Atatürk'ü seviyor musunuz?

Ben şahsen kendisini çok seviyorum,türk milletinin babası olarak görüyorum sonuçta onun önderliğinde,onun cesaretiyle kuruldu değilmi ? Sizin görüşleriniz neler ?

• Seviyorum
    66% (51)66% (91)66% (142)Oy Ver
  • Sevmiyorum
    34% (26)34% (47)34% (73)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
34|76

En İyi Erkek Görüşü

• ataturk sevilmezmi ya :) sevmeyenler icin bir söz var Okusunlar bunu

işgaldeki hali sakın unutma,

atatürk'e dil uzatma sebepsiz,

sen anandan yine çıkardın amma,

baban kimdi bilemezdin şerefsiz

12|10
    7|12
    • Neyzen Tevfik :)

• yorumun harikaymış gerçekten bayıldım bayıldım

• bu ne fedakarlık bizim babamız belli de kendi babası belli değil

Erkekler Ne Diyor 75

• Atatürk bu kadar yanlış tanıtılmasa, sevilip de hayran olunmayacak hiçbir özelliği yok.

Ona mason dendiğini duydum.

Ona oğlancı dendiğini duydum.

Karıya kıza çok düşkün dendiğini duydum.

Kur'an ları toplatıp yakmıştır dendiğini duydum.

Ama "Bir milleti uyandırıp büyük bir ülke kurmuştur." diyen yok maalesef.

Onu anlayanların sayısı gün geçtikçe azalıyor.

Yalancıların iftiraları kitaplar doldurmaya başlıyor. Yalancı kitap kaynakları hazırlanıyor. Olay derin.

Ülkenin başına Atatürk düşmanı kimseler geliyor.

Anıtkabir için: "Bir de şu tapınağı yıktık mı iş tamamdır." diyorlar.

Gerçekleri görebildiğim için ben seviyorum. Onunla ilgili birşeyler okurken siz de yargılayın. Bir insan, hem mason, hem oğlancı, hem ahlaksız, hem Kur'an düşmanı olsaydı "yurt dışında bile" ideolojisi neden bu kadar benimsenirdi? Bir değeri var ki sevilmeyi hak ediyor.

Bu arada sevmeyenlerin de bahaneleri var. Atatürk' ün onca inkılabını göz ardı edip aklınıza yatmayan işlerini göz önüne alıyorsanız sevilmemesi de çok anlamsız değil. Lakin ders kitaplarında "Atatürk' ün yanlışları" diye bir konu okutulmuyor. Varsa da ben bilmiyorum...

Ama şunu biliyorum ki bugün onu sevmeyenlerin hiçbiri onun yaptığını yapamazdı. Sevmesenizde emeğine azıcık saygınız olsun.

8|9
    2|4
    • +++ kısacası nankörlük yapmasınlar,kim sayesinde buralarda olduklarını bilsinler demi ?

• En iyi cevaptır aynen bende bu şekilde düşünüyorum. Sevmemek ayrı konu ama yaptıklarına bakınca ona saygı duyulmalı. Bunu hak ediyor. Sen bir ülke kurduğu için seviyorum büyük adammış diyorum kimsenin yapamadığını yapmış. Sevmeyenlerin de sebebi belli. Tamamen din ile alakalı. Aşırılığa kaçmayı önlemiş ve bazı eskiden kalma şeyleri yenilik getirerek Cumhutiyeti çok büyük bir adım attırmıştır. Eğer bu şekilde devrim yapmasaydı bizim suriye ve mısırdan farkımız kalmazdı şu anda.

• biz diye bişey olmazdı ya, en basitinden bu yani.

• Bu sorunun sorulması dahi yanlış bence... Evet mutlaka sevmeyenler vardır ama kimse unutmamalı ki, Atatürk'ü sevmeme hakkınız varsa bu bile onun sayesindedir...

7|6
    2|4
  • Minnet borcumuz olduğunu düşünüyorum Kutsallaştırmaktan çok..

Sonucta Atatürk olmasaydı Ne olurdu diye düşünmemiz gerek?

Şuanda Türkiye Cumhuriyeti diye bir devlet var ise bu tamamen o kişi sayesindedir.

Sevmek çok başka keşke bir imkan olsa da O zamanki ataya devletin şu zamanlarda neler olacağını gösterebilsem.. Oda ona göre önlemler alabilse..

Atayı sevmeyenler onun başarılarını çekemeyenelrdir diye düşünüyorum..

Ve şu unutulmamalıdır ki 100 yıllık ortadoğu projesinin klit yeri Türkiyedir.. Üzerimizde oynanan onca oyunun düşünülmesini istiyorum..

ATAM Allah senden Razı olsun...

9|4
    3|1
  • Sevmiyorum ama madem soran arkadaş sen şiir seviyorsun en iyi cevabı şiirden seçtiğine göre çok kimse bilmez ama İstiklal şairimiz Mehmet Akif'in sevip sevmediğimizi sorduğun kişi tarafından vatanında değil Mısır'da yaşamak zorunda bırakıldığı günlerde malum kişiye yazdığı bir şiir vardır sevenler için okusunlar bunu

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdadıma saldırdımı, hatta boğarım! ...

-Boğamazsın ki!

-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.

Üçbuçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;

Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.

Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...

İrticanın şu sizin lehçede ma'nası bu mu?

2|7
    5|4
  • Atatürk benim gözümde sevilmeyi haketmiş biridir ve çocukluğumdan beri severim sevmeye devam da edeceğim tabi ki. Atamıza ve silah arkadaşlarına borçluyuz herşeyimizi bunu unutmamak lazım herşeyden önce. bazıları der ki Ata diktatörmüş bir bakıma öyle ama zamanın gereğinden fazlasını yapmamıştır olağanüstü şartlarda olağanüstü tedbirler uygulamıştır ve bence benim diyen adam Atanın verdiği kararları verecek yüreğe ve kararlılığa sahip değildir.

yüzyıllarca tek kişinin yönettiği bir millete kendi kendine yönetmeyi öğretmeye çalışmıştır gel padişahımız sen ol diyenlere karşı çıkmıştır kim böyle bir şeyi yapabilir aramızdan. bazısı diyor ki içki içiyordu dinsizdi falan bunu söyleyenler bilmiyor mu din de iman da Allah la kul arasındadır siz kimsiniz başkasının dinini imanını yargılıyorsunuz. İslam dini akıl mantık ve hoş görü dinidir ayrıca dindar olan olduğunu söyleyen bunu da unutmasın.

Ben iki şeye karşıyım ne din bu milletin aklını kurcalamak için kullanılsın ne de Atamız, herkes herşeyin farkında olacak kadar zeki olsun ki bu ülkenin şehitleri boşuna can vermediğini bilsin...

2|4
    0|1
  • Atatürk ü sevmeyenler belli hülooooğ cular yazacak mı merak ettim :))

8|4
    3|5
  • Sevmez olurmuyum hiç sevmezsem çarpılırım.

Atam'a canım feda.Şuana kadar onun sayesinde özgürce yaşadım tabi bu saatten sonra tayyiple zor.

6|4
    2|4
  • Bu ülke Atatürk sayesinde kurtulmadı. Çanakkale de Mevlana ve torunları, Hz Muhammed, ve birçok ermiş insan savaştı. Bunu Rumlar, Ermeniler şöyle anlatır "hepsini kılıçtan geçiriyorduk ölmüyorlardı. 100 bin kişi değil 200 bin kişilerdi" diye bahsederler. Bu ülke imanla kuruldu. Aksine Atatürk Lozan ile Türkiye bin birçok yerini yunanlara ve Fransızlara verdi. En önemlisi de egedeki adaları verdi. Yunanistanın turizm kaynağı olan ışıkları İzmir den gözüken Rodos asadını peş keş çekmek için yunanistana verdi. Bu ülkeyi küçülttü.

tabi sizin ne kadar dini inancınız varsa buna ne kadar inanıyorsanız...

biz inanmayız ülkeyi Atatürk kurtardı diyorsanız da, ben esir altında yaşardım. İtalyan Yunanistan... Atatürk kurtaracağına bunlarla yaşamaya razıydım.

4|6
    11|3
    • bu şekilde insanları derinden etkileyip olmayan şeyleri oldurmaya çalışmak..İnanıyorsunuz ya bravooo

• ne işin var bu ülkede git yunanistanda italyada yaşa

• Ben bu ülkeden de yonetimdende memnunum siz rahatsızsınız yaa siz s.gidin

• ataturk candır <3

8|6
    3|4
  • kimse kusura bakmasın kimsenin sayesinde hiçkimse birşeyleri daha ii yazıp çizemiyor atatürk olmasaydı adınızın ne olacağı belli değildi diyenler var piyasada

bunu söyleyenler birde AVRUPA özentili insanlar böyle seylere dikkat edin farkedersiniz mutlaka kendileriyle çelişen insanlar bunlar

durum şu ki!

kendi yasadığı ülkeyi hor gören AVRUPAYA özenti insanlar hep avrupanın daha ii daha elit olduğunu düşünürler ardından da atatürk olmasaydı adımızın ne olacağı belli değildi derler atattürk olmasaydı belki fransız belkide ingiliz olurdun :) yaşam şartların daha iyi olurdu neden çelişiyorsunuz kendinizle :)

2|7
    6|5
    • Süpersin bee, iyi sokmuşun lafı :D

• ben hiçkimseye borçlu değilim :) o zamanlar atatürk olmasaydı senin türk veya ingiliz veya fransız olman senin iradende değildi zaten bu kısmını iyi anlayalım lütfen

• Sen saniyomuydunki fransizlar gibi para icinde yasicaktin somuru ulkesi olarak fas gibi kalacaktin

• seviyorum sevmemek için sebep yok adam on numara yaşasaydı 5 yıl daha bu ülke borç verecek duruma gelirdi çakma borç verme değil gerçek anlamda

6|4
    1|2
  • çok seviyorum

10|4
    2|4
  • hülocular şimdi gelip tek yıldız verir sana al benden sana 5 yıldız

4|4
    2|4
  • severim ama puta tapar gibi tapmam..duruşu fikirleri sevilmeyecek gibi değil...

4|4
    1|1
  • sevmeyen ölsün :D

7|4
    4|6
  • Seviyorum tabiki.

6|4
    0|3
  • Bu ülkede adalet atatürkle beraber öldü kim ne derse desin.

atatürk sevilmez mi be. canım feda.

9|4
    2|5
  • ATATÜRKÜ sevmiyorum demiş burdaki bazı aptallar..aman ne üzüldük ne üzüldük..sizin gibi bir kaç kişinin sevgisine ihtiyacına kalmadı beyinleri yıkanmış cahil cühela ordusu.

yok dinsizmiş yok harf inkılabı yapmışmış,yok onu yapmış yok bunu yapmışmış.adam cephelerde savaştı orduyu yönetti.işagl edilmiş topraklardan yeni bir devlet kurdu.oturup teşekkür edeceklerine bide eleştiriyorlar..cahil insanlara bişey anlatmak zordur hem onun kurduğu ülkede yaşayacaksınız hemde eleştireceksiniz.zavallısınız harbiden.siz gidin tayyip gibilere usta deyiin..adam 2-3 yol yaptı hastane açtı olmuş büyük USTA..SANIRSIN savaşa girmişte cephelerde savaşmış...ee bu kadar saf aptal millet nasıl kandırılır 2 rekat namazla..bizim millet her namaz kılana iyi insan gözüyle bakıyor bir türlü aşamadılar bunu

HZ MUHAMMED bile demiş.."İNSANLARI NAMAZLARINA GÖRE DEĞERLENDİRMEYİN,HER NAMAZ KILANIN İYİ İNSAN OLDUĞUNU ÇIKARMAYIN" ama nerde...adama sorsan KURANDAN bir ayetin anlamını aval aval bakar ama atatürk hakkında konuş dersen yok dinsizmiş yok İSLAMA zarar vermişmiş!kendimizi eleştirmeyiz müslümanlık, ahlak yönünden ama başkasına eleştirmeye bayılırız..ben çok iyiyim ama diğerleri TU KAKA.milletin çoğu bu zihniyette

2|0
    0|1
  • Bir kişiyi görmeden sevmek teriminin karşılığıdır benim için Atatürk sevgisi. Bu ülke için yaptıklarından sonra sevmeyi bırak, tapıyor insan. Toprağı bol olsun büyük insanın.

7|2
    1|2
  • Atatürk'ü seviyorum, ama sürekli Atatürk'ü sevdiğini söyleyip, sevmeyenlere nispet yapanları sevmiyorum. Ancak şu gerçek ki sevmeyenler en azından minnet duymalı...

6|3
    2|0
  • Ben Atatürk'ü severim ama yaptıklarında ötürü değil çünkü kendisi bir devrimci olmakla beraber bir komutandı.Benim onu bir savaşı kazandı diye sevmem yabancı uyruklu bir insanın onu seveceği anlamına gelmez.Benim onu sevme nedenim çok sıkışık durumlarda telaşa kapılmadan düşünerek araştırarak ve en doğru seçeneği seçmesini açıkçası aklını ve mantığını en iyi şekilde kullanmasını seviyorum.

4|3
    0|1
  • yeryuzunde nadır olarak sevdıgım ınsanlardan bırıdır... ruhu şad olsun

8|3
    1|2
  • atamızı sevmeyen ölsün karizma adam ayrıca :D

8|4
    2|4
  • kişilik olarak çok atıp tutan var yok şöyleydi yok böyleydi ama onlar beni ilgilendirmez ben yaptıklarına bakarım ve çokda güzel şeyler yaptı her türlğ övgüyü hakediyor

5|3
    1|1
  • Her insan gibi hataları olmuştur ama nankör olmamak lazım.

7|4
    2|3
  • sevmeyen bu ülkeden kastırsın gitsin... ata'ya herkesin teşekkür borcu vardır..

8|3
    1|6
  • Bütün yorumları okudum da ne kadar çok saf ergen var ya işte bunlar gelecek nesil yazık. Birisi yazmış tek başına o mu kurtardı vs vs vs zırvalamışlar.

Ata sevilmez mi ?

4|4
    1|4
  • diyorsunuzki içki içiyordu.. öyle bile olsa kafası güzelken kurtarmış ülkeyi siz ayıkken bile farkına varamıyorsunuz.. Atatürk ü putlaştırmıyoruz biz saygı duyuyoruz. seven olur sevmeyen olur anlarım ama az mantık kullanın birşeyler yazarken buraya..

6|2
    0|2
    • link

Atatürk saygı duymuş mu bak bakalım

• evet bu kitap atatürk tarafından okullarda okutulmak üzere yazdırılmıştır, önünde internet var bir bakıverseydin öğrenirdin ama gerçeği görmek için niyet olmadıktan sonra ay ikiye bölünse yine farketmiyo maalesef. bu arada o düz mantığını arkadaşlar da çok beğendi hayırlı olsun kafası diyolar:))))

• Yazdırmış olabilir bunu inkar ettiğim yok ;) altındaki sebebi bildiğim için bişey demiyorum yaptığı şeyde çok haklıydı.

• Kızım harbiden çok boş bir soru sormuşsun ...

Ananı Babanı kardeşini sevigilini eşini dostunu vs seversin. Atatürk e sevgi veya sevgisizlik diye bir saçmalık olmaz.

Bil bakalım kurucu insalara bizim gibi seven dünyada başka bir ülke var mı ? Hadi o ülkeyi bulun ve savunun ...

Atatürk çok akıllı biridir.O kadar akıllı olması onu yetiştirenlere borçu.

Atatürk sen kalk ben yatam vs... Acaba diyorum Atatürk de mi dejenere ediliyor ?

Gerçek Atatürk ü herkes öğrenemeden bu sefere dejenere edilmiş Atatürk algısı ve düşüncelerle mi boğuşmak planın bir parçası olsa gerek ...

Resmi Tarihe çok bel bağlamayınız. O resmi tarihin temellerini İngilizler atmıştır ...

2023 ü bekleyin ...

1|5
    5|4
    • o da amerikalıların o zaman:)

• Sana gore muhakkak oyle. Aydin insanlara Mahalle Baskisi olmayanlara Ataturk ten herturlu nemalanmayanlara sorarsan ne demek istedigimi anlarsin gozum ...

• Ben dindar degilim aslinda Deist im.

Bunu mesajlarimdan birinde belirtmistim.

Aydin biri olsaydiniz herseyinizle belli olurdu ama ezbere onyargili tumevarimsal yaklasiminiz seni batiriyor.

Aydin insan oldugunu iddia ediyorsa gizlilik opsiyonuyla cevap yazmazdin bu soruya .

Maskeler ...

Secen canim senecek iste .. Kullaniyorsun ...

Samimi ol canim.

• Sevilmemesinin sebebi : link

atatürk dindardır diyenler azcık biraz tarihten nasiplensinler bence. Dini düşünceleri kimseyi ilgilendirmez ama bunları insanlara ezberletmeye çalışması akıl alacak bişey değildir.

O japonya gibi dünyanın öbür ucundaki bir devlete neden cami yaptırsın? tarihi bir yalandan başka bişey değildir bu. Buyrun link

1|3
    4|3
    • Eksileyenler sebebini yazarsa ben de varsa yanlışımı düzeltmiş olurum.

• Kapak gibi olmuş bu :)

• ask doktoru kurtuluş savaşı yıllarında türk halkını hırslandırmak ve ateşlemek için DİN gerekiyordu ve atatürk zeki biri olduğu için DİN i kullanarak camilerde konuşmalar yaptı neden camilerde yaptı ?

sokaklar kurumuşmuydu iki tane kendini tarih adamı zanneden ukala ondan sonra burda abuk subuk iletiler yazıyor UNUTMAYIN ARKADAŞLAR SİZDEN NE ATATÜRK ÇÜ OLUR NEDE MİLLİYETÇİ

ÖNCELİKLE KENDİNİZE YAKIŞTIRILMASI HOŞ OLMAYAN İTHAM LARI atatürk ü SEVME UĞRUNA BAŞKALARINA YAPMAYIN

• Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 34

• ben kürt olmama rağmen Atatürk'ü seviyorum.kesinlikleşu aniyi durumdaysak onun sayesinde bu haldeyiz.

7|4
    0|2
    • düşüncenden dolayı seni tebrik ediyorum

• xbayan, kürtler arasında örnek gösterilesi birisin gerçekten. bazıları gibi nankör,saygısız,sevgisiz olmadığın için seni tekrar tebrik ediyorum. iyiki senin gibileri hala var. iyiki varsın <3 Allah sen ve senin gibileri daima korusun.

• Amiinn Allah hepimizi korusun ülkemizide.

• Sevgim de saygım da sonsuzdur.

Lakin bazı sevmiyorum diye zırvalayan, geçmişini bilmeyen soysuzların bilmesi gereken bir şey var;

Ata'mızı sevmek zorunda değilsin, pekala. Ama saygı duymak ZORUNDASINIZ.

7|5
    1|5
    • cevaplayan,güzel dedin :)

• saygi duymak gibi bir zorunlulugum yok sevmek gibi de bir zorunlulugum yok

hicte sevmem mustafa kemal i

• GÖKYÜZÜ KRALLIĞI anan baban belli olduğu için mi sevmiyorsun! o zamansa Allahtan sana beyin diliyorum

• çooook

.

2|4
    0|3
  • çokkk seviyorum

3|5
    0|4
  • ATA'mın yeri çok farklı bende.

Farklı görüşlere saygı duymadığım tek konu .

8|5
    0|7
  • Site siyaset meydanına döndü son günlerde bunlardan ekmek yemeyi bıraksanız artık diyorum.

Burası yeri değil Atatürkü gerçekten seviyor ve tanıyor olsan açıklama kısmın bu kadar basit olmazdı ve her ağıza alınmasına müsade edilmezdi. Burda bir sürü insan gereksiz yere tartışıcak yine düşünce özgürlüğü var Atatürkü sevmeyende olabilir elbette ama Atatürkü ağzınıza almadan önce ağzınız temiz olsun.

5|3
    3|2
    • istediğini düşünebilirsin benim hakkımda. insanları sıkmamak için kısa tuttum istesem tabiki yazacak çok şey var. Atatürkü unutmadığımızı ve sevdiğimizi onlara hatırlatmak için sorulmuş bir sorudur.

• Atatürk din- ayet - kitap gitti ey yezitler diyenlere serbest ibadet özgürlüğü kazandırmıştır üstelik bunu da mezarında sırf kemiklerini sızlatsınlar diye yapmıştır. Tekke ve Zaviyeleri kapattırmış dinin istismar edilmesini önlemiştir niye mi ? Fadime şahin'le uzun eşek oynarken yakalanan müslüm gündüz gibi yaratıkların türememesi içindir. Dilsiz kalma, kendi topraklarında bildiğin dili konuş ve atanı, dedeni tanı ülkende diye.

• Bugün Dünyanın pek çok ülkesinde Atatürk bir ders olarak işlenir, yeni oluşturulan devletler kendilerine onu örnek alırken senin onun kurduğu Cumhuriyet içerisinde onun verdiği özgürlükle şuan onu sevmediğini iddaa etmen VATAN HAİNLİĞİDİR.

• Çok çok çok seviyorum.

3|4
    0|3
  • Hemde çookkk fazla.. <3

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK...

3|5
    1|3
  • Bu ülkeyi kurtaran,bugun bu şartlarda yaşamamızı sağlayan kişiyi sevmemekte ne demek! Keşke bütün milletlerin bizim gibi ATATÜRK ü olsa!

4|3
    1|4
  • Çok seviyorum

3|4
    0|3
  • çoook çook çok seviyorum

4|4
    1|2
  • hemde çok seviyorum

3|4
    0|3
  • Ataturk'u çok seviyorum keşke olmeseydi asil simdi bu ülkenin atatürk gbi bir lidere ihtiyacı var.

3|3
    1|3
  • Ataturk askıyla buyudukk..Sevıyorum ..

1|1
    0|0
  • Seviyorum .

2|3
    0|3
  • sevmiyorum diyen 22 kişiden de sevmeyen herkesten de Allah sorsun başka hiç bir şey söyleyemiyorum gün gelir de sevmeyenler inşallah hasret cektileri şeriata kavuşurlar da o zaman görürler ebelernin örekesini!

2|2
    0|3
  • Şu yorumların rezilliğine bak.. Başka sorularda kuzu ciğer sarmaları şimdi kalkmış birbirlerine sallıyorlar, soruyu sormandaki amacı anlamadım, herkes birşeyler sallyıp duruyor, kimse ne olarak neden sevdiğini ya da sevmediğini bilmiyor zaten , yorumlar gülümsememe yardımcı oldular sayende.. her eline klavye alan saydırııyor

0|0
    0|0
  • Atamı sevmek mi? O, AŞK'tır!

1|1
    0|0
  • Çokkk çokkkkkk seviyorumm <333

1|1
    0|0
  • sevmeyenlere bir sorum var..madem sevmiyorlar turkiyede ne isleri var..sonucda bu devleti o kurdu.

2|1
    2|2
    • neneleri dedeleri kursaymis o zaman.nankor bunlar..turk dusmanlari onlar.

• Bu devleti o kurmadı bin yıldır kurulu olan devletin sistemi değişti sadece. Tarihte de buna devletin devamlılığı denir. Her lideri sevmeyen ülke mi terk edecek Allah aşkına?

• ona kalirsa bu topraklarida atamiz alparslan , osman bey aldi siz gidin bu topraklardan ?

• Elbette çok seviyorum.

0|0
    0|1
  • bu soru Atatürk' ü ne kadar cok seviyorsunuz, Atatürk' ü kim en cok seviyor vb... olmaliydi..

0|0
    0|0
  • evet seviyorum

0|1
    0|0
  • Seviyorum .

0|1
    0|0
  • Severim, ama ''atatürkçü'' tabirine tam oturmam

0|0
    0|0
  • evet seviyorum

0|0
    0|0
  • ATAMI SEVMEYEN ÖLSÜN.

0|0
    2|1
  • Atatürk'ü seviyorum. Ama Atatürk'ü bana peygambermiş gibi anlatan insanların suratına vurasım geliyor.

0|1
    0|1
  • ben de cok seviyorum,. cok ama cok akilli bir adam, lider, babaydi.

Allah mekanini cennet eylesin. uzuluyorumda, emanettine sahip cikamiyoruz..

0|1
    0|0
  • ya şöyle sorular sormayın bütün g.t kılları toplanıp potansiyelleri kadar konuşmaya başlıyor ondan sonra burda yerimde duramıyorum. sormayın soranlara ya da hakaret edenlere prim vermeyin siz sevmeye devam edin onları kendi pisliklerinde bırakın bulaşmayın ! nanköre cahile ne anlatsan boş yediği kaba pisleyenleri adamdan da sayıyorsunuz ya!

3|1
    2|3
    • Atatürkü unutmadığımızı ve sevdiğimizi onlara hatırlatmak için sorulmuş bir sorudur.

• hiç gereği yok anlamıyorlar. Atatürkün ülkesinin bu hale gelmesine izin verdiysek zaten sözde hatırlasak nolur hatırlamasak ne nolur. atı alan üsküdarı geçiyor

• Sende haklısın. Yinede atatürkçüleri görsünlerde kudursunlar istedim. amacımada ulaştım kimin kuyruk acısı varsa çıktı ortaya.

• Kızlar Devam
    4
Yükleniyor...