Osmanlı'nın ne işi vardı İzlanda'da?

atalarımıza hiç yakıştıramadım yağma soygun köle esir alma amaçlı bu seferleri. kaldı ki İzlanda nere anadolu nere? 400 sene sonra bile adamlar bizleri nefretle anıyor bu yüzden. yakıştıramadım.

Güncellemeler:

0|0
8|14

En İyi Kız Görüşü

• bizi ingiliz, roma imparatorluguyla mi karistirdin kardes? ne koleligi, ne hirsizligi? ne yagmasi? ne soygunu? osmanli imparatorlugun hukmettigi topraklarin insanlarina sor bir sikayetleri var mi diye? git sor arnavutlara, yugoslav kokenlilere, macarlara ne sikayetleri varmis neleri calinmis. size anlatcaklari osmanli kadar adil imparatorluk yoktur diye.

bizi kimler sevmez? o ulkelerde hukmettigimiz krallari, papazlari vs sevmez yoksa halkin osmanliya karsi bir hinci yok.

ayrica tahrihi iyi oku derim sirf osmanliyi degil, diger imparatorluklarida iyi incele anliycaksin nekadar super atalarimiz vardi hey gidi

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Osmanlılar benim gibi gezmeyi cok seviyormuş ama ben Osmanlıların oraya gittiğini hiç duymamıştım.İlginç.

0|0
    0|0
  • Bu gerçek gözardı edilemez.

0|0
    0|0
  • Dünya düzeni böyleymiş. Halada böyle. Büyük balık küçük balığı yer. İnsanların kendi yarattığı ve devam ettirdikleri düzen böyle iyi ya da kötü. Yakıştıramayacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • ne işi varmış oralarda

0|0
    0|0
  • Ben de yakıştıramıyorum ama o zamanlar kölelik yaygındı. Olmuş bitmiş bir şey artık. İzlandalıların nefretle andığını sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • ne ayıp yaptıkları ama normalde böle değildiler aslında bizim atalar doğal sınırları içerisinde sessiz sakin yaşaşyıp gidiyorlardı.

0|0
    0|0
  • bilemedimm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Neyin kafasını yaşıyorsun, kültür xperin tavan yaptı..maşallah, dünya düzeni böyle imiş, biz gene harap etmedik, adamlar külçe külçe altınları tapınakları erittilier, gözümüze baka baka mısırı yağmaladılar, hala hala,...bir şeyi zamanına göre ve ederiyle kıyasla...şimdikine göre değil, kendi vatandaşının cebini soymak ve memleketi yabancılara peşkeş çekmek daha büyük hainlik, takıla takıla takılı kalmışsınız.

1|0
    0|1
  • 1|2
    1|0
  • giderdik vergıye baglar akıllı olun lan dıe uyarı verır gelırdık...

dıllerıne dokunmazdık, dogal kaynaklarını yagmalamazdık, ekonomısını kendı pazarımızdan bırı yapmazdık...somurmezdık..sadece uyarı verırdık...

buyuksen buyukugunu boyle gosteırrsın...kosullara gore degerlendır olayları

1|0
    0|0
  • Sefere sen de mi katıldın? Oraya gittiklerinde sevgi gösterileriyle karşılanmamışlar heralde. Ne olduğu bilinmez ama dünyanın en güçlü devletisin, ayrıca yapanlar korsan Osmanlı donanması değil.

0|0
    0|0
  • İzlanda'yı salla Akdeniz kıyılarında yapılan korsanlık faaliyetleri daha beter. Ama Akdeniz kıyılarında yapanlar "Privaater" dediğimiz Osmanlı emrinde ki Berberi korsanlardı. Türk denizciler yaptı mı bilmiyorum ama Osmanlı'nın Berberi korsanları Batı akdenizde yapmadıklarını bırakmamışlardı...

1|0
    0|2
  • vardır bir bildikleri ..tarihi eleştirmek istiyorsanız o zamanki şartları düşünerek yapmalısınız 2012 türkiye'si ile değil

0|1
    0|0
  • barbarlıktan başka bişi değil..masum izlandalılar bizi bağışlar umarım :((

0|1
    0|2
  • Biliyorsan konus ibret alsinlar bilmiyorsan sus adam sansinlar

0|0
    0|0
    • ADAM MISIN MADAM MISIN ?

• Vah tüh fena konuştun yığıldım kaldım.tarihi düzgün öğrenip konuş wikipedilerden okuyup gelip buraya kültür patlaması yapma ingilizlere sorsan bu saçmaladığını saçmalamaz biz yaptık ya lan onları derler

• yanılıyosun kardeşim osmalı dan daha adil bir imparatorluk olmamıştır dünyada sen masonmusun nesin iyi oku bence tarihi tüm din dil ve ırklar özgür yaşamış yama falan olmamıştır vergisini almıştır imparatorluk

0|2
    0|0
  • senın ne işin var burda?

0|1
    1|1
  • Koskaca imparatorluk, gayet doğal...

1|1
    0|0
  • orası da mı be. alkışlıyorum

0|1
    0|0
  • Ayıp etmişler kınıyorum