Bütün insanlar ademle havadansa..........?

Bütün insanlar ademle havadansa

Türk ırkı nerden geldi kürt zaza ırkı lazlar nerden geldi avrupa ülkelerin dede var mıböyle ırklar ya da birileri ırklarımı ı uydurdu mu

yok önemli olan peki ney..?

Güncellemeler:
Zormu sordum yanlış mı anlaşıldım bilemiyorum ama fikirsiz insan bos bir teneke kutusudur...!

0|0
3|14

En İyi Kız Görüşü

• Allah insanları Adem ile havvadan yarattı..onların çocukları ve torunları Hz.Nuh zamanındaki tufana kadar soylarını sürdürdüler..Hz.Nuhun ,Ham ,Sam ve Yafes adlı 3 oğlu vardı ve tufandan sonra Sağ kalan bir tek Hz.Nuh ve ailesi oldu ve her bir oğlu da değişik ırkların atası oldu..

şöyle ki;

Sam , Arapların ve Fars'ların atası; Ham , Zenciler ve Habeşlilerin atası ve Yafes de Türkler, uzak doğu milletleri, Berberîler, Çinliler ve Mâverâünnehir kavimlerinin atası olmuşlardır..

1|2
    0|2

Kızlar Ne Diyor 2

• insanlar doğarak ve doğurarak genişlediğine göre ve bunun dışında bir üreme şekli olmadığına göre bu doğrudur ırklara gelecek olursak elbette nasıl Kuran'da kural varsa örf-adet-gelenek yoksa bunlarda insanların uyarlaması ise evet ırklarda birer uydurmadır sonuçta sen türk'e insan dışında birşey diyemiyorsun italyanada öyle kürdede öyle yanlışmıyım acep

0|2
    0|0
    • yaklasım dogru ama kuranda ırklar için ayetler var

• araplar dediğin ırk araplardır ama unutma kuran kıyamet gününe kadar yaşanacak olan herşeyi anlatıyor ve ona bir cevabı bir yaklaşımı olmuştur ki bir hadisti galiba yanlış olabilir ama aynen şöyleydi ne bir arabın arap ollmayanından nede arap olmayanın arap olanından bir üstünlüğü vardır denilmiştir

• Bütün insanlar ademle havvadan gelmedi. O uydurmasyon bilgileri bir kenara bırakırsak soru daha anlamlı olur. ve bu konuda şuan benim de merakım kabardı, bir araştırmalı bunu. saol soru için. 5*

0|3
    3|2
    • insanların kendini ayırması zoruma gitti sadece biz üstünüz o der siz üstünsüzün felan neden diye yahudileri herkes bilir onlar sadece kendilerini özel insanlar ilan ederler cevap için teşekkürler

• senin atalarını dedelerinide leylekler getirdi tabi madem yanlıştır diyorsun mantıklı bir cevapta verin arkadaş herşey öyle reddetmeyle olmuyor işte

• Melissfm senin mantık hatan var, ben leylekler getirdi demiyorum. O mantıkta olan ve bilimi yok sayan sizlersiniz genellikle.

Erkekler Ne Diyor 14

• '' Ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık

ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık.

Şüphesiz, Allah katında sizin en üstün (kerim) olanınız,

(ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır.

Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır ''

Hucurat suresi 13. ayet

1|1
    0|0
  • Rivayete göre, Cenab-ı Hak Hz. Cebraile yeryüzündeki değişik özellikteki topraklardan getirmesini ister. Hz. Cebrail beyaz, siyah, kırmızı gibi değişik özellikteki topraklardan getirir. Cenab-ı Hak, kudret eliyle bunları yoğurur, Hz. Âdemin heykelini yapar ve ardından Ona ruh üfler. Böylece ilk insan yaratılmış olur.

Öyle anlaşılıyor ki, Hz. Âdem'in ve Hz. Havva'nın genetik yapısında bütün ırkların karakterleri vardı. Bu karakterler zaman içerisinde ırkların ortaya çıkmasına vesile oldu. Böylece farklı coğrafyalarda farklı ırk ve kabileler zuhur etti.

0|1
    0|0
  • Irk konusu tamamen insan ideolijisinin eseridir. Kendini ve yandaşlarını üstün gösterme mücadelesinden başka birşey değildir.Önemli olan senin fikrinde ve düşüncende olan insanları birleştirme isteğidir. Din gibi fakat ilahi bir açıklama yerini soy ve köken anlayışına bırakmıştır. Önemli olan birlik beraberlik duygusu ile toplu kareket etme düşüncesidir. Tabiki tarihte bunun çok sapkınlığı ve aşırısına kaçılarak kendi amacından oldukça uzaklaşılmıştır.

0|1
    0|1
  • Daha teminlen benlen Evrim Teorisi üzeri tartisiyordun simdi sorguluyorsun. Helal iste budur dogru yoldasin.

Iste bu Evrimlesmenin kanitidir canim arkadasim.

Eger herkes Adem ve Havvadan geldiyse bazi insanlar neden Siyah ?

Bazilari neden Sari sacli, bazilari neden kirmizi sacli ve bazilari neden siyah sacli ?

Cinler neden Avrupalilara benzemiyor ? Batidakiler Mavi gözlü olurken ortdadogudaki ve Asyadakiler neden kahverengi gözlere sahip ?

Cevap evrimlesme. Avrupada insanlar fazla günes görmedikleri icin evrimlesirken Tenleri beyaz oldu. Saclari sarisin.

Afrikadakiler cok günes gördükleri icin Siyah oldular. Sicak ülkeden gelenlerin tenleri daha kara olur.

Bu bir genetik durum bu nedenle Afrikadan Avrupada gelen bir cift Avrupada genede bir Siyah cocuk dogrurlar.

Ne Adem var nede Havva bunlar uydurulmus masallar.

0|0
    1|1
  • Evrim teorisi, yaratılış teorisine göre farklı şeytler var.

4.5 milyart yıldır dünya var. İnsanın dahil olduğu primatr 70 milyon yıldır var. 20 milyon yıl önceinsansı maymunlar çıktı ortaya Afrikada. SAnırım adları hominid di.Yani ilk yayılma AFrikadan oldu. Modern insan 500bin yıl önce AFrikada gelişiyor ve yayılıyor Homo erectusla başlıyor yayılma. Yani tüm dünyadaki insanlar Afrikadan çıkma :) Araştırmalar bunu gösteriyor. Nasıl yayıldı bilmiyorum. Bu teoriye karşı gelen bir takım bulgular davar da, en popüleri bu diye biliyoprum bilimde.

Nİye yayıldı onu hiç araştırmadım ve geçmiyor sanırım kitaplarda araştırmalarda. Bunun üzerine düşünmemişler ya da klasik sebepler açlık buzul çağı filan.

0|0
    0|0
  • ama böyle insanı düşünmeye sevk edecek sorular sorma...yobaz dindar(!) kardeşlerin çok kızar sana...

1|1
    1|1
    • sadece ırk kavramını çözmeye çalışıyorum

• 5 yıldız vericem hemen indirecekler aşağıya deneyelim istersen... :)

• olurr :))

• Bence zamanla çoğalıp herkez bir yere dağıldı. Sonra ilklim vede beslenme şartlarına göre insanlar evrim geçirdi. Bu sayede çeşitlilik oluşmuş olabilir sanıyorum... Bunların arasında en hırslı kişiler tarafçılık yapmaya başlamıştır sanırım. Sonrada durumu biliyoruz zaten. Ama böylede düşününce biraz ters geliyor aynı anne babadan gelmiş ırklarsak neden cinsel ilişki yasak değil bu konuyu düşünüyorum açıkcası..

0|0
    0|0
  • dinen zaten ırkcılık yoktur , ancak devletin bekası için millet kavramı önemlidir

0|0
    0|0
  • sen kaç kuşak önceki akrabalarını biliyorsun.tüm hepsini tanıyormusun.yeryüzü geniş ve her insan heryere dağılıyor ve yabancılaşma olabilir mi

0|0
    0|0
    • olabilir ama ben bilmediğimden soruyorum

• mesela kavimler göçü sonucu avrupa ve türkler arasında çok çeşitli milletler meydana geldi

• insanlığın 2. babası hz. Nuh

0|0
    0|0
  • nsanlar doğarak ve doğurarak genişlediğine göre ve bunun dışında bir üreme şekli olmadığına göre bu doğrudur ırklara gelecek olursak elbette nasıl Kuran'da kural varsa örf-adet-gelenek yoksa bunlarda insanların uyarlaması ise evet ırklarda birer uydurmadır sonuçta sen türk'e insan dışında birşey diyemiyorsun italyanada öyle kürdede öyle yanlışmıyım acep

0|0
    0|0
  • Adem ve Havva dinler gibi uydurma la :D

0|1
    1|2
  • Arkadaş biraz mantıklı düşünün.

ilk insanlar Hz Adem ve Hz Havva.

"ilk insan" kısmını es gecmeyelim

Başka insanlar da yaratıldı.

0|0
    0|1
  • bence hepsi bir lakap bunların sonra nesilleri üremiş:)

0|0
    0|1
Yükleniyor...