Kurban kesmek cinayet midir?

Dün İzmir de bununla ilgili bir protesto vardı kurban kesmek cinayettir diyorlar hayvan severlermiş kendileri ama bu hayvan severleri yılbaşında kesilen hindilere karşı hassasiyet gösterdiklerini hiç görmedim bu nasıl bir iki yüzlülüktür? Amaç islam düşmanlığı mı?

Güncellemeler:
dünyada şöyle bir gerçek var burdaki bazı yorumlardada bunu görüyoruz ortada bir ibadet varsa ve bunu müslümanlar yapıyorsa tü kaka ama diğer inançara inananlar veya ateistler yapıyorsa buna saygı gösterilmeli peki ya müslümanlara karşı saygı neden yok neden ibadetlerimizi dilinize dolayıp hakaretler ediyorsunuz neden biz yobaz oluyoruzda hindileri kesenler olmuyor?

0|0
8|9

En İyi Kız Görüşü

• Saçmalıyorlar öyle bir şey olsa en başta Allah istemezdi ki normalde bir hayvana eziyet etmek ne denli günah,Allah istedikten sonra sorun yok.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Peki islamda olan bir seyi protesto edenleri ya da ona katilmayanlari sizin hemen hristiyan sempatizani olarak gostermenizin amaci ve mantigi nedir? Amac havyan katlinin protestosu dgil amac insanlarin inandigi sey ugruna gunahsiz bir canin kanina girmesi, her turlu kurbana karsiyim milattan once misirda insan kurbanina da cinde kaplumbag kurbanina da, yaratici ibadet icn oldurmek istemez bunun tamamen insan icgudusunden ve ticari emellerden kaynaklandigini dusunuyorum. Et bir besin kaynagi yemek icin kesilmesine karsi dhilim ama sevap kazanmak icin asla bir gunahsizin kanina vahsice girmem her kurban bayraminda paketli kadaptan etler alip dagitiyorum en azindan ben oldurmuyorum ayrica musluman degilim muslumanligin cilkini cikarttilar cunku. Ben sadec Allah'ima ve kalbime inaniyorum ve kalbimle ibadet ediyorum korkuyla yaratilmis kurallarla degil

1|2
    1|2
    • kimseyi hristiyan sempatizanı göstermedim yapılanlar ortada ispanya da hergün boğalar katlediliyor kimsenin sesi çıkmıyor müslümanların senede bir gün inançları için kurban kesmelerine her kafadan tepkiler geliyor madem hayvan seversin ozaman hepsine karşı tepki göstereceksin sadece senenin bir günü inançlarını yerine getiren insanlara katil muamelesi yaparak değil bu iki yüzlülüktür bu haysiyetsizliktir ve evet İSLAM DÜŞMANLIĞIDIR. Kimse benim ibadetime karışamaz bende kimseye karışmam.

• Bas ortusune olumlu yaklasan kadin bana gore zaten ozgurlugunu erkil duzene kurban etmis kadindir, farkindamisin bilmiyorum ama surekli yazik okuyan ve laf eden sensin bence sizuslanlar genel olaral saygi gostermediginiz icin saygi gormuyorsunuz

• bir kadın inancı için veya istediği için kapanabilir bundan dolayı eğitim hakkı elinden alınamaz ve kimse bu yasakları savunamaz bu kadar basit asıl yobazlar onları kapalı diye okullara sokmayanlardır. Ben değerlerime hakaret edenlere karşı kızgınım ve utanmadan bu saldırıları savunanlara kızgınım hem inancıma hakaret edecekler hemde medeniyetten özgürlükten saygıdan bahsedecekler yokya bu tam bir ikiyüzlülük.

• bizim dinimizde kurban kesmek hz ibrahimin zamnında beri var onların bunu anlıyamamsı idrak edememesi çok normal çünkü böle bir inanışa sahip değiler

0|1
    0|0
  • Bir ateist olarak şunu söyleyebilirim. Tepki gösterilen konu kesinlikle ibadetiniz ya da inancınız değil. Evet et yiyoruz hepimiz beslenmemiz için gerekli bir besin. Tepki gösterilen nokta bu konunun eğlenceli ve bayram havasında yapılıp hayvanları bilinçsizce öldürmek. Bir canı kanıtlanamayan bir varlık için katletmek. Et yiyoruz evet ve bu bizim için gerekli. Fakat varlığı ispatlanamayan bir şey için kurban adı altında toplu hayvan kesimi bize göre yanlış. Umarım açıklayabilmişimdir.

2|1
    1|2
    • sen inanmayabilirsin karışmam ama bu benim ibadet şeklim benim inancım bayram olarak benim inandığım kutsal kitapta belirtilmiş bende buna inanıyorum bu sebepten dolayı beni kimse aşağılayamaz ateisler nasıl kendi fikir ve düşüncelerine saygı bekliyorsa müslümanlar da aynı şekilde SAYGI bekliyor kimse benim inancıma benim bayramıma benim ibadetime CİNAYET KATLİAM DİYEMEZ. umarım bende açıklayabilmişimdir.

• Ben sana inanma ya da yapma demiyorumki burada ya da. Seni aşağılamıyorum. Sebebini açıklıyorum sadece düzgünce. Saygıda gösteriyorum zaten farkındaysan :)

• ben bayramımı sevinçle kutlarım buna kimse karışamaz. Ayrıca sana demiyorum zaten sorudada belirttim izmirde bir protesto yapıldı ve inançlı insanlara katil dendi bayramımıza katliam dendi bu saygısızlıktır.

• Bende hayvan severm hayvanlara çok üzülüyorum her bayramda :(( ama bu böle degstremeyzkı.. ben kesmyorum ama bn kesmesemde baskası kesecek buna kmse engel olamaz..

0|0
    0|2
  • Evet amaç ıslam düşmanlığı

0|2
    2|1
  • Sanki bayram harici hayvanlar kesilmiyor zaten normalde yedikleri et degil.

0|1
    2|1
    • o beslenmek içinmiş yeni bahaneleri bu ama kurban etinin fakirleri doyurmak olduğu amacını hep görmezden geliyorlar.

• Ne diyelim allah akıl fikir versin :)

• Herkesin kendi görüşü. Her iki tarafta saygı duymalı.

1|1
    0|1
    • bu dünyada müslümanlara saygı sıfır her türlü hakaretler edilir inançları sorgulanır ibadetlerine karışılır yobaz damgası vurulur ama müslümanlar buna tepki gösterdimi saygıdan bahsedilir ne ala dünya değil mi?

• Saygı diyorum zaten .

Erkekler Ne Diyor 9

• " dünyada şöyle bir gerçek var

burdaki bazı yorumlardada bunu görüyoruz

ortada bir -- ibadet -- varsa ve bunu müslümanlar yapıyorsa tü kaka

ama diğer inançara inananlar veya --ateistler-- yapıyorsa buna saygı gösterilmeli "

her ateist bir gün ibadet edecektir.Hz Ash

0|1
    1|0
  • amaç islam düşmanlığı değil. amaç, varlığını kanıtlayamadığımız soyut bir kavram uğruna somut, dokunabildiğimiz bir canlıyı heba etmenin saçmalığını göstermek.

3|1
    1|3
    • peki aynı hassasiyet neden yılbaşında kesilen hindilere gösterilmiyor acaba onlar canlı değil mi?

• fakirler belki et yemek yerine daha acil ihtiyaçlarını karşılamak isteyecek. sen neden zorla et yediriyorsun fakire? geçin bu ayakları.

• yahu herşeye bir bahane bulursunuz zaten hindiler kesilir o beslenmek amacıyla olur kurban keseriz bu katliam olur kusura bakmada bu tam bir İKİ YÜZLÜLÜK. KİMSE BENİM İNANCIMI YARGILAYAMAZ SAYGI DUYMAK ZORUNDASIN.

• başka ülke de böyle bir şey duymadım. asıl karşı durdukları hükümettir bence :)

0|1
    0|0
  • İzmirse normaldır

0|2
    3|2
  • kaçak et kesmek zina mıdır?

0|0
    0|0
  • bunun sonucu senın bolesine bir soruyu sorman

1|1
    0|1
  • Evet onlar islam düşmanı kevaşe çocuklarıdır arkadaşım. Yediği etler tarlada yetişmiyo dimi yani Cübbeli Ahmet Hocamdan alıntı yaptım biraz ama olsun. O zaman gidip kasaplara molotof atsınlar la

0|2
    4|2
  • burada tartışılması gereken şey kurban kesimi değil ,kurbanın nasıl ve hangi ortamlarda kesilmesi gerektiği olmalı...

(sokağın ortasından çoluk çocuğun gözleri önünde hayvanın kanlarını fışkırtarak kesmek ve iç organları sokaklara atmak vb... )

0|0
    0|0
    • kesim şekli konusunda devletin aldığı tedbirler var uymayanlara da cezalar kesiliyor zaten ama mesele bu değil onalrın derdi inançlarını yerine getiren müslümanları aşağılamak.

• amaç tabikide islam düşmanlığı bunlar kanı bozuk insanlar sıkıyosa iranda söylücek daha onu

0|1
    4|1
    • Kani bozuk demeye senin haddin dusmez bence irana giremeyen onlar degil muritli amerikan prensidir her gece mehtap tvde fetva okuyan. Haci degildir kendisi ve havi olmadan seriat kurmak islami kurallara gore suctur arabi ulkelere girdigi an oldurulur

Yükleniyor...