdir?

Evet Tanrıya neden inanmıyorsunuz ? Sebep nedir Dinlere demiyorum Tanrıya diyorum yani yaratıcıya ?

• Kendine tapılmasını isteyen birine tapmam .
    50% (1)0% (0)20% (1)Oy Ver
  • Tanrı Tipim değil sevmiyorum .
    50% (1)100% (3)80% (4)Oy Ver
  • Görmedikki hıaamnaaa
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ateistler Tanrının var olmadığını kanıtlıyabiliyor Ama Tanrıya inananlar Sadece delil olarak Karınız size ithaat etmezse dövün diyen bir kitapla kanıtlama çabasına giriyorlar .. İlginç

0|0
4|13

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• maksat muhalefet olsun..inanıyorlar işde hava yapıyorlar.

1|4
    2|5
    • kime ne havası yapacam be aklın yolu birdir sende inanarak mı hava yapyorsun :)

• sırat denen hayal ürününü sen rüyanda görürsün sahi erkeklere 70 tane huri vercekmiş allahın sana ne verecek biliyormusun :)

• kocana verecek 70 huriyi sende sıranı bekleyeceksin :)

zep zep ler bu da benim gulyabanim ben uydurdum :)

• Butun ateistler toplasmis ama 1 tane akilli cevap yok .

0|0
    2|2
    • ne gibi bir cevap istiyorsun

• Okadar yorum yapmıssın benim en can alıcı soruma gelince cevap vermemek için seni gidiiii :)

• Yav he he senin sorun cok can alici cok zekisin tamam kes yazma bildirim geliyo ugrasamicam

• Çünkü tanrı öldü

0|3
    2|6

Erkekler Ne Diyor 13

• hiçbi sebepleri yok artistlik den başka bir b.k değil.

2|0
    0|2
  • semitik dinlerdeki kutsallaştırılan kitapların taaaaaaaaaaa kendisi salim kafayla objektif okudum ve sorguladım ret ettim

0|1
    0|1
  • Merhaba hacım

Yav bu konulara ben dalmak istemiyorum dalınca asabım bozuluyor

Onlar istediğine inanmakta özgürler.

Niye inanmadıkları hakkında çeşitli rivayetler var

Mesela bazıları atamız babamız hayvandı maymundu diye tutturmuş ondan dolayı inanmak istemiyor

Allah'a inansa, yaratılışa inanacak.

Ama maymunun da yaratılmış olduğunu düşünmüyor; diyor ki sudan çıktı karaya..

Başka cümle kurmayacağım.

Sonra bip bip liyor RTÜK

1|0
    2|0
    • +1 bu kadar net aciklanamazdi..

• Ayyy ne guzel acikladin ya ateist olduk biz simdi.

Uc kurusluk aklinla bize masal anlatma.

• edacık senin yazdıklarınla senin zeka seviyeni zaten görebiliyorum küfür etmekten başka bir halt yediğin yok

primatların birşeyden evrimmleştiği falan yok zaten o bir primat insanın eski hali anladın mı bütün canlılar sudan türedi değişki çevre koşulları değişik türde canlıları oluşturdu

• yaw bu ateıstler bal gibide herseyı bılıyolarda entel dantel olcam ayaklarına ınanmamaya yatıyolar ateist felan olduklari yok entel dantel gorunmek icin oyle yapiyorlar yoksa dotleri sıksınca baslarlar dua etmeye bunlari falakaya yatiracaksin yermisin yemezmisin bak nasil inandım dicekler bısey deıl bazıları ınananlarında aklını bulandırıyo ateıstlere olum yasasın seferoğulları

0|1
    0|0
    • Hahahhaha Seferoğulları kısmına baya güldüm :)

• Mevlana ne demiş;

Cahille girme münakaşaya; Ya Sinirini zıplatır Havaya , Yada yazık olur Adabına ...

Bizde öyle yapalım bari ..

Karşımdaki kısı önce bir tarihini bilicek uslubu bılıcek sonra gelcek benle tartısıcak hadı sımdı ilerle abisi..

• +1 Adamin dibisin

• Olmayan bir şeye neden tapayım hıaamnaaa

1|3
    2|4
  • çünkü herşeyin bir açıklaması var ama tanrının yok

0|2
    0|3
  • yok ben almım sağ ol zaten bize 3ün 1ni verecek yani biz derken hepimize müslümanlarda hurileri hayal edip görünmez putlarına tapa dursunlar onlarda alacak 3 ün 1 ni

0|0
    0|0
  • B dedim ama aslında tanrı kavramını akla yatkın bulmuyorum

0|1
    0|0
  • Kendini maymun sandığı için

0|1
    0|1
  • Çok seviyesizsin

0|0
    0|0
  • ateistler tanrının olmadığını ne zaman kanıtladılar la ?

0|0
    0|0
    • kitabın kendisi ben hayal ürünüyüm diye bas bas bağırıyor :))

• edacık beni engellemesydin açıklardım ama engellemişsin sende bilmiyorsun kitabını dinin bir defa dahi okumamışsındır sizin savunmanız engellemekten geçiyor çünkü çare yok takke düştü kel göründü :))

• Kuranda Allaha küfür eden çarpılacak geçmiyor. Kadınlar itaat etmezse onları dövün de geçmiyor. Yalan yere uydurma

0|1
    0|1
    • İnandığın Kitabı okumadığın ne kadar belli .

• Ben işim gereği arapçada biliyorum . Kuranın arapça olduğunu varsayarsak .

• ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür.

işte bak kitabında yazıyor işte bu kadar biliyorsunuz dininzi burdakiler 100 de 100 kitabı bir defa okumamıştır ama din şavalyeliğine soyunur

• Sadece beyninin özelliklerini bir belgeselde izle. Ya da neden kaburga kemiklerinin organlar üzerinde olduğunu bir düşün. Kaburga kemikleri nereden bilecekti organlar zarar görür de ben tam onların üzerlerine inşa olayım. Gökte ki gecegenlerin neden hiç rotalarından şaşmaması. Sarı saçlı mavi gözlü beyaz tenli yuvarlak yüzlü bir erkek tarifinden neden milyonlarca farklı yüz tipi ortaya çıkması. Sadece bunlara bak daha çok var. Bunlar sence tesadüf mü ? Ya da neden sadece insan da akıl var da maymunda yok öyle ise. Evrim neticesinde akıl insana sonradan mı eklendi ?

0|0
    0|0
    • Ateistler bunlarin hic bir cevabini veremez.. Sadece konusurlar iste salak salak :)

• Sen o 47. ayeti iyi bir oku orda genişletilmekten bahsediliyor. link

• senin bahsettiğin linkteki imam iskender ali mihr in kim olduğunu biliyormusun netten bir araştır adam kendisin peygamber ilan etti be neyin kafasını yaşıyorsun sen youtube de videosu var allahla kontak kuruyor adam :) gelelim diğerlerine ordaki bütün mealleri oku bakalım ne sonuç çıkaracaksın özellikle de elmalıyı oku ki cumhuriyet tarihinin yegane otaritesi kabul edilir kendisi

sana bir link vreyim tartışmayı takip et belki aydıınlanırsın : link

Yükleniyor...