Osmanlı torunuyuz tabiki ama yine de acaba demeli miyiz?

Bazı osmanlı padişahlar türk olmayan yabancı hanımlarla evlenmis nesiller türemiştir.peki ama türk ırkı asimile olmamış mıdır?

Güncellemeler:
Sakin olalım arkadaşlar.lazca nekadar rumca degilmi

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Irk diye bir şeymi var herkezde hergen karışık araştırsam zenci dede bile bulurum dedelerimde Sonuç olarak ırk saçmalıktır :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Osmanlı Devlet anlayışında ırkçılık diye bir şey yoktur.Irkçılık Avrupalı hanedanlıklar da vardır.Özellikle İngiltere kraliyet ailesi arasında ensest ilişkinin ne kadar yaygın olduğu bilinir.bunun sadece onların sapıklığından mı kaynaklandığını sanıyorsunuz hayır doğacak çocuğun da asil olması için yapıyorlardı.İngiliz,fransız,habsburg ve bilimum Avrupalı hanedanlıkların üyelerinin bırakın yabancı bir ırktan biriyle evlenmeyi kendi ırkından soylu olmayan biriyle evlendiği tarih kitaplarında yazılı değildir.Bu hala da sürmektedir.Hala ingiltere kraliyet ailesinden birisi kan bağı olmayan biriyle evlenemez.en son medyada geniş yer bulan prens william ile kate middleton evliliği var.kate middleton prens william'ın akrabası ve kontes sıfatı taşıyan bir soyluydu öyle olmasaydı evlenmezdi çünkü avrupalılar saf kana önem verir Osmanlı'da saf kan diye bir anlayış yoktur.Bu devlet yönetiminde de görülebilir.Osmanlı tarihi kökeni ermeni rum yahudi olan devlet yöneticileri ile doludur.tabi bu insanlar müslümandır.Müslüman olmayan devlette küçük bir memurluk bile alamazdı ama müslüman olduktan sonra bir insan padişahlıktan sonra en yüksek makam olan sadrazamlığa kadar gelebilirdi.bizim ecdadımızın anlayışı budur o yüzden ırkçı anlayışa sahip olup Osmanlıyı sevdiğini iddia edenler lütfen Osmanlı'dan uzak dursunlar o zihniyetleri ile Osmanlı torunu olduklarını iddia edip Osmanlıyı kirletmesinler

0|0
    0|0
    • osmanlının ırkçı söylemi yok ama sonuçta osmanoğullarından gelen devleti aliyenin başına geçiyor...

sadrazam örneği ne alaka burda onuda anlamadım...

• Antisiyonist bacı is here... Abla provokasyondan başka yapabildiğin iyi bir iş var mıdır?

Mete Han da Çinli prenseslerle evlendi. Soy bozulmaz. Türkler yahudilikte gibi anaerkil değildir. Soy atadan gelir. Böyle olmasa bile dünyada sarf ırk diye bir şey var mı ki? Kendine Türk'üm diyen, Türkçe konuşan herkes Türk'tür. Bu asimilasyon değildir. Sen önce Ermeni boku Asala'nın devamı PKK'yı savunanlara ne diyorsun onu de?

Not: Ayrıca nicki mongol olanlar hun torunuyuz diyo. Neyin kafasındasın olum sen. Hun deyince Türklükten çıkmış mı oluyor atalarımız. Ona bakarsan Türk kelimesi "hun"dan da "kırgız" dan da sonra ortaya çıkmış bir kelimedir. Hun torunu, Oğuz torunu, Osmanlı torunu Türk'üm. Var mı ötesi...

1|2
    1|1
    • Ata erkil ile ana erkil olması gen bozulmamasına neden degildir

• Yok bee :D Aynı görüşteniz diye yzdım

• Yeri geldiğinde :)

• BDPliyim diyordun değil mi sen?

Türk ırkı diye birşey yoktur zaten.

Türk milleti vardır.

Kimse saf türk değildir.

not: Türkçü-Turancıyım.

1|2
    1|0
  • 1. Irk asimile olmaz, kültür asimile olur. Irk ancak melezleşir.

2. Osmanlı ailesi bir hanedanlıktı. Yabancı hanımlarla sadece haneden içindeki çok dar bir aile evlenmiştir. Anadolu halkında böyle bir durum yoktur. Dolayısıyla Anadolu halkı melezleşmemiş ve tabiki de kültürel asimilasyon olmamıştır.

3. Irkın veya bir soyun devamında kadın değil, erkek önemlidir. Çocuğun babası ne ise çocuk da o soydandır.

0|1
    0|0
    • 3. maddeye ben de katılıotom onu yazmayı unuutum. elbette anaolu halkıda ermeni, rum, arap, fars ile evlenmiştir. bu süreç yüzlerce yıllık bir süreç.

ama her ne olursa olsun, baba tarafı türk oldukça sorun olmaz.

• kanka şu mongol nickliye dedim. sana değil. hem hunuz diyor hem mongol nickli adam

• şu an dünya yüzeyinde saf ırk yok ki. belki ada ülkelerinde yaşayanlar saf ırktır.

türk ırkı da asimile olmuştur, diğer kavimlerde asimile olmuştur. ve şu an % 100 türk denilecek kimseyi bulamazsın.

0|1
    0|0
  • Kaideler göre , esir alınmış yabancı kadınlarla zevcelik yapabiliyorlardı sadece, padişahlar çok nadir nikah kıymıştır

0|1
    0|0
    • Kösem hürrem nurbanu vs osmanlı anneleri

• saydıklarının hepsi esir olduktan sonra din değiştirmişlerdir, zira başka türlü padişah zevcesi olamazlardı

• Lazlar hiç değilse "benim yolum niye yok, devlet bana ekmek versin" deyip dağa çıkmıyorlar. Yaşam koşullarını söyleyeceksen orada yaşam daha zor. Adamlar herkesten daha milliyetçi. "Türk'üm" demekten utanmıyorlar. Kanı bozuk olan elektiriği kaçak da çeker, gider komünist pkk'nın arkasında cuma namazı da kılar!

0|1
    0|1
  • Neden asimile olalım hepimiz padişah çocuğu muyuz? Ayrıca yabancı dediğin o kadınlardan koskoca divan yazanlar olmuş, sence hangimiz daha türk şimdi?

0|0
    0|0
  • lazca ya nerden geldiniz ya :)

0|0
    0|0
  • Şuanda ülke Türkçe konuştuğuna göre asimile olanlar kesinlikle Türkler değildir.

0|1
    1|1
  • asimile oldu ewet ama onmelı olan gecmıs deıl sen kendını turk ya da musluman hıssedıyorsan srun yok yanı kendını ne olarak hıssedıyorsan senden sonra kı nesıl oyle yetısecek kı onemlı olanda senden sonrakı nesıl ve sen deılmıısn senın ıcın

0|0
    0|0
  • Osmanlı torunu mu ?

biz türkler 600 sene osmanlının kölesi olan bir milletiz

sizler sadece osmanlının katliamlarıyla,yagmalarıyla gurur duyuyorsnuz

BİZ TÜRKLER HUN TORUNUYUZ.. osmanlı torunu değiliz...

1|0
    0|1
    • Hunlar evet saglam bir ırk.peki suanki hunlar hangi devlet~_

• "Attila'nın torunlarıyız. Türklere karşı mı gelelim? Türklerle Macarların kökeni birdir. Hunlar’dır. Biz Türkler’e karşı çıkarsak kendi kökenimize de karşı çıkıyor oluruz. Türkler bizim kardeşimiz. Türkiye ile yakınlaşmalıyız"

Vona G?bor

Macaristan'nın Turancı siyasi partisi Jobbik'in lideri

• hadi len ordan... osmanlı öpöz Türktür. Hatta, Türkleri halk veya ırk seviyesinden "millet" seviyesine çekmiştir. Osmanlıdan önce Türkler ardır, Türk devletleri ve ırkı vardır ama Türkler Osmanlı ile millet olmuşlardır.

• Kurtulmuşuz onlardan.Cumhuriyetle yeniden doğmuşuz.İyi böyle

0|1
    0|2
  • insan olmadıktan sonra pek önemi yok ama yinede %1'de olsa Türk kanı olsun isterim ki % 100 Türk kanı var bende diye biliyorum .

0|0
    0|0
  • hocam o zaman benim 4 de bölünmem lazım

0|1
    0|0
  • istisnalar kaideyi bozmaz

0|0
    0|0
  • asilime olmayan ırk mı var

0|0
    0|0
    • evet rumca lazcaya benziyor cunku zamanında pontuslularla lazlar arasında ticaret yapıldı ve bu ticaretten dolayı dillerin birbirine benzemesi normal.bu lazların rum ya da rumların laz oldugu anlamına gelmez

• Bilmiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• osmanlı padişahlarınıın yabancı kadınlarla olması asımıle olndugu anlamına gelmez asımle olmak baska mılletlerın kulturler manewı ozellklerını benmseyıp onlara benzemek.ben osmanlı torunuym gurrr duyuyrm

0|1
    1|0
  • benim soyumda orta asya türklerine dayanyo

0|0
    0|0
  • soy atadan geldiği için bir şüphe kalmıyor akılda

0|1
    0|0
    • Neyi artıladın böcük?

• Osmanoğullarından gelen de Osmanlı hanedanı da Avrupa hanedanlıkları gibi ırkçı olsaydı onlar gibi saf kan saf kan diye tutturup kendi soylarından olmayan birinden çocuk yapmaz.hadi bir anlık zevkten çocuk olsa bile onu devletin başına geçirmezdi.Osmanlı padişahlarının çoğunun annelerinin türk kökenli olmaması durumu açıklıyor.sadrazam osmanlı'da padişahtan sonra en büyük devlet adamıdır.böyle bir makamda bile tek kriterin müslüman olmak olması önemlidir.sokullu mehmet paşa ermeni kökenli bir

• veziriazamdır.bunlar hep osmanlının düşünce dünyasında ırkçılık,etnil milliyetçilik gibi kavramlara yer olmadığının göstergesi onun için verdim sadrazam örneğini

• Kraliyet ailesinden geliyorum ben.

0|1
    0|1
Yükleniyor...