Atatürk'ü Koruma Kanunu

Sorum Atatürk'ü sevip sevmemek diil. Sizler bu yasa hakkında ne düşünüyorsunuz? Kaldırılmalı mı yoksa devam etmeli mi?

Güncellemeler:
Yasa lehine konuşanlar profillerini gizlemezken,aleyhine olanlar neden hep anonim?

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Bence durmalı. İnsanoğlu ve toplumlar hep bir öndere ihtiyaç duyar. Manevi de olsa hep önder kalmalı.

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• korunmalı diy mi.tcnin kurucusuna kimse hakaret falan edemez.he şuanlarda herkes sövüyor sövdüğü için de hapse atılmıyor.

din iman deyip halkı atatürke karşı nefrete sürekleyen kişiler şimdi de kalkmışlar bundan rahatsız olmuşlar.atatürk sadece laikliği getirdiği için sevilmiyor.en başta türk olduğu için sevilmiyor.sevmeyen kişiler ya kürt milliyetçisi komunistler ya da din iman diyerek kandırılan koyunlar.

değiştirilemez maddeleri değiştirmeye ne cüretle değiştirmeye kalkarlar.bu vatan hainliğidir.arapçılık yapıp türklüğü kaldırmalarına izin vermeyeceğiz.çünkü biz türküz.atamızı tanırız onun izinden gideriz.

0|0
    1|0
    • çok doğru bir yere parmak basmışsın.hakaret etmek isteyenler bu yasanın kalkmasını istiyor onlar da haklı rahat rahat sövemiyolar ama diy mi :DDD bunu da kaldırıp demokaktikleşiyoruz derlerse te neyse.

• bu kanunun ne zaman cıktığı neden cıktığı ayrı bir hikaye. bugun farklı bir konjenkturde degerlendiriliyor. olayları kendi zamanlarında degerlendirmek lazım. objektiflik için.

0|0
    0|0
  • Hiç bir kişi ve zümrenin korunmasına gerek yoktur. Eğer toplum gerçekten olmazsa olmaz medeni kavram ve erdemi öğrendiyse kişi ve zümrelerin korunmasına gerek yoktur. Bu ister Gazi Mustafa Kemal olsun, isterse bir başkası.

Gazi Mustafa Kemal'in fikirlerini, düşüncelerini hiç birimiz bilmezken her yere heykelini dikerek kendisini bir "totem" olarak ilahlaştırdık. Gazi'yi herkes görüyor ama fikirlerini, düşüncelerini okuyan kim? Cevabını ben vereyim; kimse. Bu sonuca nereden vardım? Mesleğim gereği elimizden sayısı 35.000-40.000 arası olan vatan evladı geçti. Hepsinin inançları, düşünce ve fikirleri farklıydı. Çoğunluk Gazi'yi severken, sempati duyarken çok az bir kısım negatif tavır takınıyordu. Gece derslerinde; Atatürkçülük derslerini işlerken Atatürkçü/Kemalizm felsefesine gönülden bağlı olanlar kimler derdim, 30 kişi içerisinde 3-4 kişi el kaldırırdı. Sorardım Kemalist misin, fanatik seviyesinde diye cevap verirdi. Peki sorardım; Gazi vefatına kadar kaç kitap okudu, ses yok. Okuduğu kitaplar hakkında bilgin var mı; cevap evet olursa bu sefer hangi kategorideki kitaplara ihtimam göstermiştir; yine ses yok. Peki Gazi'nin ortaya koyduğu Atatürk İlkelerini biliyor musun; hep bir ağızdan evet sesini duyardım. Bana kim "Halkçılığı" anlatacak bakalım dediğimde kimseden çıt dahi yok, peki "Devletçilik" dediğimde sağa sola bakan gözler susar gibiydi. Şimdi bana kimse biz Gazi'yi çok seviyoruz diye söylenmesin, ben gördüklerimden öğrendim. Siz Gazi'yi heykelleştirdiniz ve bu sebeple totemleştirdiğiniz/ilahlaştırdığınız bir bilinmeyeni seviyorsunuz. Gazi'yi seven öncelikle hayatını okur, hayatını okudukça fikirlerini öğrenir ve uygar davranmayı benimser. Medeni olmayı bilir ve kendisi gibi olmayana tahammül eder, kimseyi kendine benzetmeye çalışmaz, özgürlükçü ve inançlı(kararlı olma konusunda) olur, ileriyi görerek konuşur, boş konuşan insana rağbet etmez.

İşte medenileşmiş bir toplum ve uygar düşünce seviyesine çıkmış bir millette kimsenin korunmasına gerek yoktur. Çünkü kimseye dil uzatılmaz o toplumda. Bugün Gazi'ye dil uzatanlarla T.C. Başbakanı'na O...Ç... Tayyip diyenler aynı zihniyetin elemanlarıdır. Yani bana göre medeniyetten nasibini almamış, dilini kötü ruh haliyle bozmuş kişiler T.C. Kuran Devlet Adamına ve sonrasında gelen Devlet Adamlarına kötü sözlerle, hakaretlerle dil uzatmaz. Herkes önce kendini bilmeli ve haddini de buna göre ayarlamalıdır.

Not: Ben her türlü -izm, -ist felsefesine ve dogmalarına karşıyım. Evrenselliği savunurum. Kişileri dili, dini, ırkı ve diğer özellikleri sebebi ile etiketleştirmekten kaçınırım, etiket takanlara ise karşıyım. Gazi'yi 1923 felsefesine göre çok seven biriyim ama Atatürkçü değilim, Din-i İslam ile müşerref olmuş biriyim ama proleter dindar değilim; sade ve çok basit bir insanım. Yarın, birgün "İNSANİZM" denen bir felsefe çıkarsa zevkle bu felsefenin doğal bir üyesi olacağım.

Saygılarımla.

0|0
    1|0
    • Düzeltme;

T.C. Kuran Devlet Adamına ve sonrasında gelen Devlet Adamlarına kötü sözlerle, hakaretlerle dil uzatır.

• ataturk deyınce ınsancıkların tuylerı dıken dıken oluyor,ataturk kovalasın hepsini,inadına muslumanım ınadınada ataturkcu...

0|0
    1|0
  • atatürkün kanunla korunacak olması kötü bir şey bence

0|0
    1|0
  • tabiki devam etmeli.

dünyanın her ülkesinde vardır böyle kanunlar.

kimisinde ülkenin kurucusunu korurlar, kimisinde kraliyet ailesini.

yoksa öyle dalgalar geçerler ki hayal edemezsiniz.

0|0
    1|0
  • dostum adı üstünde koruma kanunu var demi :))) nasıl aleyhine konuşşsun insanlar :D

0|0
    1|0
  • yakında Atatürk ismi yasaklanıcak

0|0
    1|0
  • 2013 yilda bu kanunun hala var olması ifade özgürlü adina bir utanç

1|0
    1|0
  • Atatürkün korunmaya ıhtıyacı yok bence. dil uzatan bir kaç vatan hayinin peygamberi zaten erdoğan. ben şahsen bu ınsanları kaale alan bırının oldunu dusunmuyorum gezegende.

0|0
    1|0
  • saçma saçma saçma

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kaldırılmamalı

1|0
    1|0
  • Atatürke sevgim ve saygım sonsuz ama türkiyede birilerinin kanun ile korunması ifade özgürlüğüne ters ve içinde yaşadığımız yüzyıla da yakışmıyor..

Not: sen soruyu sorarken neden anonimsin? :)

0|0
    1|0
  • Nesi ni koruyorlar ölmüş nıye böyle bir kanun çıkmış

0|0
    1|1
  • - Aşkm sen kürtmüsün ?

+ Yov oşkem sen ne saçmalisen.

0|1
    1|0
Yükleniyor...