1453 filmi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

1453 filmine giden arkadaşlar. Film hakkındaki görüşleriniz nelerdir. Yorumlarınızı söyler misniiz? Bende gitmeyi düşünüyorum değer mi yani?

0|0
21|10

En İyi Erkek Görüşü

• öyle ya da böyle film'e gidilmeli bence. tamam Türk sineması belki gereken teknik donanıma sahip değil. belki de senaryo kurgudan çok reyting önplanda fakat burada 19 yaşında roma imparatorluğunu yıkan bir padişahtan söz ediyoruz. hiç mi insanların içerisinde tarihe dayalı merak yok? kaldı ki o kadar saçma sapan film izleyen bizler 2 ay kadar süren bir kuşatmanın ardından bir fetihi nasıl merak etmeyiz... film'i teknik olarak beğeneceğimi sanmıyorum fakat okuduğum duyduğum ve bildiğimden farklı neler var acaba konstantin hakkında onu merak ettiğim için gideceğim.

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Arkadaş gidelim dedi pazar gitcez bakalım.

0|0
    0|0
  • izlemedim

0|0
    0|0
  • izlemedim...

nedense izlemeyide düşünmüyorum...

0|0
    0|0
  • izlemedim daha ama izlicem.

0|0
    0|0
  • İbrahim Çelikkol'u savaş sahnelerinde aşırı begenmişler. Yorumunu aldıgım herkes begendigini söylüyor bu hafta sonu izleyecegim bakalım, görelim.

0|0
    0|0
  • İizlemedim gitmeyi düşünüyorum ama.

0|0
    0|0
  • İzlenilesi hatta izlenilmesi gereken bir film...

0|0
    0|0
  • izlemedim henüz

0|0
    0|0
  • yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum..

0|0
    0|0
  • pazar günü izlicem.

0|0
    0|0
  • izlemedim ama gitmek istiyorum fragmanı güzeldi

0|0
    0|0
  • Eksikleri vardı gerçekten ama güzeldi.

0|0
    0|0
  • niye o kadar para harcamışlar ki diye sormak lazım.hayır düşük bi bütçeyle de aynı sayıda seyrici izleyecekti zaten. hani maksat tarihimizle övünmek ya .o açıdan.

0|0
    1|1
  • İzlemedim ama güzel seyler duydum haftasonu gtmeyi düşünyrm .

0|0
    0|0
  • ne çok güzel ne çok kötü öyle ahım şahım bir film değildi...

0|0
    0|0
  • gitmedim..ama ilerde izlerim belki..

0|0
    0|0
  • pazar ızleyecegım.

0|0
    0|0
  • bugun gıdıcektımyer kalmamıs gıdemedım yarın gıdıyorum guzel dıyorlar bakalım

0|0
    0|0
  • İzlemedim, gitmeyi dusunmuyorum.

0|0
    0|0
  • güzeldi

0|0
    0|0
  • gitmedim, gitmeyi de düşünmüyorum. ekşi sözlükte de hakkında çok iyi yorumlar okumadım. dileyen bakabilir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• bence yok ulubatlı hasanda öyle bir kişilik değil o zamanlar insanlar aşık olarak evlenmezmiş hadi aşık oldular diyelim zina kesinlikle yasaktır ama filmde dikkat ettiyseniz era hasandan hamile kalıyo daha evlenmeden ayrıca bi saçma yanıda bayrağı dikerken ansiklopedilerden okuduğuma göre 40 ok falan yemesi lazım çok az yiyo zaten savaş meydanındada fazla okçu olduğu için daha fazla atmaları lazım diğer saçmalıksa koskoca kaç km'lik savaş alanında ulubatlı şehit olurken erayla bakışıyo ordan orasının gözükmesine imkan yok ayrıca arada dikkat ettim askerlerde savaşıken çok yavaşlar o kadar para harcanan bi filme en azından 1 saatlikte olsa kılıçla nasıl savaşıcaklarını göstermeleri lazımdı diğer bir nokta ise akşemseddin savaş boyunca fatihin yanında filmde kalenin alınmasına iki gün kala geldiği gösteriliyo daha çok saçmalık varda şuan aklıma gelmiyo oturup konuşulmalık birşey yani ama şahsen Türk olarak böyle bi film yapıldığı için gurur duydum bu bir başlangıçtı daha iyi filmlerin yapılması için...

0|1
    0|0
    • tsk ederim kardeşim yorumun için. çok güzel olmuş.

• saol ama yinede böyle bi film yapılması türk sineması açısından güzel bir başarı

• filmi az önce izledim daha önce bunla ilgili avuntularla ugrasıyoruz diye yazmıstım ama son dönemlerde unuttugumuz bazı seyleri bu film cok güzel anlatmış begendim yalnız sonundaki tezatlık haric cok güzeldi yazmım gidenler gittiklernde görür tavsiye olunur tereddüt etmeyin rece ivedik gibi kazma bile 3 milyon izlendiysee bu filme herkes gitmeli

0|0
    0|0
  • 4 4 lük değil ama Türkiye şartlarını değerlendirirsen, Hele birde muhteşem yüzyıl rezaletine oranla, Mükemmel ötesi ve Bu ülkenin belkide ilk filmi, Güzel bir adım... İçinde bircık uygun olmayan sahneler var ama Yeşilcam filmlerinden bugune bakarsak normal. Kostümler, görsellik muhteşem, Tabi bizim açımızdan Bir bizans soyundan biri için 'uyuyan aslanın uyanması' denilebilir. Çünkü ecdadı tanıdıkça daha büyüklerini yapacağımızı bildikleri için. Hele Bizans kralı ile FATİH'İN savaş meydanındaki konuşmaları mükemmeldi

(bkz: -Bizans K.: Sizi müsafir ederdim ama çok kalabalık gelmişsiniz.

-FATİH: Gerek yok ben sizi İstanbulda müsafir edeceğim.

-Bizans K.: Babanızda geldi, surları aşamadı, kuşatmayı yarıda bırakıp gitti.

-Fatih: Biz o yarım kalan işi tamamlamaya geldik.

vs. )

0|0
    0|0
  • Film harikaydı. Efektler 17 Milyon TL'lik bir bütçe için gayet iyi. Bence Türkiye'nin en iyi ve en kaliteli filmi. Son yarım saat kala hiç bir bilet kalmıyor. Sinema salonları mahşer günü gibi.

0|0
    0|0
  • ulubatlı hasanın macerları! :P

0|0
    0|0
  • Netten indirip izleyeceğim günü iple çektiğim film...

0|0
    0|0
  • ızledım guzel fılm

0|0
    0|0
  • müthiş bir "türk" filmi

0|0
    0|0
  • bugün izleyeceğim. ama elimdeki fetih kıtabını bitirmem gerekiyor... ondan sonra yazarım buraya.

0|0
    0|0
Yükleniyor...