Dininiz Nedir? Neye inanıyorsunuz?

Geçen bir soru sormuştum ordan yola çıkarak merak ettim. Bu ülkede kaç farklı inanç, din yaşıyor diye. İstemeyenler cevap vermeyebilir. Tartışma ortamı istemiyorum.

0|0
16|21

En İyi Erkek Görüşü

• gerçekten böyle bir soru sormayı istiyordum ama tartışmalara mahal verebileceği için sormamıştım. sen sormuşsun ne güzel banada cevap vermek yakışır.

Ben Dindar biri değilim ama. Allahın varlığına ve birliğine inanıyorum. Müslümanım. ama Müslüman bir insan gibi yaşayamıyorum. böyle bir ortamda nasıl müslümanca yaşanabilir? ya da oluk gibi kötülük akıyorken? bu akıntıya ne kadar karşı koyabiliriz..

Diğer tarafdan Ateistliği Nihilistliği Materyalistliği Savunan İnsanların Gerçekten Kaçık olduklarını düşünüyorum.

Allahın Azametinden Yanına Melekler Yaklaşamazken Vahy ederek iletişim kuran Cenab Allah'ı görmekten bahsedenler var. bu çok aciz bir düşünce. Annesiyle Babası Cima Halindeykende rahme doğru meni halinde gittiğini görmüş mü acaba?

yada insanlar olarak bugun gökledenler binalar arabalar ve bir çok şey yapıyoruz.

bir kibrit kutusu kadar küçük maddeden su verelim gübre verelim neden büyümüyor araba apt ya da bir başka şey olmuyor bunu neden yapamıyoruz. Allahın var olduğuna dair etrafta bir çok kanıt var. görebilene tabi

1|0
    0|1
    • Ailem özellikle babam çok dindar bir insandı.. ama benim biraz tereddütlerim var. şuan meşgulum ama müsait bir anımda paylaşıcam seninle :) olurmu

• Bak Sana şimdiki anlatacağım;

Cenab Allah. Aslında Bize Cennetin Cehennemin olduğunu söylemeyecekmiş ama öldükten sonra. İnsanlar Ben bunun olduğunu bilmiyordum haberim yoktu dememeleri için cenneti ve cehennemi haber vermiş. aslında Allah Kimin Cennete Kimin Cehenneme Gideceğini zaten biliyor. ama birden bire kimse kendini ben ne yaptımda cennetteyim ben ne yaptımda cehennemdeyim demesin diye bu dünya imtihanına karar vermiş. allahın adlarının anlamlarına bir bak derim

• herşeyde her yerde mantık aramak yerine. bu hayatın bir imtihan olduğu zaten haber verilmiş bize daha ne istiyorsun? imtihan bu. aklına gelen herşey imtihan. mantığın bunu zaten kavramıyor mu? üzüntüler sevinçler bir arada değilmi? cehennemde sonsuz azap cennettede sonsuz zevk i sefa var. seçim bize ait. affetmek allah'a. inancsız olabilirsin ama belkide bir yerde bir yavru kopege süt vermiş ya da ezan okunuyorken onu sessizce dinlemişsindir. Allah belkide seni affetmiştir. belli mi?

Erkekler Ne Diyor 20

• islamiyet.

2|0
    0|0
  • İslam.

1|0
    0|0
  • Tanrı rolü her zaman insana huzur ve güven verir, umut verir. Bu yüzden maddesel şeylere güvenmek hayatında olmayan birine güvenmekten daha mantıklı. Bende hayatım dediğim insana tapıyorum

1|0
    0|0
  • islam nomal olrak

2|1
    0|0
  • Allah azze ve celle...

2|0
    0|0
  • islam

2|1
    0|0
  • Deizm olabilir mi acaba? :)

2|0
    2|1
  • saygı duymanın ötesinde; dilerim şu din konusunu mizah halıne getıren arkadaslar kabirde sorulan suallere de aynı rahatlıkta cevap verırler... **İSLAM**

1|0
    0|0
  • Allah'ın tek güç sahibi(ondan başka güç sahibi olan hiç kimse yoktur) , tek varlık olduğuna inanıyroum.

1|0
    0|0
  • Ateistim, İnancım yok.

2|0
    2|1
  • Elhamdulillah Muslumanim. Allah Birdir.

1|0
    0|0
  • elhamdulıllah hak dini

1|0
    0|0
  • tabiki islam.

1|0
    0|0
  • inancı olmayan sonunun ne olacagınıda bilmez.. tabiki islammm

1|0
    0|0
  • Müslümanım ... Elhamdülillah ...

1|0
    0|0
  • elhamdülillah Müslümanım

1|0
    0|0
  • Eee kaç farklı inanç çıktı ? sfdlsdfggfd

0|0
    0|0
  • Kendime inanıyorum

1|0
    2|1
  • Elhamdülillah müslümanım.. şükürler olsun.. bize soruyon ama kendin söylemiyon..?

0|0
    0|0
  • bişeye inanmıyorum,görmediğim şeye inanmam tarzındayım :)

1|0
    4|5
    • görmediğim değilde, mantıklı bulmadığım desen daha açıklayıcı olurdu :) görmeden inandığımız çok şey var:)

• haksız mıyım ama nerden geldiği belli olmayan bişeyde yazan kurallara göre yaşamamak konusunda. en basidinden içki içmemi engelleyecek kuralları olan

• Aynaya baktığında bir beyin de göremiyorsun bence.. Bu mantıkla beyinsiz misin şimdi?

Kızlar Ne Diyor 16

• İslamiyet

2|2
    0|0
  • islam tabii

2|3
    0|0
  • Bu ülkede de dini çeşitlilik yok %99 un nüfus cüzdanı islam. Entel takılmak için ben teistim yahu aslında agnostik olurdum da işte ... diye konuşanlar var.. Ciddi anlamda çeşitlilik açısından baktığımızda bilinçli inançlar ya da inançsızlıklar yok.

Yeni tanıştığım bir arkadaş bu sitedeki ateist bir yorumu okudu ve o kadar şaşırdı ki ben inanamadım şaşkınlığına, gerçekten varlar mıymış onlar dedi!

1|0
    0|0
    • nufus cüzdanı olmayan insanları hangi kefeye koyuyoruz? bence orda yazan değil, kalpteki inanç önemli.

• Müslümanım elhamdülillah.

2|2
    0|0
  • islam

2|2
    0|0
  • müslümanımm bin şükürrrr.

1|1
    0|0
  • çok şükür müslümanım..

2|1
    0|0
  • İnancım yok..

1|0
    1|1
  • Dinim İslam

2|1
    0|0
  • Deistim ben

1|0
    0|0
  • İslam. Allah butun insanlari,kardeslerimi dogru yolla iletsin ve ayirmazsin ben muslimanim ins demekle kalmaz emirlerine uyarim ve butun inanclara saygim var ama dogru olani sadece anlatirim bilmesem bilenlere gider oyle anlatirim ve biraz bilgim var diye hocalikta taslamam :)

0|0
    0|0
  • İnancım yok.

1|1
    2|3
    • Ateistiz waffle kardeşimle :))

Böyle bir soru da karşılaşmıştık değil mi.

• christian

1|0
    2|1
  • islamiyett

0|1
    0|0
  • pastafaryanım

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0