Sorum herkese. ırkınız ve türkiyede olmak

hangi ırka mensupsunuz yani türk mü, kürtmü, selanikmi, arnavutmu ya da ne ise. ve türkiyede olma sebebiniz ve yaşadığınız sorunlar zorluklar ve tabikii ülkeniz hakkında düşünceleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler.

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Kuzey Osetya'lıyım. Türk gibi hissediyorum yaşadığım bir sorun yok sadece ana dilimi bilmiyorum o kadar dedim ya biz artık Türk'üz :) Ülkem Rusya Federasyonuna bağlı bir cumhuriyettir.

1|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ülkemizin gidişatından çok da memnun olmasamda soyumuz, ırkımız iyi ki Türk'üm dedirtiyor. Ailem Arap ama Türkiye'de ki araplardan. Laz, Çerkes, Kürt, Ermeni gibi bir soy.

0|1
    0|0
  • Melezim ben .

Annem ingiliz ,Ingiltere'de doğup büyüdüm .

Kıbrıs'ta yaşıyoruz 7 senedir .

Babam Türk .

Teleffuz'da zorluk yaşadığım bazı kelimeler dışında sorun yok .

Birde azıcık aksan .

0|0
    0|0
  • türkiyede doğdum, türkiyede büyüdüm. annem de türkiye de doğup büyümüş, daha geriye gidersek dedem de türkiyede doğup büyümüş. yaşadığım zorluklara gelince, bir türk ne zorluklar yaşıyorsa aynı zorluğu yaşıyorum ben de. ırkım hiç sorun olmadı veya ırkımdan dolayı zorluk yaşamadım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• ne farkeder hepimizde aynı yerden çıkmayız

0|0
    0|1
    • ne mi farkeder. sen hiç yurt dışına çıktınmı türklere nasıl muamele ediyolar yaşadınmı. sen.

• kürdüm ata topragı kürtler göçebe degil 7000 yıldır anadoluda yaşarlar

0|2
    0|1
  • persim , param yok onun için buradayım bir yere gidemiyorum. sorunum yok , ülkemin amk

1|1
    1|1
    • terbiyesizlik ırkından değil o*luktan...

• avrupaya gitsen ne yapacaksın ülken çok kötü biliyoruz ama bence tek çare savaşmakta başka türlü iran degişmez

• melez.

Yunan asıllı baba

Türk Anne

Babam izmir'e taşınmış yani öylelikle :)

Düşünce konusundan sıkıntı oluyor fazlasıyla

Ben Bir Paganım

Ve çevre'de pek hoş karşılanmıyor.

0|0
    0|0
  • türklük veya kürtlük ırk değildir. bunlar etnik kökenlerdir. son 10 yılda milliyetçi insanlar o kadar çok ırkçılıkla suçlanır hale geldi ki herkes işkembeden sallamayı gelenek haline getirdi.

0|0
    0|0
    • kürt ve türk ayrı birer ırktır kardeşim. amacım ırkçılık değil sadece insanların düşüncelerini merak ediyorum türkiyede yaşayan bir çinli de olsa o bizim vatandaşımızdır. sadece israilli bir insanı ne kardeş ne vatandaş adlederim.

• ansiklopediyi aç ırk nedir onu öğren önce

• sen anlatta öğrenelim neymiş ırk ?

• Türküm aleviyim ama inancımdan dolayı insanlar çok dışlıyor toplum olarak halen gelişemedik birbirimizi anlayamıyoruz.

0|0
    0|0
    • alevi arkadaşımda var ama ona sorduğumda sadece aleviliği müslüman karşıtı gören aleviler yüzünden sıkıntı çektiğini söyler hep.

• Müslüman karşıtı alevilik derken nasıl yani biraz açar mısınız ?

• aleviliğin temelinde hz. aliyi sevmek vardır onun gördüğü zulmün unutulmamasını amaçlar yani. ama bazı aleviler hz ali yi peygamber olmalıydı diyerek överler bu yüzden de hz muhammedin adını pek anmaz lar . oysaki ilmedikleri hz alinin de hz muhammedin resulluğünü kaul ettiği ve muhammedin ümmeti olduğu.

Yükleniyor...