İmdb'nin yüksek puanlı en güzel siyah beyaz filmleri?

Bana 12 Angry Men ya da Its a wonderful life tarzı film onerir misiniz?

0|0
1|20

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 19

• 12 Angry Men harika bir filmdir. Henry Fonda usta bir oyuncu ve onun muhteşem filmi.

Madem Henry Fonda'yı beğeniyorsunuz The Grapes Of Wrath sizin beğenebileceğiniz bir film. Kitabını da okumuştum. Henry Fonda yine role can katmış.

Ben o dönemden Citizen Kane'i beğenirim.

Sunset Blvd. hala günümüzde bile etkili olan bir filmdir. Başarısını oscar alarak da taçlandırmış bir yapıt.

Elbette unutulmaz bir film Casablanca. Humphery Bogat ve Ingrid Bergman'ı buluşturan bu film de güzeldir. Dram olması ve kişinin yaşadığı gitgelleri anlatması bakımından 12 Angry Men'i anımsatır.

Bicycle Thieves (Ladri di biciclette). Oldum olası İtalyan filmlerini sevmem. Bir de Fransız filmlerinden hoşlanmam ama bu film gerçekten çok anlamlı ve güzel bir çalışma.

Modern Times, Charlie Chaplin'in özgün çalışmalarından biri. Sinema tarihinde önemli bir yer tutar. Aynı şekilde The Great Dictator da Charlie Chaplin'in başarılı filmlerine başka bir örnek olur.

Some Like It Hot her ne kadar 12 Angry Men veya It's A Wonderful Life stilinde olmasa da o dönemin başarılı komedi maceralarından biri. Marilyn Monroe'yu Tony Curtis ve Jack lemmon gibi 2 büyük oyuncuyla buluşturan film.

Schindler's List siyah beyaz olmasına rağmen 1993 yapımı olması nedeniyle o kuşağı temsil etmez. Film olarak ise harikadır.

Diğer seyredilmesi gereken filmler ise The Maltese Falcon, The Best Years of Our Lives, All About Eve, Psycho, To Kill a Mockingbird ve On the Waterfront sayılabilir.

1|0
    0|0
  • sunset bulvarı vardır sanırım

1|0
    0|0
  • Başlığı görür görmez tam 12 Angry Men yazmak için giriyordum ki içerik frenledi =) Yardım edemiycem şu an aklıma başka gelmedi ama en azından sen bulursan umuyorum güncelleme ile bildirirsin? =)

1|0
    0|0
  • siyah beyaz olarak 1954 yapımı seven samurai filmini izlemeni siddetle tavsiye ederim. daha sonrasında diger akira kurosawa filmlerini izlemen de guzel bir secim olur.

1|0
    0|0

• Yurttaş Kane

"M"

1|0
    0|0
  • 12 Angry Men gibi bir film bulursan bana da haber ver. The Man From Earth var çok beğendiğim filmlerden biriydi. onu da izleyebilirsin.

0|1
    0|0
  • To Kill a Mockingbird

1|0
    0|0
  • charlie chaplin filmleridir

1|0
    0|0
  • Artist

1|0
    0|0
  • Casablanca

1|0
    0|0
  • Seven samurai

1|0
    0|0
  • O tarz değil ama Seven Samurai tam bir baş yapıttır. Zira puanı ile de konuşuyor zaten;8,8

0|0
    0|0

1|0
    0|0
  • Christopher nolanin bütün filmlerini izle .

1|0
    0|0
  • Şindlerin Listesi

1|0
    0|0
  • o dedıklerını tekrar izle işte ne kafa yoruyorsun :)

1|0
    0|0
  • 12 Angry Men

0|0
    0|0
  • Schindler in listesi

0|0
    0|0
  • ooo kült film izleyicisiyiz he :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1