Sentez ile üretim aynı şeymi?

atp üretimi ile sentezi aynı şeymi? yoksa farklımı bilen

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı şeydir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İş görür bir cevap olur mu bilmem ama sentez, iki farklı materyalin birleşimi sonucu, her ikisinden de farklı olan üçüncü bir materyalin ortaya çıkarılmasıdır. Bir işlem öncesinde hazır bulunmayan bir materyal, bu işlem sonucunda hazır bulunur bir hale getiriliyorsa, bu aslında hem birleştirme hem de üretmedir. Yani her sentez bir üretimdir, ancak her üretim bir sentez değildir.

0|0
    0|1
  • Soru çözerken aynı kabul etmenizde bir sorun olmaz ama atp üretim derseniz mitokondrideki faaliyetler ya da fermantasyon olayını kabaca anlatmak yeterli. ama sentezde direk solunum konusuna değinmek gerekir

0|0
    0|0
  • aynı şey olduğunu hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • ATP molekülünün yapısı, hücrenin neresinde sentezlenirse sentezlensin aynı olmak zorunda. Su molekülünün her zaman aynı H2O oluşu gibi, ATP de daima aynı ATP.

0|0
    0|0
  • biyolojik olarak aynı, edebi açıdan bir ayrım var.

0|0
    0|0
  • çok farklı olmasalarda; sentez daha çok kimyasalların üretiminde kullanılan bir kelime.

0|0
    0|0
  • normalde sentezle üretim farklı şeylerdir, ama atp üretimiyle atp sentezi aynı şey

0|0
    0|0
  • sentez birleştirme demek

0|0
    0|0
  • adenozin tri fospat.Adenin bazı ile 3 fosfor elementinin birleşmesi sonucu olusan yapı. Sentez aslına bakarsan birleşme demektir. Üretim ile aralarında benzerlik olsa da çok detaylı bir soru ise farklı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...