Dilimiz hızla yabancı sözcüklerin etkisi altına giriyor. Bu konudaki düşünceniz nedir?

Artık sokaklarda Türkçe isim kullanan mağaza göremez olduk. Bu konudaki düşünceniz nedir?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• çok kötü bir şey gerçekten elin adamları kendi dillerini ne güzel koruyor savunuyorlar bizse cümlelerin arasına 2 tane yabancı kelime sıkıştırdıgımızda bişi zannediyoruz kendimizi oysa öyle degil bizim rahat bir şekilde ve kimsenin etkisi altında kalmadan kendi kültürlerimizi dilimizi yaşatarak hür bir şekilde yaşamamız için can veren şehitlerimizden utanmalıyız bence ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• söylediğin çok doğru.malesef dikkat cekiciligin o sekilde saglandıgını sanıyo magaza sahipleri.buna ek olarak ben bi de magazaların tabelalarının şekilsizliginden cok sikayetciyim.sehirleri cirkinlestiren bu.herkesin tabelası ayrı boyutta ayrı renkte kimisi ışıklı filan.resmen görüntü kirliligi..

0|0
    0|0
  • Her alanda ciddi şekilde yozlaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • "Dilimiz hızla yabancı sözcüklerin etkisi altına giriyor".

Bu basligin altinda turkcemizi kotu kullandigimiz veya yabanci kelimeler ekledigimizden bahsetsen tamam derim.. Magazalarla bunu soylemen alakasiz bence..

0|0
    0|0
  • elimden geldiğince türkçe sözcükler kullanmaya çalışıyorum.. Etrafımda olan insanları türkçe konusunda uyarıyorum genellikle kendimi onların kullandığı bozuk kelşmeleri düzeltirken yakalıyorum... Ne güzel bir dilimiz var bence değerini bilelim.

0|0
    0|0
  • bir de yarı türkçe yarı ingılızce konusmayı falan kültür sanan insancıklar var ya benim onları öldüresim geliyor

0|0
    0|0
  • Hepsinden nefret ediyorum.

0|0
    0|0
  • avrupalılaşma nıyetıne abarttıkça abarttık herseyı.

0|0
    0|0
  • ozentilesmeeeeeeeeee

0|0
    0|0
  • biz direk tarzanca konuşuyoruz

0|0
    0|0
  • benim için bi problem teşkil etmiyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• özellikle facebookta kullanılan türkçe çok kötü..

keşke yabancı kelime kullansalar dedirtecek türden..

ve herkes güzel bir şeymiş gibi örnek alıyor ve yayılıyor..

0|0
    0|0
  • tüm avrupanın özdeş sözcüklere sahip olupda farklı konuştukları dilin anası İngilizce olduğundan avrupa ülkelerinde kullanılması normal.

Ama bizde de avrupaya özenti olduğu için ki bana bile çekici geliyor ingilizce mağaza isimleri o yüzden normaldir diye görüyorum.

0|0
    0|0
  • evet bu dikkat çekmeye başladı fazlasıylaa.. ama ben yinede mc donalds yerine köfteci,dönerci dayılarımı tercih ediyorum:))

0|0
    0|0
  • insanımıza daha artistik geliyor da ondan amerikan filmlerinden gibi olması, bir çok insanda daha kaliteli izlenimi uyandırıyor. Benim fikrim bu ülkeye herşey müstahak :)

0|0
    0|0
  • ya bırak sokağı burada bile sahte yerin fake, gerçek hayat yerine real diyiyoruz. bu nolacak peki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...