Dindar olan bir kişi ile dini dar olan bir kişiyi nasıl ayırt edersiniz?

dindar olan bir kişi ile dini dar olan bir kişiyi nasıl ayırt edersiniz?

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Öyle bir ayrım yapmaya çalışmadım hiç.

0|0
    0|0
  • dindar ya da dini diye şeylere inanmam dini yaşıyan insan diyelim şuna dini dara gelince en iyi düşüncelerinedene anlaşılır

0|0
    0|0
  • Bu konu bugün bir kac kisi arasinda vardi bana sordular bu sadece allah ve o kisinin arasinda olan biseydir dedim belli olmaz bence onlar saydilarda saydilar

0|0
    0|0
    • evet haklısınız aslında ama insan yinede iyi tanımak istiyor karşısındakini.

• Zamanla anlasilir bu her dinde öyle bence. Yani kimin inanci var kimin yok hanfi dinle alakali olsada zamanla konusmalarindan anlasilir

• bu kişinin benim için önemli birisi olması lazım. en basitinden bir kıyafet konusunu aç ve neden diye sor verdiği cevap soruna bir nebze cevap niteliği taıyabilir.

0|0
    0|0
  • konuşmalarından.. hareketlerinden

0|0
    0|0
    • ya gizliyorsa kendini?

• nasıl gizleyebilir ki.. dinadrlık la dinidar dediğimiz yobazlık derecesine ulaşmış kişiler arasında i fark o kadar açıktır ki.. saygısızca konuşur sanki birtek kendisinin dini üstünmüş gibi davranır.. bakışları bile kendisini ele verir

• Dindar kelimesiyle dini dar kelimesi nasıl ayırt ediliyorsa o da öyle çok rahat bir şekilde fark edilebilir.

0|0
    0|0
  • vicdan sahibiyse dindardır benim için.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 6

• banamı denk geliyor bilmiyorum ama son yıllarda yeni tanıdığım insanlar din konusunda söyledikleri yaptıklarından çok uzaktı bazı insanlar için din kavramı çok değişmiş neyse cevabım benim için ayırt etmek imkansız kimseninde ayırt edebildiğini düşünmüyorum kendimiz ile çelişkiye düştüğümüz oluyor nasıl başkalarını ayırt edebileceğiz ? ben ayırt edebilirim diyen varsa oda ön yargılıdır

0|0
    0|0
  • "dini dar " demekle neyi kastettin? din kurallarını gündelik hayatta önemsemeyenleri mi, tarikata bağlı olan fundamentalistleri mi?

0|0
    0|0
    • hayır dindar gözüküp vicdansız olanlar var demek istedim.

• din ile ilgili konuşunca belli olur dini darsa zaten bir camati daha çok savunur :)

0|0
    0|0
  • Para ile imanın kimde olduğu bilinmez.

0|0
    0|0
  • çok basit gel iki bira içelim de mutlaka belli eder

0|0
    0|0
  • ayırt etmem ki :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...