Üniversite sınavlarına hazırlıklar nasıl gidiyor ?

günde kaç saat çalışıp kaç tane test çözüyorsunuz ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Offf şimdi o kadar şeyi tekrar yazmak zor ya Profilinde gizliymiş zaten ama senin için yazayım.

Derse başlamadan önce kitapları karıştır incele ve düzenle eksik ya da gerekmez kitap filan var mı diye bak. Kaynak olarak çok iyi ve çok zor kaynakları kullan bunun yararını sınava girdiğin zaman görürsün mesela güvender ya da final süper kaynaklar. Bunlar çok zor kaynaklar bunlardan soru çözdüğün zaman çok zorlanırsın hatta yarıdan çoğu yanlış çıktığı bile olur ama sen kesinlikle moralini bozma ne kadar yanlışın olursa olsun kesinlikle bir tane bile soruyu hocaya sormamazlık etme. Günde ne şu kadar ders çalışmalıyım diye bir kuralın olmasın bu çok yanlış çünkü mesela tamamen atıyorum 5 saat 6 saat ya da 7 saat bunlardan birini günlük çalışma saatin olarak seçtin diyelim örneğin günde 5 saat çalışmaya karar verdin ve konuya başladın çalışmaya başladığın konu zor ya da uzun olabilir bir günde kesinlikle 1 konu bitirmelisin çalıştığın konu eğer 6 saatte bitecek bir konuysa bu defa bugün bitirmezsin o konuyu ve yarına ertelersin bunun farkında olmazsın ama bu çok büyük bir kayıp yaşatır sana o yüzden sen konu ile hesap yap saat ile değil. Test çözmeye gelince eğer konu eksiğin çoksa haftada 2 gün test çöz 4 gün konu çalış ve 1 gün yanlış sorulara çalış. Bir tane büyük boy biraz kalın olan ve kareli bir defter al ve bu defteri yanlış sorular defteri yap hangi dersten yanlışın olursa olsun önce öğretmene sor ve cevabını not ve hem soruyu hem cevabı maddeler halinde o deftere geçir ve 1 gününü sırf bunun için ayır eğer bu yanlış sorulara önem verirsen sınavda mutlu olursun. Konuların hepsi bittikten sonra artık sadece soru çözme ve yanlış dorulara çalışma kalıyor kesinlikle en az 2 gününü yanlış sorulara ayır diğer 5 günü ise full sağlam kaynaklardan soru çözmeye ayır bu arada her gün en az yarım saat kitap oku mesela yatmadan 1 saat önce olursa güzel olur çünkü ygs de sorular yoruma ve mantığa dayalı neredeyse artık tükçe dersinden sadece paragraf konusunu soracaklar o derece paragraf soruları ağırlıkta bu arada kitap okuman sayısal derslerede etki eder mesela mat-1 dersinden problem çözerken çok işine yarar ordada yine mantık ve yorum var. Hızlı yazdım anlamadığın bir yer olursa sorarsın hatta başka kafana takılan bişey varsa onlarıda sorabilirsin bana .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Buna benzer bir soru vardı az önce oda senindi heralde ona öyle şeyler yazmıştım ki tam cevabı butonuna tıkladım soru kayboldu kaldırmışlar şansın yokmuş valla.

0|0
    0|0
    • evet kaldırmışlar yeniden yazarsan sevinirim :)

• 3 sene önce bende hazırlanıyodum sizin gibi ama boşunaymış herşey . sadece okumak istemiyormuşum bıraktım okulu

0|0
    0|0
  • 300 taneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

0|0
    0|0
  • Gitmiyor ya :S

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• test çözüyorum, sayı vermeyeceğim ama yeterli değil. bu siteye de ara vermenin vakti geldi. hemde uzun bir süre ara...

0|0
    0|0
Yükleniyor...