İnsan sizce nasıl meydana gelmiştir?

Birşeyin kendi kendine vede sanatlı ve gayeli şekilde yaratılamayacağı malum hadi insanı sebebler yarattı diyelim güneş toprak ve su gibi varlıkların bir aklı ve eli varmı?hadi diyelim bir insanı yaratan şey toprak veya güneş olsun.peki bu güneş ve toprak insanların iç organlarını nasıl yapacak.ozaman geriye birşey kalıyor.herşeyin içini röntgen misali gören Allah yaratıyor tüm varlıkları .siz bu konuda neler eklersiniz.

Güncellemeler:
On-onbeş vagonlu bir tren düşününüz. Bu vagonlardan herbirisini bir önceki vagon çeker. Ve nihayet iş lokomotife dayandığında artık "lokomotifi kim çekiyor?" diye bir soru sorulamaz. Zira, çekip fakat çekilmeyen bir lokomotif olmazsa bu nizam bozulur ve hareket meydana gelmez.

Alıntıdır
Aynı şekilde, bir şekerin nasıl yapıldığını sorsak, bize cevaben, şeker fabrikasında yapıldığı söylenecektir. Şeker fabrikasındaki âletlerin nerede yapıldığını sorduğumuzda onların da tezgâhları gösterilecektir. Sonunda mes'ele bir zatın ilmine, iradesine ve kudretine dayanmazsa, tezgâhın da tezgâhı sorulacak ve teselsüle gidilecektir.

Diğer taraftan bir elma, tabiri caiz ise, elma fabrikası olan ağacında yapılmaktadır. Bu ağaç ise kâinat fabrikasında inşa edilmiştir. Eğer elma ağacının da, kâinatın da yapılması sonsuz bir ilim ve kudret sahibine verilmezse, kâinat fabrikasına da bir fabrika, o fabrikaya da bir fabrika gerekecek ve çıkmaza girilecektir.

Alıntıdır

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• ''Allah yaratıyor tüm varlıkları''

Allah ı kim yarattı ? Allah yoksa kendisini yaratanı ret mi ediyor ? Tesadüfen oluştuğunu mu sanıyor ?

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Ben yaratılan hiçbir şey görmedim...

0|1
    1|1
    • Vagonları çeken lokomotifin enerjiye ve bir makiniste ihtiyacı vardır... Tanrı'nın enerjiye ve bir hükmedini olduğunu çıkıyor senin güncellemedeki benzetmeniz...

Aynı şekilde; o irade dahi enerjiye, belli bir geçmişe sahiptir... Yani, benzetmeleriniz yersiz ve yetersiz...

• Arkadaşım mühürlenmenin sebebini kısaca aktardım geniş detay istersen sana iki tane link veriyorum.ordan bakarsın birzahmet..

link

link

gozlerini-diyerek-cogul-kullaniyor-da-kulagina-diyerek-kulagi-tekil-kullaniyor-ayetin-kelimelerini-tahlil-eder-misiniz.html

• "Birşeyin kendi kendine vede sanatlı ve gayeli şekilde yaratılamayacağı malum" diyorsan Allah'ın varlığını ve sonsuz olmasını nasıl açıklıyorsun? İnsan denen varlık bir anda var olmadı, yüzmilyonlarca yıllık bir gelişimin sonucu evrildi ve gelişti . Şu an varoluş üzerine bilinenler oldukça az, ama her geçen gün yeni şeyler öğreniliyor. Bilinenler az olsa da bu haliyle bile benim için Allah kavramından daha inandırıcı. Hoş, bilim denen gerçeklik var olmasa bile,sağduyum aynı şekilde çalışıyor olsaydı Allah'ın veya dinlerin varlığına inanmam çok zor olurdu. Yakın veya uzak bir gelecekte tüm dinler bilimin ışığında kaybolup gidecektir diye düşünüyorum.

0|1
    0|1
    • çok güzel sorular soruyorsun da neden konu Allah'a gelince aynı şeyleri sorgulamıyorsun?

• O halde Allah nasıl oluştu ? madem bu kadar şey bir yaratıcısız olamaz bu kadar şeyi yaratanın bir yaratıcısı olması gerekmez mi ? Şimdi o hep vardı diyeceksin ama bu bir cevap değil sadece geçiştirme.

0|2
    1|1
    • Yaratıcı olan kişi yaratıcının zatını kavrayamaz ,insan aklı kanımca imtihan için Allah'ın zatını kavramaya yetmez aklı bir biçimde bloke olmuştur.bir masa ile masa ustası farklı şeylerdir masa tahta cinsindedir ustasını kavrayamaz çünkü kulvarları farklıdır.nezamanki imtihan bitecek herkez Allah'ın zatını ahirette kavrayacaktır ,Allahın varlığını eserlerinden öğreniyoruz eser varsa onu yapan bir picassoda vardır.tablo kendi kendine şekillenemez.

• Allah insanları yaratmış ve özgür irade vermiştir insan ister iyiye gider ister kötüye gider.burda bir zorlama yoktur ,iyiliğe giden mükafatını alırken kötü kavşaga giren cezasını çeker.

• Maddeperest materyalistler maddenin ezeli olduğunu savunurlar.peki onlara şunu sormadan edemiyorum. kupkuru maddenin ezeli olduğuna inanıyorsunuzda Nurların Nuru olan Allah'ın varlığının kendiliğinden olduğunu kabule yanaşmıyorsunuz?

Yükleniyor...