Hafızam çok kuvvetli ne önerirsiniz.

Ben bir filmi bir kez ezberlediğim zaman istemeden de olsa filmde geçen diyalogları baştan sona ezberliyorum. Çok kez film ezberledim. Hatta oynadığım ingilizce dilinde ki oyunu bile ezberledim. Telefon numaralarını bir okuyuşta ezberleyebiliyorum ve uzun süre unutmuyorum. Yaz aylarında Kur'an kurslarına gittiğim zamanlarda da birkaç saatte Kur'andan 6 sayfayı rahat ezberleyebiliyorum. Kendimi övmüyorum övsem gizli sormazdım. Sizce üniversitede hangi bölüme gitmeliyim. Hafızamı en güzel hangi şekilde kullanabilirim. Baktığım her şeyi aklımda tutuyorum gördüğüm her sima ve isimleri sözcük ve cümleleri bazen bir türkçe paragrafı bir okuyuşta ezberlediğimde olmuştur. Hangi bölüm tam bana göredir sizce ?

0|0
7|5

En İyi Kız Görüşü

• hafızlık

0|0
    0|0
    • 9 yaşında hafız oldum zaten. Şimdi 16 yaşındayım biraz biraz unutmaya başlıyorum galiba bol bol tekrar etmem gerekiyor. Sadece Kur'an okumadığım zaman unutuyorum başka şeyleri unutmuyorum.

• Ben sözel bölümüm. Sayısal dersleri hiç sevmiyorum. Tıp bana gelmez

• Türkçe öğrt.

Kızlar Ne Diyor 6

• Bolumleri bilmiyorumda hafizliga baslasan ne guzel olur zorlanmassinda sen

0|0
    0|0
    • Herkese söyledim sizede söyleyeyim. Ben 9 yaşında hafız oldum baba baskısı altında :) Şimdi ise unutmamak için bol bol hatim ediyorum malum Kur'an çabuk unutulan ve unutulmasında günah sayılan bir kitap

• Aa ne guzel masallah :)

• Sayısala git diycem ama sözel hep ezber olduğu için başarırsın... Ki sen lise içnmi soruosn üniv içinmi

0|0
    0|0
    • Lise için son senem üniversiteye hazırlanıyorum

• Görsel hafızan iyi demek ki. Stedipin Bi mesleği seç ve en az 2 yabancı dil kursuna git. 5 dil biliyorum ve görsel hafızam süperdir...

0|0
    0|0
    • Benim işitsel hafızam daha kuvvetli diyorum ama. İzlediğim bir filmi istemeden ezberliyorum. Titanic, fetih 1453, Yaşamak için öldür gibi izlediğim her filmi sahnelereiyle beraber sırasıyla kelimesi kelimesine ezberliyorum. Ama kitap ezberlerken aynı bu şekilde olmuyor. Tek okuyuşta ezberleyemiyorum

• neyle besleniyon sen ya.bizede onersene

0|0
    0|0
    • Hamsi çok yerim onun dışında babam eczanecidir. İlaç isimleri falan ezberlediği için ordan olabilir. Babam da zamanında zeki idi. Yalnız ben zeki değilim sayısalım sandığın kadar çok iyi değil. Ama hafızam o çok ağır basıyor çok kuvvetli. İstiyorum hafızama göre bir bölüme gideyim

• çüş kıskandım :D bence çevirmen ol çok kazanırsın :d

0|0
    0|0
    • Çevirmen hoşuma gitmiyor o meslek bana göre değil. Hukuk da çok ezber isteyen bir şeyse ona gidebilirim hakim olmaya hevesim var

• eczacı ol

• Babam eczacı zaten aynı zamanda köyde akşam yatsı ve sabah namazlarında imamlık yapıyor. Ordan kuvvetli hafızam sanırım

• Abi sen nesin yaa

0|0
    0|0
    • Dalga geçmiyorum yazdıklarım tamamen doğru istiyorum kendime yazık etmeyeyim çalışıp iyi bir yönde kullanayım istiyoırum

• Ben daha fazla bir sey soyleyemem arkadasim. Yani ne diyim yolun acik olsun insallah

• Teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 5

• Allahım birazınıda bana versin moruk bence matematik ile ilgili bir bölüme gitmelisin.

0|0
    0|0
  • İngilizce kesinlikle , geleceğini garanti altına alırsın.

0|0
    0|0
  • hatim indir :D

0|0
    0|0
    • Hafızım kardeş ezbere okuyorum ve unutmamak için bol bol hatim yapıyorum

• Malzeme mühendisi- kaynak mühendisi

0|0
    0|0
  • Dostum bir bölüme edebiyat tarih gibi olabilir. Ordan proforlüğe yükselmeye çalış. Hafızan dediğin gibi kuvvetliyse profosör olmak sana çocuk oyuncağı gelir

0|0
    0|0
Yükleniyor...