Insanlarda ki gösteriş meraki...

Yurt dışına cikan herkes neden kendini bjr bir sey zannediyor? Bu gösteris meraki neden acaba? Bu soruyu neden soruyorum çünkü benim akrabalarim yurt dışına tahatca cikabilen insanlar, baba tarafi yani. Mesela babamin amcasi Yunan adalarina gitmis ayaklarını uzatip koymuş Yunan adalarida guneslenmek bir baska falan diye.. ben de Paris' e gittim ama bir ulke gordum diye g.tum kalkmadi yani :D diyeceğim o ki bu insanlar neden böyle, ukala olduklarinin farkinda degiller mi yoksa ozellikle mi yapiyolar? bir insan insanlığıni unutacaksa bütün dunyayi dolassin kac yazar sizce? Beni insanlarda ki bu kibir gercekten korkutuyor.. ekonomik fark, statu farki vs oyle bir yere geldiki insanligin onune geciyor artik. Sadece ulke gormek degil herkes herkesle bir yarış icersinde neden sizce insanligimizi unuttuk?

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• sana katılıyorum, sakın çizgini bozma. senin gibi düşünenleri milli değer sayıp devlet korumasına almalı.

1|0
    1|0
    • Cok sacma yani.. bir ulkeye gidildi, bir araba alindi, bir ev alindi diye gosteris yapanlara Allah islah etsin diyorum yani :D bence gosteris yapmaktan cok palyaço gibi oluyorlar. Yuzlerini boyayip boyayip kendi kisiliklerini kaybediyorlar

Hem komik hem acinasi bir durum gerçekten

Erkekler Ne Diyor 11

• Ama nedense bu gösterişlere kapılan da çok oluyor dimi, bu da ayrı ironidir :)

Efenim ben falanca ülkeye gittim bir de kokteyl aldım lanet olası personel içine alkol atmış gece noldu hatırlamıyorum sabahları gün doğumunu izlemek harikaydı hatunlar bir dehşet hepsinin gözü üzerimdeydi...

Vs Vs...

Biz gösterişi severiz, gösteriş yaptıkça daha özgüvenli durdugumuzu zannediyoruz sanırım... Tabisi bunu yapan kişilere anlayış göstermekten ziyade dobra dobra olup gösteriş için yaptıgına içten ukte bırakır derecede bir pişmanlık gayet iyi bir darbe olabilir.

cut.

0|0
    0|0
    • İşte ben yapamıyorum o gösterisi :D kimim ki ben gösteriş yapayim Rihanna miyim, Beyonce miyim yani? Bi ulkeye gidildi, bir villa alindi, bir araba alindi diye gösteriş yapan herkesi cok komik buluyorum gercekten gotumle gülüyorum ya akrabalarimda dahil buna. Bence imrendirmekten cok komik ve kibirli konuma düşüyorlar. Farkinda değiller :D

• Iste sirf parasi var diye bir insana yapismakta karaktersizligin daniskasidir. Kişiligin bu kadar kuklaya dondugu tek milletiz herhalde

• Bizim millet lüxü sever giyecek donu olmasın yeter ki pantolonu 300 tl lik olsun :)

• gösteriş merakı türklere özgü işte.adamın üzerinde toplasan 50 liralık giysi yok ayağındada çakma converse var ama elinde iphone falan:D böle adamları çöpe atıcan:D

0|0
    0|0
  • ben bir rio ya gitsem ahh ahhh havanını havasını atarım la niye atmayım :DD

0|0
    0|0
  • Çünkü o arkadaşlar "muasır medeniyetler"e turist olarak gittiklerinde gerçekten muasır olduklarını sanıyor. Gösterişleri, kendilerini şişirmeleri bu yüzden

Turist hepsi, boş boş gezerler, karşılaştıkları kültürü 1 gram almazlar. Gider İsveç'e, barda bir bardak viskiyle 3.sınıf bir kitap okur, instagram'ına koyup asosyal kızların gözünü boyar, İsveç kültürüne dair bir şeycik bilmeden döner.

Gezginlik ayrı, turistlik ayrı. Turist zihniyetini geçmeli

0|0
    1|0
  • takılsınlar işte bana ne :/

0|0
    0|0
  • sadece paris ve stockholm ü biliyorum. uppsala yı falan da gördüm... havaya gerek yok, en güzel şehir İSTANBUL ... Boşuna gösteriş yapılmasın.

0|0
    0|0
  • "yurt dışı insanın ufkunu açıyor" savının özentilikten ibaret olduğunu düşünüyorum. cemaatçiler on kere yurt dışına çıkıp dönse yine cemaatçi. sol görüşlüler yurt dışına çıksa ne değişecek? zaten türkiye'deyken ufku açılmış açılacağı kadar.

0|0
    0|0
  • telefon alan tepelere çıkıyo yurtdışında aramaya ne gerek var :D

0|0
    0|0
  • slla gitsin ya bırakta bir yerleri kalkık olsun elbet birisi indirir:)

0|0
    0|0
  • dötleri kalkıyor ve kalkması çok normal

0|0
    0|0
    • Bir ülke görünce noluyor yani anlamıyorum ki ben :D paran vardir gitmissindirbyani bu kadar basit daha ne kendini küçük dağlari yaratmis ilan ediyorsun..

• Hmm inşallah ya

• senin gibi ddüsünoymr benim kafa yapıma sahip insanlarda varmis demekki :D memnun olduum

• ya sende başka bir memlekete git o zaman daha ii anlarsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Abla Yunanistan'ı bu kadar büyütmeyin. Bodrum'a gitmekten daha ucuz. Neyin havası bu?

0|0
    0|0
    • İşte ben de onu anlamiyorum :D insanlar cok garip

• Çoğu insan böyle ama oraya gidipte havalanmanın başkalarını kıskandıracağını düşünmeleri de ayrı bir mantıksızlık

0|0
    0|0
  • yurt disinda yasayanlar da cok havali zaten geberiseceler ):

0|0
    0|0
    • ah ahh havalarını seveyim.. :D Paris'te adam garsonluk yapıyor, Tr'den askerlik yüzünden kaçmış gitmiş tamam maaşı bol, bizim ülkedeki memur maaşından çok ama orada vasat yerlerde yaşıyorlar milliyetçilikten dolayı :D hiç orasını düşünmüyorlar havalarını sevdiklerim.

• ne alaka ki?

• birbirinizden pek farkiniz yok. 30 sene önce kirsal alandan yurt disina yerlesmis biri tryi 30 yil öncesiyle kiyaslayip medeniyette yasiyorum diye övünür biri, 30 yil önce gidenlerin yaptigi isleri yeni nesile mal edip wc temizlikcisi garson diye asagilar digeri. gercek su ki her iki taraftaki devir de degisti. ne tr geri kalmis ne avrupada yetisen tuvalet temizlikcisi. asin artik bunlari.

• gösteriş meraklısı oldu insanlar iyice

0|0
    0|0
  • Zamanla daha da arttı maalsf

0|0
    0|0
  • twitterı facei kapat bence. hayatımızı sömürdüler. insan ne kadar uzaklaşırsa da uzaklaşsın kişiliğinden dertlerinden birşey kaybetmiyor kendinden uzaklaşamıyor. o fotoğraflar bir anlık kare. hayattan küçücük mutlu bir parça ama hayat öyle hemen fotoğraflanıp biten birşey değil sabrederek çalışarak üzülerek bazen gülerek yavas yavas ama aslında çok hızlı yaşanıp giden birşey. bunları da niye yazdım bilmiyorum:D

0|0
    0|0
  • ya evet ya herkes birbiriyle yarış içersinde her yerde bu var ailede iş hayatında okulda

0|0
    0|0
Yükleniyor...