Köyünüz var mı? Nasıl bir yer?

mesela benim köyümde böyle basma etek giyen kara lastik giyen teyzeler vardır.inekler geçer böyle evin önünden .evin önünde çeşme vardır.evin olduğu yer önü falan yamaçtır hep.bakkal falan yoktur.evler bile birbirine uzaktır.her daim de yapacak bir iş vardır :) peki ya sizin ?

0|0
23|50

En İyi Erkek Görüşü

• yok ne yazık ki olmasını da isterdim giderdim arada kafayı dinlerdim sabah ezanıyla kalkar güzel bir kahvaltı sonra da ne iş olursa yapardım arada bir ava arada bir dağa ormana gezmeye çıkardım bazı haftasonları arkadaşlarla ya da akrabalarla güzel bir mangal yeri ya da tadırın ocağın başında sıkma börek yapmak için güzel olurdu diye düşünüyorum olsaydı yapar mıydım eskiden aramazdım ama şimidi metropollerin yalanları insanları gürültüsü keşmekeşi hepsi bunalttı belki o yüzden bu bir özlem oldu içimde hayırlısı be gülüm belki bir köylü kızıyla evlenir köyde yer ediniriz :)

0|0
    0|0
    • birkaç sene öncesi bende pek umursamazdım ama şuan 20 yaşındayım ve gerçekten çok güzel bir yer.insanın dinlenmek için ihtiyacı olan yegane yerlerdenbunun kıymetini şimdi anlayabiliyorum :)

• yok tam tersi benim aram herkesle iyidir.ama mal paylaşımı yapılırken tam anlamıyla büyükler çirkinleşiyorlar benim anne tarafım bu anlattığım köyde.ve anneme teyzelerime haklarnı vermıyorlar.bu yüzden aralrında biraz sorun var gerçi biz istemıyoruz dahi ama olaylar karışık işte.eğer mal paylaşımından sonra arada sıkıntılar olmazsa her zaman isterim gitmeyi

• her zaman olur böyle şeyler yapacak bişe yok sen oranın tadını çıkarmaya bakacaksın önemli olan huzur

Erkekler Ne Diyor 49

• Bizimki biraz şehir köyü sanırım. Şehirlerarası yolu kenarı, yolun kenarında Bir kamyoncu lokantası var senelerdir, yanında bir bakkal ve onun yanında da kocaman bir kahvehane tabi ki :) Köy ahalisi tarımla uğraşır. Evleri de öyle derme çatma değil, parası olan güzelce yapmış, hatta 2-3 katlı evler. Çatılarında uydu antenleri, evlerinde telefon, internet.. elektriği suyu 24 saat açık... Zaten nüfusu da 150 i geçiyor köyün, kalabalık bence. Ama insanı kaba, geçimsiz. Sadece bayramlarda görüyoruz o sahte arkadaşlıkları hepsi menfaatinin peşinde. Muhtar 20 senelik, herif belinde tabanca köyün ağası havasında. başka başka .. sevmiyorum köye gitmeyi işte.. İnsanı iyi olsaydı, bizim de arazi sınırnda, mahsülünde sorunlarımız olmasaydı sevebilirdim :/

0|0
    0|0
  • İki tane köyüm var birisi Ankara'da, birisi Muğla'da. Ankaradaki köy baba tarafimin köyü, Muğladakiyse annemin köyü. Ben şu an yaşlilari ziyaret ve birazda kafa dinleme amaciyla Muğladaki köye geldim. Köy dediğime bakmayin, denize alti yüz metre ve iki katli bi' bina. Turistik bi' yer işte Datça'yi bilmeyeniniz yoktur.

0|0
    0|0
  • benim köyüm yokuslu bir yerdi asgıda ceşmemiz cezmenin yanıda yol üzerinde camimiz onun yanında büyük koskocaman ceviz agacı herkes orada sohebet ederdi kahve falan yok hemn onun yanında bilmem kimin bahcesi bizim bahce de 10 dklık bir yer işte bunun gibi

link

0|0
    0|0
  • Bizim köyde kadınlar erkekler çocuklar herkes kara lastik giyinir.Erkekler akşama kadar kahvede oturur, kadınlar akşama kadar tarlada bağda bahçede çalışır.Silah taşımak sanattır.Kadın erkek herkes çocukluktan itibaren usta birer asker gibi silah kullanır.Ecel ile ölüm azdır.Genelde kız kaçırırken çıkan çatışmalarda, alacak verecek meselelerinde, arazi anlaşmazlığında ölür insanlar.Ama her şeye rağmen insanlar çok mutludur.Kimse şikayet etmez.Köyümü seviyorum...

0|0
    0|0
    • bence o silah kısmında biraz şikayet edilmedi ve erkeklerin çalışmaması konusunda.peki neresi bu köy?

• ben öyle erkeği eve bile koymazdım.neyse buda bir kültür sonuçta

• Evet kültür sonuçta.Ancak değişen çağla birlikte okur yazarlık oranının artmasıyla birlikte bu kültür de yavaş yavaş terkediliyor. Ama yine de hiç azımsanacak gibi değil.

• Ekim ayı geldi mi bir kar bastırır ki, hele aralık ayında yollar kapanır, diz boyu kara bulanırsın :) Geceleri sert ve soğuktur, gece sigaran bittiği vakit bakkala gitmek için o yokuştan aşağı inmek, o karanlığın içinden geçmek ayrı bir aksiyondur :) Eline çin malı telefonu alanın hava attıgı bir alandır :))

Köy güzel ya :)

cut.

0|0
    0|0
    • şuanda bile feci bir soğuk var köylerde.neyseki sizde bakkal var :) bizde yok.olsa bile sokak lambaları yok o karanlıkta dışarı çıkmak gerçekten cesaret işi olurdu :)

• gaz lambalarıyla oturursun herkes bir odada büyükler konuşur sen sus pus beklersin.erkenden yatın derler falan::) neyse bunaltmayayım

Cut. :)

• çok ıssız bir yer

0|0
    0|0
  • klasik köy herkesin köyü böyledir ki

0|0
    0|0
  • var tabi olmaz mi buradan fazla bir fakrı yok bol temiz hava bol yeşillik yol kenarlarının adım başı çeşme olduğu kiraz vişne cevizin çok olduğu bir köy eskiden çok severdim 3 yıldır gitmiyorum

1|0
    0|0
  • Köyümüz varda yok büyüklerin oralarla bağı koptuğu için hiç gidip gelmedik.

0|0
    0|0
  • Daha çok sayfiye yeri gibi, İstanbul'da, Avusturya'da, İsviçre'de emekli olan ihtiyar bir kaç aile kalıyor. Kışın sadece 3 ev dolu.

0|0
    0|0
  • Evet, yemyeşil bir yer.

0|0
    0|0
  • 25 km uzakta annemin köyü kimse kalmadı arada giderim 10-15 hane filan var

0|0
    0|0
  • Köyüm yok ama olmasını çok isterdim.

0|0
    0|0
  • Yaz-kış soğuktur. Ayazı yakar adamı. Bozkırdır genelde. Ağaç çok azdır. Cılız bir deresi, geniş-heybetli dağları vardır. Evler dayanışma içindedir. Uzaklık yoktur aralarında. Tarım ve hayvancılık yapılır. Tarlalar hep ekin tarlasıdır. Küçük-büyükbaş hayvancılık ve arıcılık da yapılır. Değirmeni vardır, kanalizasyonu vardır. Yolları parke taşıdır. İnsanı hastır, adamdır. Yiğidin harman olduğu Sivas'ın bir köyüdür.

0|0
    0|0
  • Köy derken, küçük bir kasaba, güzel bir yer

0|0
    0|0
  • ya aslında biliyor musun hep nasıl desem bir köyümüzün olmasını istemişimdir. böyle bayramlarda o köy yolundan geçerek işte arabayla o köye gidecen büyüklerinin elini öpecen sonra işte hayvanlarla falan ilgileneceksin.. kulağa baya hoş geliyor yani.

0|0
    0|0
  • Doğmadığım ama vakit bulduğumda gittiğim köyüm link

0|0
    0|0
  • link köyüm burası ama hiç görmedim :(

0|0
    0|0
  • Köyde bir kaç ihtiyar dışında kimseler kalmadı. Oysa eskiden ne hikayelerim vardı.

0|0
    0|0
  • Bizim köyde deli gibi trafik var.İki tane asma köprü köyü tam ortadan bölen bir deniz var.Sallasan avm ye denk geliyor.Ulaşım keşmekeş,metrobüs denen bir araç var 15 dakikada akraba çevren artıyor.

0|0
    0|0
  • mengenliyim yemekle arası iyi olanlar bilir :D

0|0
    0|0
  • Köysüzüm ben :(

0|0
    0|0
  • Şu an bir köyüm yok. Burak holdingi kurduğum zaman alirim bir köy lafi bile olmaz.

0|0
    0|0
  • ben şehirde doğdugum için köyüm nasıl bilmiyorum hiç te gitmedim görmedim gerekte duymadım

0|0
    0|0
  • bizim köydeki ev karşılıklı 2 tepeden birinin yamacında fındık bahçelerinin ortasında. O iki tepenin arasından bir dere akar. Sonra evin damına çıkarım sanki sonu olmayan yemyeşil bir fındık deryasına bakarak 1 paket sigarayı orda içerim. :)

0|0
    0|0
  • sanırsam karadenizlisin galiba aynı şeyler bizim köydede var :) basma etek kara lastik anlatmama gerek yok galiba :)

0|0
    0|0
  • kasabam var eskiden güzeldi şimdi değil bazı insanlar şehirlilere özeniyor, taşra estetiğinide bozuyorlar

0|0
    0|0
  • Güzel soru. Evet köyüm var ve cennet misali bir yer gerçekten. Yeni adı Uğrak; eski adı ise Orza. Orza ismi zannımca Rumlardan kalma bir isim; ama ben hava olsun diye Osmanlılardan kalma diyerek yutturuyorum bir şekilde.

0|0
    0|0
  • Köyümüz var ama köy demeye bin şahit lazım.ne bakkal var ne kahve vaar nede başka birşey..8-10tane ev var başkada birşey yok boş zamanlarında bu insanlar ne yapıyor meraktan çatlayacam valla :)

0|0
    0|0
    • bizimde öyle ki:) köydeki insanların boş zamanı yokki birşey yapsınlar.bugün kurban vesilesiyle oradaydık sabah namazından sonra kimse uyumuyor herkesin bir işi var.ahıra gidiyorlar tarlaya gidiyorlar vs.hiç boş durmuyorlar.

• ee akşamlarıdamı canları hiç sıkılmıyor? Birçok köyde en azından kahve var erkekler orada toplanıp kafa dağıtıyorlar bizim köyde o da yok.haftada 1 kere minibüs geliyor ilçeye götürmek için pazar alışverişini falanda o zaman yapıyorlar :s

• akşam yorgunluktan bir hal oluyor insanlar direk uyuyorlar.yani bizim köydeki durum böyle.senin dediğin biraz daha ksaba tarzı olan yerler sanırım.bizim köye de araba çıkmıyor yarı yola kadar ve belirli saatlerde saedce ihtiyaçlarını alırken toptan alıyorlar hep.çoğu şeyi de tarlalardan karşılıyorlar zaten

• eski köyü özlüyorum .. bizde kalmadı o kavram .. fevkalade betonarme, modern insanlarla dolu bir yer oldu.. ineklerin, toprak yolların, çeşmelerin olduğu o yer yazık ki yok artık :(

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 23

• Evet var ve anlatılmaz görülmesi lazım :).Çok güzel dağların ovaların arasında bir yer .

0|0
    0|0
  • bizim köyde yazın yaşlı teyzeler bikiniyle iş görüyorlar asdfg

gerçi adı köy ama köyden çok farklı kasaba gibi mi desem

hiç köye benzemiyor :&

0|0
    0|0
  • bizim koy koy degil sanki sehir merkezi asdfg

2|0
    0|0
  • Yemyeşil, ırmakların, derelerin bulunduğu bir yer. Ahşap evler vardır. Teyzeler peştamallı, basma etekli ve de kara lastiklidir. Eskiden büyükbaş hayvanlar beslenirdi. Şimdilerde yok tabii.

0|0
    0|0
  • Benim koy cok civil civil bakal var internet kafe varr sonraa evler ic icee. Sadece yaslilar degil genclerde varr. Koyun tek kotu yani cok bocekler var ha bide yesillik cok azz :(

0|0
    0|0
  • Bizde bakkal vardı bir ara, battı. :D Aynen her yer inek,tezek...Ama barajı falan var o yönden iyi yüksekten bakınca bizim yerler harika görünür.

0|0
    0|0
  • bizimkide öylede evler dağınık bakkal yok inekler köpekler vardır köyün aşağısı göldür kayıkçılar vardır yüzerdik felan ama şimdi ayda yılda bır gıdıyoruz

0|0
    0|0
  • Bol yesilligin hakim oldugu inek,tavuk,civciv gibi hayvanlarin eksik olmadigi.. Bakkali bir hayli uzak olan ve evleri seyrek birbirine cok yakin olmayan bol meyveli ve findigin fazlaca bulundugu bir koyum var ;))

0|0
    0|0
  • Köyümüz yok olmasını isterdim ama :)

0|0
    0|0
  • köy demeyelim mezra 3-4 ev var hepside dayımlar

0|0
    0|0
  • Maalesef ama olsun isterdim.

0|0
    0|0
  • aynı bizim köyü tarif ettinn:) karadeniz köyleri böyledir genelde:)

0|0
    0|0
    • evet burasıda samsunun bir köyü:) trabzondada gördüğümde pek fark yoktu hemen hemen aynı :)

• Topriler Karadeniz candır cannnnn... Gümüşhane, Trabzon, Rize, Bayburt, Ordu, Samsun, Rize, Artvin, Sinop...

• orda bir köy var uzakta ama hiç gitmedim belki köy bile değildir ne olduğunu çözemedim

0|0
    0|0
  • var tabi ama hiç gitmedim görmedim yine de o köy benim köyüm

0|0
    0|0
  • Bizim köyde şalvar giyerler böyle bol bol dedikodu vardır

0|0
    0|0
  • Köyümü yeşilliği o temiz havayı insanların doğallığını yılların tanışmışlığıı seviyorum...

Köyüm yeşillikler içinde çok güzel bir yer... Evimiz köyün en sonunda akşamları serin püfür püfür esiyor, evin üstünden Çaycumanın muazzam ışıkları...

0|0
    0|0
  • butün köyler aynıdır bütün köylerde evin önünden inek geçer çeşme vardır sizin köye özgü şeyler değil yani :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Var her yaz gidiyoruz, köy degil aslinda kasaba bakkal , internet cafe falan var diger koylere gore gelismis bir yer...Böyle bozkır çevresinde uçsuz bucaksız tarlalar var.ırmak ve söğüt ağaclari var...Mağaralar var kapadokya bölgesi olarak geciyor..Gezilecek tarihi yerleri romalilardan kalma klisesi var..Havası tertemizdir çok güzel olur o havada uyumak.Akşamları ıssızdır ama kafanı kaldırıp gökyuzune bakarsan hic gormedigin kadar cok yıldızı bir arada görebilirsin.Bol bol düğün olur halaylar çekilir.Her yıl düzenlenen festivali vardir...Haaa bir de çok güzel köy şarabı yapilir.Masa kurulur sohbet esliginde bir güzel içilir...Orda herkes birbirini tanir degisik bambaska bir yer iste :D

0|0
    0|0
  • evler dipdibedir kapılar kilitlenmez bizimkinde

0|0
    0|0
  • köyümüz yok

0|0
    0|0
  • Köyümüz yok ama olmasını isterdim.

0|0
    0|0
  • trakyalı mısınız :D