Telekinezi yeteneği nedir ?

Roman yazıcam fantastik olucak telekineziyi anlamadım. Telekinezi yeteneği nedir ?

0|0
8|28

En İyi Erkek Görüşü

• Telekinezi bilimde kanıtlanmayan birşey.. Sadece nesneleri hareket ettirme değil canlılara zarar vermeye kadar çok geniş kapsamlı birşey..

Bunun hakkında bir çok teori var subminal kavramının telekinezi ile beraber kullanıldığı gibi..

Telekinezi temelde uzaktaki canlı ya da cansız varlığı yönetme yönlendirmektir.. Buna en yakın örnek astral seyehattir.. Bazı insanların yaptığını söylediği ama kimsenin kanıtlamadığı birşey.. :)

Kitap yazacaksan eğer kitabınla ilgili birşeyi burda araştırma ayrıca.. Burda ne öğrenebilirsin ki bir kitaba konacak kadar ? ... :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• fantazi yi boşver, ben modern savaş alanında senaryo yazıyorum. gel ortaklaşa yazalım. ne dersin? tek taş duvar olmuyor. bir elin ne si var iki elin sesi var.

1|1
    0|1
    • Kanka Amerikan Fırtınası serisi var zaten. Tavsiyem Eski Türklere inmen. Ama yazarsan ilk okuyanlardan olmak isterim.

• ya zaten arkadaş eklemiycektim de hoşuma gitti konuşman ayrıca birkaç dk geç yazıyosun

• geç yazıyorsam özür dilerim. ya burda benim senaryolarla ilgili danışacak birilerini buldum. eğer buysa sorun. ne yapayım.

ama ben de bu konuda konuşacak birilerini arıyorum. rica etsem ekler misin, lütfen :)

• bak türk insanım,bundan 3 yıl kadar önce yetenek sizsinizde aref vardı,ilizyonist ve mentalist,ama bizim halk %80'i özellikle araştırma yeteneği ve farklı bilgi edinme düşüncesi olmadığından sefa doğanay gibi yıllarca aynı taklitlere gülen basit yetenekleri birinci seçen insanlar küçüklükten beri ilizyonla büyüdü yani göz yanılması ve el çabukluğu ile bizde öyle büyüdük ama yeniliklere açık oldum,aref de diyor ilizyonu daha çok çocuklara yapıyorum çünkü mentalizm içinde telekinezi(düşünce gücü),telepati,astralseyahat var yani pisikolojik olduğundan herkeze yapmıyormuş kısaca telekinezi düşünce gücü ile cisimleri nesneleri hareket ettirmek ve telepati ilede düşünce okumak gibi bir şey dir HERKEZ BİLMEZ AMA ALLAH HER İNSANI EŞİT YARATTI HEPİMİZ BUNU YAPABİLİRİZ SONUÇTA HEPİMİZ DE BEYİN VAR,DÜŞÜNEBİLİYORUZ değilmi tatlı çocuk :)

1|1
    0|1
    • ney ? anlamadım sefa doğanay bölümüne katılıyorum da bana mı laf soktun başka bişey mi çakamadım kusura bakma

• laf sokmadım sadece yabancılarda da olabilir yani bizim insanımızın yaptığı ve kişiliğinde olan bir şeyi söyledim sana,herşeye inanıp ilizyonla büyüyüp,farklı alanları bilmeden herşeye ilizyon hile diyenlerin,sefa doğanay gibi yarışma boyu aynı talitleri yapıp onun gibi aynı kişileri yapan veya onun kadar olmasa bir çok kişiyi taklit edenleri birinci seçmelerinden bahsettim yetenek sizsizde,:) telekinezi nedir onuda anlattım ne kitabı yazıcan okuyor musun ?

• Beyin gücüyle nesnelere hükmetmektir. Çok zor bir şeydir ve inanılmaz konsantrasyon gerektirir.

1|2
    0|0
    • denemiş gibisin

• bende öyle düşünüyorum :)

• Aynı düşünmene sevindim. Bu arada roman yazmaya çalışan bir genç kız olmanı kutluyorum :) Umarım iyi bir iş çıkarırsın ortaya ben de ilk müşterin olurum :))

• Roman "yazıcam", fantastik "olucak"... Kitabın ne zaman çıkıyo? Alalım. Kış geliyo malum, sobaya lazım olur.

1|1
    1|2
    • + Bu sözlerimi ofansif alma. İyi bir roman, iyi kurgunun yanı sıra iyi de Türkçe hakimiyeti gerektirir. Bence işe çok kitap okumakla başla. Bu tavsiyemi dinle.

• emin ol kitap okuyorum ama zaten kitabı çıkartıcaksam bu 2 yılımı alıcak

• kitap okuyorsun öyle mi? "çıkartıcaksam" ve "alıcak" nedir peki? benimki profesyonel bir tavsiye. sen kendi bildiğini yapmakta sonuna kadar özgürsün. ama sonra üzülme.

• Yiğit Bulut'a sorabilirsin... Sanırım annesi onu telekinezi yöntemiyle doğurmuş...

0|1
    1|2
  • Düşünce gücü sayesinde canlı ve cansız varlıklarda fiziksel müdahalede bulunmaktır.Bir den fazla çeşidi vardır ancak çeşitlerinde uzmanlaşmak için ilk olarak telekinezi de uzman olman gerekir.Bunun yanında birde Hidrokinezi vardır bu da suya hükmetme yeteneğpidir.Ancak bir roman yazmak istiyorsan ilk önce bunula ilgili sıkı araştırma ve gerekirse denemeler yapmanı öneririm.

0|1
    0|0
    • evet zaten yazın başlamayı düşünüyorum şimdi araştırma ve plan

• okuması bile zor ki anlamayı beklemek daha zordur SAFSDG

0|1
    0|1
  • Telekinezi zor iş ya. Kaldı ki var diyen var yok diyen var. Uzaktan düşünce yeteneğinle kaşık çatal eğip bükmek istiyorsun anladığım kadarıyla.

0|0
    0|0
  • telekinezi olmasın o :)) üstelik kaç yaşındasın merak ettim bir de yazdıklarından bir parça okuyabilir miyim?

1|0
    0|0
  • Telekinezi adına yazılmış stephen king romanı var adı (göz).Telekinezi biyokimyasal enerji sayesinde açığa çıkar.Ama bence sen ayrıntılı araştırmayı internetten yap

0|1
    0|0
    • yok yapıorum burdan dahil heryerden yararlanıorum düşün buraya bile soruyorum ama sizin gibiler çıkıyo arada teşekkürler :)

• aynı yazarın Tepki isimli romanı da var..

• bunu soran insan fantastik roman yazıyor olamaz :(

ana karakterler kim ? pofuduk tavşanla kötü kalpli büyücü mü ?

0|0
    0|0
    • yok pofuduk ayıcık ve tavşan... ayrıca ben bu soruyu sordum romanın / hikayenin tamamını sormadım gülüm

• kinetik enerjiyi fiziksel temas olmaksızın, sadece zihinsel bağlamlarla başka bir objeye veya canlıya yönlendirme durumu telekinezi.

Kanıtlanamayan ve x-men de bolca olan durumdur.

0|0
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • Telekinezi, belli bir kapasiteye sahip, alt limitlerde çalışan bir beynin kapasiteyi zorlayıp çevresindeki maddeleri düşünce yoluyla hareket ettirmesidir. Günümüzde normal insanlar %2 civarında beynini kullanabilmektedir. Eskiden ortalama %10 lardaymış. Beyin kapasitesini zorlayıp, durugörüyü geliştirmeye bağlı.

0|0
    0|0
    • kürşad ve 40 arkadaşının senarysunu yazmayı düşünüyorum. ki zaten bununla ilgili daha önce çalışma yapılmadı.

ayrıca benim yazdığım modern savaş, türkiyeyi anlatıyor. türkiyenin 1980 lerden sonra geçirdiği evreler olaylar ve bunların topluma yansıması, toplumun bunlara ayak uyduramayıp bir kaosa yol açmasını konu alıyor. yazdığım hikaye.

• Düşünce gücü. İnsanların düşünce yoluyla birbiriyle iletişim kurması, veya düşünce yoluyla fiziksel nesnelerin hareket ettirilmesi.

0|0
    0|0
  • telekinezi insan beyninin normalin üstünde bir iletişim kurmasıdır burda anormal olan şey cansız varlıklarlada kurulabilen iletişimdir

0|1
    0|1
  • beyin gücüyle nesnelere şekil verme ya da hareket etmirme tabi herşey yapılmıyo biyere kadar geliştirilebilir, hani laşık büküyolarya onu böyle yapıyolar :D

0|0
    0|0
  • Yazacağın roman için buraya muhtaç kaldıysan vay haline.

0|0
    0|0
    • ya yok bu tür şeylerle ilgili kitap falan alıcam da netten araştırıyodum buraya da soriyim dedim maksat eğlence gülüyorum çoğu cevapları okuyup :P

• onu bilmeden roman nasıl yazıcan .DDDD

0|2
    0|0
  • nesnenin yeni konumunu zihninde canlandırarak hareket ettirebilme özelliği.

0|0
    0|0
  • Kaşık büküyorsun, tava sapı kırıyorsun.. Kıza soyun diyorsun hemen soyunuyor falan.. Bu ileri seviyedekilerin yapabileceği bir uygulama ama..

0|0
    0|0
  • Sen o romanı biraz beklet bence bir 250 yıl kadar..

0|0
    0|0
  • boş ver romanı roman yazan çok oldu

0|0
    0|0
    • romancıyım demiyorum ... sadece yazmayı ve hayalimi yazıya aktarmayı seviyorum

• ee o dediğini ben yapabılıyorum :)

0|0
    0|0
  • derin insan duyguları analizcisi ; psikolog olsun :)

0|0
    0|0
  • yok öyle birşey.

0|0
    0|2
    • ya var demiyorum da ne o napıosun onu anlamadım

• he desene o zaman kat gitsin şu atmasyon şeyi tutar :D başarılar

• ahahha sağol :D

• daha konuya hakim değilken bide kitap mı yazcaksın

telekinezı düşünce gücüyle maddeye hükmetmektir

düşünerek bardağı parçalamak kapıyı kapatmak falan

0|0
    0|0
    • ya zaten konu hakkında kitap falan alıcam konuya hakim olduktan sonra yazmaya başlıycam hemen olmuyo şıp diye bu işler

Kızlar Ne Diyor 8

• Sylar :))))

0|0
    0|0
    • cansın sen can yorumların hepsini okudum ulan dedim biriside hereosu seyretmemiş mi

• 0|0
    0|0
  • link esas bu bomba olmus :D

0|0
    0|0
  • Biyoenerji gibi bişeyde yanlış hatırlamıyorsam

0|0
    0|0
  • telekinezi tam olarak olmasa da duyugörü ve astral seyahatte üstüme yok ...

0|0
    0|0
  • Valla bilmiyorm ama sayende yeni birşey ögrendim tesekkür ederim :)

0|0
    0|0
  • Göz ile cisimleri kontrol etmek :)

0|0
    0|1
  • o kadar fena bakıyorum ki pc kendi kendine fabrika ayarlarına dönüyor sen düşün

0|0
    0|0
Yükleniyor...