Shakespeare "Hamlet" Üzerine???

Bu konularla ilgisi olanların hamletin ruh haliyle ilgili görüşlerini bekliyorum, hamlet ve shakespeare hakkındaki spekülasyonlarla ilgili görüşlerinizi de duymak isterim.

İlgilenenler buraya :)

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Freud muydu kimdi, birisi Shakespeare'in takma isim kullanan, zengin bir dük olduğunu düşünüyordu. Aklımda kalmış öylesine

İngilizceme güvendiğim halde Charles Dickens'ın Büyük Umutlar'ının İngilizce orijinalini elime alıp ilk sayfasını 30 dakikada okuyabilmeme güldüğüm aklıma geliyor ve Hamlet'in Türkçesini okumak bile bana zor gelir eminim

Arşivimde filmi var 4 saatlik, birebir uyarlaması imiş, bu hafta içinde izlediğimde naçizane görüşlerimi yazıp bu soruyu hortlatacağım :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• hamleti bilmemde şekspiır adamın dibidir:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yahu ing dili ve edb mezunu olarak ben shakespeare sevmiyorum :D ama to be or not to be li soliloquy gercekten cok iyi

0|0
    0|0
    • hakikaten nasıl sevmiyorsun? :) belki genel olarak romantizmi sevmiyorsan ondan olabilir.

• shakespeare hiç de romantik bir adam degil aslında. oyunlarının cogu halkın bütün kesimlerine hitap edebilmek için yani tiyatrosuna izleyici cekebilmek için bilmem kac katmanda yazılmıs izleyiciyi memnun etme amaclı oyunlar. evet iyi yazmıs ama hesaplı yazmıs. oyüzden sevemiyorum:)

• romantizm eserlerinin özellliklerini taşıyor bence, bende hep bir eleştiri olarak bakmışımdır oyunlarına, venedik taciri özellikle ama Zevkler tartışılmaz tabi ki teşekkürr ederim yorumun için :))

Yükleniyor...