İyi derecede din bilgisine sahip olan arkadaşlara sorum var..

kurandan suphe duyuyorum nedenı avl ve reddıye yontemlerı.. avl ve reddıye tamamen hz omerın uydurdugu bırseymıdır ? bılımsel gecerlılıgı varmıdır? varsa hangı alanlarda kullanılmıstır şeri hukuk dısında

Güncellemeler:
not: avl ve reddıye nedır dıye sormuyorum lınk atıp kopyala yapıstır yapımayn. o gonderdıgınız ıcerıklerın hepsı avl ve reddıyeyı acıklıyor ama bnun dısında bılımsel gecerlılıgın olup olmadıgı ya da hangı alanlarda kullanıldıgı konusu yok.

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bilimsel gecerligi varmi niye sormusun. Beni iyi güldürdün.

Kuranin ve diger Kutsal kitaplarin tamaminin bilimse gecerligi varmi ki ?

Kuranda yazanlar Inanca dayanir bilgiye degil. Istersen insanlarin bir Toprak tarafindan yaratilmis ve onun kaburgasindan yaratilmis kadinin ensest iliskisi sonucu bu dünyada yayildiklarini inan.

Inanmakta özgürsün. Ama bilmek istiyorsan Bilime dayanacaksin.

Kuranin bir bilimsel gecerligi yok tam tersi bilim kuranin yanlis oldugunu gösterdi, sadece bilim degil Kuranda kendisinin yanlis oldugunu gösterdi örnek olarak icinde olan Matematik hatasi.

Ateist olarak söylüyorum.

Kutsal Kitaplar hic bir soruya cevap vermezler. Icinde bu Kitap Allah tarafindan geldi yazar ama bunu hic bir sekilde kanitlamaz, kanitlayamazda.

Bilim caginda bilmek yerine Inanmayi secenler, cahilik yapar.

1|1
    0|0
    • teizm kadar ateızmede karsıyım ben ıkı tarafta kesın konusuyor

• Ozaman sen ortada bulus ve Deist ol.

• yok deıstte degılım en mantıklısı agnostızm

Kızlar Ne Diyor 3

• diyanetle görüştün mü?

herşey okuduğun gibi anlayamazsın ince detayları vardır.

bak burada bir benzer sorun var belki cevaplarını bulursun . link

0|0
    0|0
    • orda zaten nedır dıye acıklaması var sadece. bılımsel bı gecerlılıgı olup olmadıgından bahsedılmıyor. ben hıcbır yerde matematıkle payla paydanın toplandıgını gormedım

• bunu diyanete sor. eğer gerçekten merak ediyorsan onlar sıkıntını giderir. ben bir problem görmüyorum.

• Bk anlatmış burda tek tek degil paydalaycksn onu.

• Kuran ı anlayarak okuduğunuzda hatanın Kur"an'da değil tümüyle insanın soruna yönelişiyle ilgili olduğunu görmekteyiz. Maksat üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olunca Kur"an'ı tahrif etmek ve yalanmak isteyenlerin varlığı kendini belli ediyor.Kur"an'ı okumak,anlamak,çok iyi tanımak bir müslümanın en önemli görevidir. Yoksa inkarcılar ve art niyetliler karşısında çaresiz kalabiliriz. Kur"an'ı kutsallığı bahane ederek vitrinlerde saklamayı bırakın masanıza indirinki o zaman başucu kitabınız olabilsin.miras konularını kuranın ayetleriyle okursaniz aslında herseyi önceden haber vermis ve matematik hesabı çok iyi olan birinin ilkokul hatası yapması akıl dışıdır

0|0
    0|1
    • boyle klişe cumleler artık ınsanı yoruyor lutfen sadece dın bılgısı ıyı olanlara sorum dedım. bna ogut vermek ısteyenler ya da camur atmak ısteyenler degıl hadı sımdı propagandanı baska yerde yap

• Sen bu ayeti ne biçim okudun.Burada kadının rızasından bahsedilmiyor.Ben yetimlerin haklarına riayet edemediğime kanaat getirdiğim anda 4 tane karı alırım veya sahip olduğum cariyelerle yetinirim. Atisiyonist bence sen önce cariyenin kelime anlamına bak :)) Ben onu bunu anlamam allah bana o hakkı vermiş alırım 4 tane eve alıp nikah yaptıktan sonra koynuma da alırım.Ayrıca allah rızadan falan bahsetmiyor.Bir kere siz bizim kaburgamızdan yaratıldınız bize cevap vermeyin :))

• Oku ozaman sende aaaaaa

0|0
    1|0
    • dını bılgısı ıyı olanlar dedım.. okudum ve yontemı bılıyorum arastrdm bulamadım bılenler ıcın sordum ogut verenler ıcın degıl

• birdaha oku anlamadiysan

• lutfen sus bırseyden anladıgın yok.

Erkekler Ne Diyor 2

• "eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır."(nisa/3)

KADINLAR CEVAP VERSİN BUNA HANGİSİ KABUL EDER.Kardeşim sen bunu güncelle bu ayetle aşağıda yorum yapan kadın arkadaşlar cevap versinler

0|1
    0|0
    • sözel olan ıfadelerın hepsını bır sekılde kendı ıslerıne geldıgı gıbı yorumlarlar işin ıcıneden sıyrıldıklarını sanır vıcdanlarını rahatlatrlar. matematıkte 2 kere 2 4 tur ne kadar yorum yapsan amuda da kalksan degıstremezsın bnu acıklasınlarda bı goreyım

• Sen bu ayeti ne biçim okudun.Burada kadının rızasından bahsedilmiyor.Ben yetimlerin haklarına riayet edemediğime kanaat getirdiğim anda 4 tane karı alırım veya sahip olduğum cariyelerle yetinirim. Atisiyonist bence sen önce cariyenin kelime anlamına bak :)) Ben onu bunu anlamam allah bana o hakkı vermiş alırım 4 tane eve alıp nikah yaptıktan sonra koynuma da alırım.Ayrıca allah rızadan falan bahsetmiyor.Bir kere siz bizim kaburgamızdan yaratıldınız bize cevap vermeyin :))

• Şüphe duyuyusan okuyacaksın.Al oku.İncili de oku hepsini oku.

0|0
    0|0
    • okudum zaten. bu 2 yontemın serı hukuk dısında goruldugu bır yer ya da bılımsel bı gecerlılık bulamadım belkı bırı vardır bılen dıye sordum

Yükleniyor...