İstanbul'da 2000 tl ye geçinilir mi?

Ben bu sene tekrar hazırlanıorum ama olursa İst. üniversitesi iletişim fakültesi istiyorum sanırım kampüs beyazıtta bi arkadaşım daha var orda okuyorda ikimiz 2000 tl ye geçinebilir miyiz ev tutarsak kiralar nasıldır bilen var mı ? nerden baksanız 2mizin aylık sigara parası 400-450 tl arası olur ..

Güncellemeler:
Kişi başı 1000 tl ev kiraları hakkında bilgisi olan var mı ? biraz uzakta olabilir ama oda yakıt masrafı olur

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• önce sigarayı bırak :) bide öğrenim kredisi alırsın.

0|0
    0|0
    • bırakmamda öğrenim kredisi nasıl alınıyor ?

• geri ödemeliyse almam :)

• :) o zaman geri ödemesiz olanlara başvur onlarda herkese çıkmıyor :) ama hiç belli olmaz

Kızlar Ne Diyor 6

• geçinirsiniz...

0|0
    0|0
  • evin kira değilse süper geçinilir yoksa 500 tl ev bulman lazım 500 faturalar gerisi size kalmış

0|0
    0|0
  • sigarayı bırakırsanız geçinirsiniz kanımca. en azından azaltın oğlum :p

0|1
    0|0
    • sigara içsede gecinir benim eniştem 450 kira veriyor 2 b,in tl maaş alıyor 3 çoçuk var sigara kullanıyor ama kenara koyamıyor anca

• Ama bunlar 450 lia yani eniştenin kira parasını veriyorlar sigaraya.

• Geçinirsiniz.

0|0
    0|0
  • Geçinirsiniz sanırım

0|0
    0|0
  • evet geçinirsiniz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu birazda hayat standartlarinizla ilgilidir. Burda asgari ücretle yarım yamalak aile geçindiren insanlarda var. kiralık ev sigara paranizla aynı seviyede. Geriye kalan 1200 tl ile gül gibi gecinirsiniz.

0|0
    0|0
  • geçinirsiniz hemde artar bile..

0|0
    0|0
  • hatrı sayılır bi eve 600 lira kira verseniz 300 lira fatura 400 lira sigara etti 1300 yemeği evde yerseniz 300 lirada mutfak etti 1600 diğer özel giderlierinizi de üstüne koy işte sen karar ver geçinip geçinemiyeceğinize.

0|0
    0|0
  • arkdaşlarım leventte 900 liraya ev tuttu sapphire'e oldukça yakın bir yerde oraları düşünebilirsiniz. Bir diğer arkadaşım yine o civara bahçelievler'de ev tuttu. Beşiktaş a yakın biraz küçük 600-700 e evler mevcut. Şirinevler yenibosna da daha da ucuza bulabilirsiniz

0|0
    0|0
  • kişi başıysa çok rahat geçinirsiniz 2 kişi 2000 tl ise geçinirsiniz ama sigarayı bırakın ya sağlığa zararlı hem

0|1
    0|0
  • ben 500 e geçiniyorum insaf

0|2
    0|0
  • silivride oturuyorum kiralar 400 1000 tl arasında eniştem 2 bin tl alıyor geciniyor ama kenara koyamıyor öğretmen kendisi

0|0
    0|0
  • Geçinilir.

Hatta üstüne sefa .ezevenkliği bile yapılır..

0|0
    0|0
  • Bu şartlar altında zor maalesef

0|0
    0|0
  • tütün sarın, krallar gibi geçinin.

0|0
    0|0
  • Sadece sigaraya o kadar harcıyorsanız 5binle bile zor geçinirsiniz

0|0
    0|0
  • sigara icmezseniz gecinirsiniz