İngiltere tarihi ile ilgili film

İngiltere tarihini belgesel veya gündelik şekilde anlatan film önerir misiniz?

0|0
3|26

En İyi Erkek Görüşü

• bbc büyük dünya tarihi 8 bölümlük bir belgesel dizisidir.sadece ingiltere tarihini anlatmıyor.ama bbc bir ingiliz kanalı olduğu için bir de malum ingilizler tarihin hemen hmen her sahnesinde yer adığı için çoğu bölümde laf dönüp dolanıp ingiltereye geliyor.yok hayır bu çok uzun dersen bbc british history documentary var :)

2|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• klasik ingiliz filmleri diyebilirim ama belgesel tadında olanı pek bilmiyorum. vidyo sitelerinden araştır güzel şeyler bulacaksın

1|0
    0|0
  • The Iron Lady...

1|0
    0|0
  • the tudors diye dizi var. muhteşem yüzyıl tarz olarak bu diziden esinlenerek çıktı ortaya

Henry V çok meşhur. link William Shakespeare'in tarihsel oyunu

1|0
    0|0
  • İngiltere tarihi dediğin şey binlerce yıllık bir tarih ama anladığım kadarıyla senin ilgilenebileceğin kısım 15.yüzyıl sonrasıdır ki yine de kısa bir zaman dilimi sayılmaz. Bununla ilgili belgesel öneremem* ama 2 tane çok önemli şey önerebilirim :) : 1- Ken Loach filmleri, özellikle The Wing That Shakes The Barley (İrlanda eksenli bir tarihi kesittir) 2- David Cameron' un geçen aylarda İngiltere' ye "kimsenin ne dediğine önem vermediği küçük bir ada" dendiği söylenen bir Rus diplomata verdiği dokunaklı cevaptır ki google' a "a small island cameron" yazarsan en üstte the guardian' dan haberi okuyabilirsin :)

*ama eminim ki BBC'nin bu konuda yine zirve yapmış bir belgeseli vardır :)

1|0
    0|0
  • vikingsler::d

1|0
    0|0
  • Game of thrones var dizi ne kadar birebir onu bllmiyorum

1|0
    0|0
    • Game of thrones utopik bir ulke ve dunya tarihinden bagimsiz kendi tarihini kurgulamis tamamen kurgu dizisidir. Birakin ingiliz tarihini. Dunya tarihiyle yakindan uzaktan alakasi yoktur.

• Salla ingilizceleri... Erasmus'a gideceksin belli gittiğinde görürsün pek bir bok yok... Yağmur, Kasfetli nemli havası, Kuralcı asık suraklı insanlar, zoraki gülümseyen tipler. Lakin gece öğrenci partileri çok keyifli işte bunu araştır gittiğinde yanlış bir ortama düşmemek için alkolün etkisi yanlış şeyler yaptırabiliyor...

1|0
    0|0
    • hayır onunla alakası yok İngiliz tarihini 15 yaşımdan beri gerçekten severim sadece şuana kadar görsel destek almamıştım.. Erasmus için İngiltere ise asla düşüneceğim birşey değil zaten

• Böyle devam ederse sohbet alen ade uzayacak kısa bir film misali olacak :) tecrübeler v.s

• evet cidden öyle olucak sanırım :) bilgiyi paylaşmak güzeldir

• boleyn kızı, elizabet altın çağ, cesur yürek, tristan ve isolde var ingiltere tarihini anlatan

1|1
    0|0
  • tarihle ilgili filmler tarihsel dekoru ve tarihe merak duyulması için önemli ama tarih öğrenmek için değil.

1|1
    0|0
    • hayır zaten 15 yaşımdan beri bu konuya özel bir ilgim var yani biliyorum. ancak ben hep okuyarak araştırdım sayılır, olayın aslını bilmeden izleyip düşünmek saçma geldi. ama hiç değilse görsel açıdan bir destek olsun istiyorum

• kuralların yıkılmasında değişim kapitalizmin gereği ne de olsa..

• evet kesinlikle..

• sezar ve kleopatra ( caesar and cleopatra )

1|0
    0|0
  • Boleyn Girl İngiltere kraliyet ailesiyle ilgiliydi galiba.

Cesur Yürek de var İngiltere-İskoçya meselesini anlatıyor.

1|0
    0|0
  • küçük sezar firarda

2|0
    0|0
  • Zoraki Kral. Bi ingiliz kralını anlatıyo. İşine yararmı bilmiyorum

1|0
    0|0
  • objektif olan yok

1|0
    1|0
  • William Wallace'ın biyografisi Braveheart.

1|0
    0|0
  • dublajlşa izle bizim türkler onları kötülemek icin apmadıgıı bırakmıyor yanlış şeyler azıolar

1|0
    0|0
  • ben avrupanın herşeyiyle ilgeniyorm :D

1|0
    0|0
  • 1000 yılı aşkın bir devleti hangi belgesele sığdırabilirler.

1|0
    0|0
  • tarihi gündelik şeklinde anlatmak nasıl oluyor? : )

1|0
    0|0
  • İngiltere tarihini nabıcaksın :D

1|0
    0|1
    • aşırı derecede seviyorum :D napabilirim

• O zaman Amazing Grace öneririm

• teşekkürler..

• Artis misin?

1|0
    0|1
  • türk tarihinin suyu mu çıktı da ingiltere tarihini izlemek istiyorsun

0|0
    1|0
  • Bilmiyorum tam ama önerirsen izlerim :)

0|0
    0|0
  • Resimdeki hatun sensen şayet; ben sadece ingiliterenin değil tüm avrupanın tarihini öğrenir, belgesel, film çeker bununla da yetinmez sana hiç erinmeden anlatırım:)))

1|0
    0|0
    • adı bridgit mendler, üzgünüm :)) ama fena fikir gibi durmadı :D

• Yaptığım ironiyi fena bulmayacak kadar da sevimlisin :)

• yüzyıl savaşlarıyla ilgili araştır fransa ve ingiltere savaşları

Ya da vikingler dizisini izle

vikinglerin ingiltereye saldırışını

ya da roma ipm. izle. romanın ingilterenin bircok yerinin sahibi oldugunu gör

anglo saxonları izle

vs

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Zoraki Kral,Elizabeth,Düşes,Boleyn Kızı

1|1
    0|0
  • A clockwork orange. Filmini izlemeni oneririm bize onerilen filmdir kendisi (ingiliz dili ve edb ogrencilerine) The White Queen dizisine bir goz at derim hem yeni bir dizi 2 sezon hemde guzel anlatiyor Ingiliz tarihinin en ilgi cekici donemlerinden birini. Tabiki Tudors izlenmeli. Bide Anglo-Saxon'larin unlu destani Beowulf u izlemeden olmaz. Ilk destan sayilir ingiltere tarihinde. Gerci filmi destanin gercegine gore daha farkli ama olsun Ingiliz tarihine Beowulf bilmeden baslanmaz

0|0
    0|0
  • skörtulların savaşı

1|0
    0|0
Yükleniyor...