Kuantum fiziği nedir?

kuantum fiziği nedir?

0|0
0|11

En İyi Erkek Görüşü

• kizlarsoruyor diye bir site var ve sen de gelip burada kuantum fiziği nedir diye mi soruyorsun? Akıl fikir.

İlla cevap vermem gerekirse insanın kendine yakışanı giymesidir kuantum fiziği.

0|0
    1|0
    • kültür kategorisini süs olsun diye koymamışlar :)

• Kuantum fiziği maddeyi mikroskobik boyutlarda inceleyen bilim dalına denilir en yüzeysel haliyle. Max Planck denilen bir amca başımıza açmış hep bu işleri. Farklı düşünce deneyleri ve pratik deneyler ile üzerinde kafa yorulan bir şey. Düşünce deneylerinden en ünlüsü Schrödinger'in kedisi; link Uygulanabilir deneylerden de en ünlüsü Double Slit deneyi; link

Erkekler Ne Diyor 10

• Baya karışıktır ama kendimizce ifade etmeye çalışalım :)Kuantum dünyası hem sürekli hem süresizdir. Yani, her sürekli hareket çok küçük süreksiz hareketin toplamından oluşur. Her olay bir an içinde oluşur ve bir diğer an farklı bir olaya dönüşür. Yani gerçeklik o an içindir gibi gibi :)

0|0
    0|0
  • özelden stephen hawking in telefonunu yolluyorum sana o detaylıca anlatıcak.yalnız kendisi konuşamıyor mesajlaşırsınız.

0|0
    0|0
  • tamamen negatifi veriyosun :P

0|0
    0|0
  • zartttara zurttara bir şey fazla üstüne düşmee olayları sorun haline getirme olumluı ol

0|0
    0|0
  • Quantum Fiziği, atomdan çok daha küçük parçaların olduğu, hiç bir düzenin olmadığı kabul edilen yerdir.

Yani her şeyi tesadüfe ve düzensizliğe bağlar. Bu da ilahiyatçıların hoşuna gitmeyen bir durum.

Quantum fiziğini sicim kuramı güzel anlatıyor aslında. Her şey enerji iplikçiklerinin bir ürünü. Senin içinde bulunan herhangi bir parçacık, 1 saniyede 5 milyar ışık yılı öteye gidebiliyor. Bayağı karışık bir şey.

0|0
    0|0
  • Parçacıkların davranışları ile ilgili Newton yasalarına ters düşen matematiksel denklemlerdir.

0|0
    0|0
  • Kısaca özetlemek gerekirse.

-Evladım, şu masayı görüyor`musun?

-Evet, hocam.

-Ha, işte o masa aslında yok.

-(Devamı için sorularınızı sorun)

0|0
    0|0
  • Napcan Napcan

Naaapapaaaaaaacaaannn

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • böyle bir makaleye bende ulaşabilirim ben sadece üyelerin kendi açıklamalarını merak ettim..

• Çok derin bir fizik konusu gerçekten zeki insanların buluyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...