- Batıya Özentilik Neden Var ? Neden Doğuya Özentilik Yok ?

- Her zaman batıya özentilik olmuştur. Doğuya olmamıştır. Aslında hintlerinde kültürü var , çinlilerin ... v.b öyle gider.. Neden onlar değilde her zaman batıdakiler ilgi çekmiştir ?

0|0
9|18

En İyi Erkek Görüşü

• Pazarlama. Doğu da kültürünü tanıtıyor ama doğu ülkeleri, diğerleri bizim gibi olsun kaygısıyla pazarlama yapmıyor. Batı ise huu beybi diyor. Alayı bize özensin, bizim gibi olsun, bizim gibi düşünsün, bizden alışveriş yapsın diyor. Şerefe, canım viski istiyor. Rakı da olur.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• kendilerini daha iyi pazarlıyorlar diyebiliriz özetle

0|4
    0|0
  • Doğu hem kültür, hem de ekonomik yönden gelişmemiş..Gezip görmeye giderim ama yaşamak için asla..Özenilecek hiçbir tarafları yok..

0|2
    0|0
  • neden doğu olsun neden batı olsun fark edermi hangisi olsa bunu ayrı olarak görmek saçma bence şahsen japonların bazı özelliklerini severim kendi ülkeminde özelliklerini severim ama sevdiğim bu ülkelerdeki özelliklerin batı özentisi doğu özentisi diye bakmam

0|0
    0|0
  • batı medeniymiş ya öyle sanıyor enayiler

0|4
    1|3
  • Doğuya özenenler daha fazla. Dediğin gibi olsaydı AKP iktidar olmazdı. Gerçi AKP'de batı sistemi olan kapitalizm ile birleşmiş muhafazakarlığı savunuyor.

0|2
    0|2
  • Kardesim sorunun cevabini bulamadım ozenti biri değilim çünkü

0|1
    0|1
  • doğu çok cahıl

0|2
    0|5
  • haklısın özelkle şu ortak dilin ingilizce olması ziyadesıyle bnı mutsz ettı zor ya bır kelıme bı ton anlam tasıyor :(

0|0
    0|0
  • doğu eğitimsiz ve çoğunluğu fakir. gelenekleride aptalca doğunun sevilecek hangi yanı varki

1|1
    0|3

Erkekler Ne Diyor 17

• batının yaşam tarzını benimsemesinin sebebi iyi sergiliyorlar bazı huyları yaşantıları kötü olsada iyiymiş gibi gösteriyorlar

sanayisine sözüm yok ama yaşantıları tam bir bataklık

1|1
    0|0
  • BİR ALINTIDIR:

Kim demiş Avrupa insanı Medeni?

Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni!

Eğer medeniyet açılıp saçmaksa bedeni;

Desenize hayvanlar bizden daha medeni!

M.Akif Ersoy.

Sonuç olarak onlar bize biz onlara özeniyoruz, çevremde herkes birbirinin taklidini yapıyor kim orijinal kalmış ki ? İki elinin parmaklarını geçmez o kişiler.

0|0
    0|0
  • Bi millete kendi tarihi anlatılmazsa ne olacak kardeş? Kendinden utanan bir millet için sistemli çalışıyo adamlar, 5. kol faaliyetleri denilen yapıyla medyanın başı çektiği faaliyetlerin sonucu böyle bir nesil yetişti maalesef. Nerde kötü bir durum olsa anca bizim millet bunu yapar diye yorumlar duyup okuyoruz maalesef, nerdeyse her gün karşılaştığım bir durum.. Çok acı ama millet özünü hatırlamaya başladı çok şükür.

0|0
    0|0
  • Ben Japonya ve Japon kültürü hayranıyımdır. ^^

0|1
    0|0
  • onlarada çok özenildi ama biz özenmedik doğuya

0|0
    0|0
  • Yoo Kıbrıs'da gayet de doğuya ve kuzeye özentilik var. Girne ve Magusa candır kfldsjlkfsdk

0|1
    0|0
  • çünki doğuda genelde müslüman devletler var ve özenilecek hiç bir tarafımız yok din tüccarlığıyla her haltı yeyip din kılıfını geçiriyoruz üstüne öküze tapan maymuna tapan heykele tapan dengesizler var doğuyu örnek alıp napsın millet

0|0
    0|0
  • 15. yüzyııldan günümüze kadar batı medeniyetin simgesi olmuştur. Coğrafi keşifler, rönesans, reform, sanayi devrimi batıdan başlamıştır. Günümüzde dünya küreselleşti artık. Bir kültürün diğer bir kültüre üstünlüğü diye bir şey yoktur. Ekonomik gelişmişlik düzeyi ile alakalıdır.

0|0
    0|0
  • doğudakilerden güneydekilerden bir cacık olmuyor o yüzden

0|0
    0|0
  • bu ara doğu özentisi var sanırım, feraceli sürmeli hatunlar Arabistan kaçkını gibi dolanıyorlar orta yerde

0|0
    0|0
  • doğu ülkelerindeki yaşam kalitesi düşük terör var insanlık yok batı ülkelerine bakıyorsun herşey tam tersi durumda bırakta batıya özentilik olsun

0|0
    0|0
  • neden bilmiyorum ama batı daha ilgi çekici mesela doğu taraflarında şalvar giyen insanlara gülerdim batıda moda oldu şalvar pantolonlar ve bende kaçtane var saymadım bile :D

0|0
    0|0
  • Batı Doğu'ya özenmiş. Doğulu olarak bunun farkında değiliz...

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • doğudakiler fakir .rspu çcklrı neyine özencez onların :D bkz: çim malları :D

0|0
    0|1
  • 11. sınıfta görmüştüm sanırım.Osmanlı devleti tanzimat döneminde hep batıyı örnek almıştır çünk ü batı daha gelişmiş bir yerdir.Şimdi de bu geleneği sürdüyorlar sanırım

0|1
    0|0
  • Bir halt sanıyorlar batıyı

0|1
    1|0
Yükleniyor...