Şiir yazan ya da ilgisi olan dostlar var mıdır ?

Sizce ilhamın kaynağı nereden gelir ? Samimiyetinizi nasıl yansıtırsınız kağıda :)

0|2
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Evet şiir yazarım yani yazabildiğim söylenir :) ilham kaynağı geçmiş gelecek yaşam ve ölüm arasındaki her şey

0|1
    0|0
    • Kısacası hayat yani :) Neyse bir yazar daha bulmuş olduk

• Nereden ve ne zaman geleceği bilinmez

Kızlar Ne Diyor 5

• Acı çekeceksiniz...

0|3
    0|0
    • Çekmeden yazılmaz mı sizce ?

• :)) İş sahasına yabancıyım ben de henüz...

Çanta kölesi :))

• Ben öyle duydum :) Başınızı ağrıttık teşekkür ederiz. Kolaylıklar dilerim .Hayırlı günler :)

• yazdığın tarza bağlı bu bence dostum.mesela ben ayrılıklardan ilham alırım, acılardan, terk edilişlerden.. ama aşk şiirleri doğa şiirleri yazanlar için durum farklı. ;)

0|1
    0|0
    • İlhama ve kaynağa bağlı diyorsunuz anladım :)

• Yurek nehrinden kelimelerin engelsizce dokulmesi gerek. :)

Ben hic yazmadim. Yazabilecek bir ruha sahip oldugumu dusunmuyorum :)

0|1
    0|0
    • Baştaki cümleniz öyle demese de ... :)

• İnsallah. Dua et lutfen :)

• Estağfurullah tabiki

• ben okurum sadece

0|1
    0|0
  • bu soruyu daha önce sormuş olabilrimsin...veya benzerini...

biraz tecrübe birazda empati yaparak duygu dünyanı genişletince kağıdıda ister istemez dolduruyorsun...zekayı es geçmemek lazım ama :)

0|0
    0|0
    • Bir değil zannedersem 3 kez.:) Zeka geliştirebilir bir kavram olduğundan yorum yapmam doğru olmaz. Ben samimiyeti yansıtma taraftarıyım. Empati mevzusunu genellikle roman çalışmalarımızda uygulamaya çalışırız :)

• engin bir deniz ne de olsa:)

• Öyle de nitelendirebiliriz doğrudur :)

Erkekler Ne Diyor 5

• İlhamı heryerden alabilirim, şu an sorunuzdan aldığım gibi. Ama amaç samimiyetimi kağıda yansıtmaksa;

"Kalem elimin bir uzantısı gibi. Bir atar damarım da kalbimden kalemime bağlı sanki. Kanımdan, canımdan fikirlerimse onun mürekkebi.

Diğer elime de Hamlet gibi bir kafatası alırım. Ama kanlı canlı konuşan kendi kafatasım. Onu ve içindeki fikirleri düşünür, bazen de dinlerken; "yazmak ya da yazmamak, işte bütün mesele bu" der, davranırım kalemime.

Bazen de kağıda, aynammış gibi uzun uzun bakarım. Kendimde gördüklerimin üzerinden geçer, cümle cümle çizerim kağıttan aynamın üzerini."

Ama işte hatasıyla, kırık ucuyla da olsa bu kalem ben'im. Elimden ve uzantısından da ancak bu kadarı gelebilir.

0|1
    0|0
  • Bozkırın tozunu savuran rüzgar

Oynatır evimin perdesini

Evimin yolunu aydınlatan ay

İzler uyurken seni

O rüzgara haykırsaydım

Taşırmıdı mesajımı

Mehtaba dönüp ağlasaydım

Görürmüydü ki acımı

(Kendim yazdım)

0|1
    0|0
  • İki şey..Geniş hayal gücü ve geniş kelime hazinesi..

0|1
    0|0
    • Dediniz ve haklısınız da . Peki halk şiirinde ikinci düşünceniz için biraz farklılık olabilir mi. Yalnızca geniş kelime haznesi nitelikli şiir oluşmaya kadir midir ?

• Aynen . Çok teşekkür ederim yorumda bulunduğunuz için

• aslında yazabilmeyi hep istemişimdir ama bende o yetenek yok malesef :)

0|1
    0|0
    • Estağfurullah duygularda yetenek aranmaz :)

• umarım. başarılar dilerim :)

• teşekkürler seninde sanırım niyetin var :) bende başarılar dilerim eğer öyleyse tabi :)

• ilham aniden gelir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...