Milliyetçilik olmadan bir devlet varlığını devam ettirebilir mi?

Milliyetçilik olmadan bir ülke varlığını devam ettirebilir mi? Ne düşünüyorsunuz?

Etnik milliyetçilikten değil, kültürel milliyetçilikten bahsediyorum.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Örneklerini gördük:

SSCB çöktü

Yugoslavya dağıldı

Sosyalist Çin, günümüzde milliyetçiliği benimsemek zorunda kaldı.

___

Gene de etnik milliyetçilik <3

0|1
    2|2
    • liberal ekonomiyi benimsedikleri için,yani sana kredi katı yollayıp çeşitli numaralarla faiz ve aidat gibi ücretleri zorla almadıkları için çöktüler.Milliyetçilik çok başka bir konu.

• Sosyalist, ama daha latin amerika stili.

Kızlar Ne Diyor 2

• Yahu milliyetçiliğe derin bir anlam yükleyip yüceltmeyin, yav düşünsenize adam sırf bu ideolojiye gönül bağladığı için ölmeyi dahi göze alabiliyor , hep derler ya milliyetçilik bizi birbirimize bağlar bilmem ne diye falan halbuki tam tersidir tabi anlayana kısacası demem o ki leş bir ideolojidir , hani Dostoyevski demiş ya milliyetçilik; boş boş oturan insanların kendilerini ve ülkelerini sevme aşırılığıdır " işte ne güzel demiştir o ne güzel sözdür.

2|1
    1|1
  • evet.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• soysuz bir millet olur mu

0|1
    0|0
  • kültürel milliyetçilik ne ya.Her gün yeni bir kavram uydurmayın.Ye baklavanı,çek halayını,gez topkapı sarayını,doku halını.sorun belli işte,üstü bunlarla örtülemez.Ben türk değilim diyene ya da,ben hiç kimseyim diyene asgari bir saygıyı çok görmeyelim yeter.

0|0
    0|0
    • Kültürel milliyetçilik ya da sosyal milliyetçilik, kendini sosyal bağlarla ve ortak kültürle tarif eden bir milletin milliyetçiliğidir. Ortak milli kimlik, topluluk ve kültür vurgulanır; dışarıdan herhangi bir fert her zaman bu unsurları kabul ettiğinde milletle bütünleşebilir. Irk ayniyeti şart değildir. Etnik milliyetçiliğin dışlayıcı özellikler arz etmesine karşılık kültürel milliyetçilik kapsayıcıdır.

bknz: Vikipedi

• dışarıdan herhangi bir fert her zaman bu unsurları kabul ettiğinde milletle bütünleşebilir.

diyor.

Ettiğinde diyor.

Etmezse ayrıştırırız demiyor.

• ansiklopedik bilgiler masumdur.Bunun gerçek hayatta uygulanacağı yer var mıdır bilemiyorum ama varsa bile Türkiye değildir.

• Dünyada böyle bahsettiğin tek ülke var oda ABDdir.AB kültürel milliyetçiliği başaramamıştır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...